Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> СОТ та її роль у регулюванні міжнародної торгівлі

СОТ та її роль у регулюванні міжнародної торгівлі

Назва:
СОТ та її роль у регулюванні міжнародної торгівлі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,76 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
з дисципліни
„Світовий ринок”
на тему:
„СОТ та її роль у регулюванні міжнародної торгівлі”


ПЛАН
Вступ
1.Створення і діяльність СОТ
2.Мета і функції СОТ
3.Організаційна структура.
Висновок.


Вступ
Регулювання міжнародної торгівлі на міждержавному рівні, являє собою спільно прийняті урядами різних країн на основі компромісів домовленості (правові положення, норми, процедури, погоджені взаємні зобов'язання, рекомендації) в області економічної політики і практики, що відображають інтереси країн – учасниць. Регулювання спрямоване на створення визначених передумов, що сприяють подальшому розвитку світових зв'язків між зацікавленими державами, зокрема, шляхом досягнення стабільності і передбачуваності режиму доступу на ринку.
Основними напрямками всебічного регулювання світової торгівлі в сучасних умовах є наступні:
створення зацікавленими державами договірно-правової основи торгово-економічних відносин, включаючи найважливіші принципи і норми;
вироблення домовленостей щодо застосування на національному рівні комплексу торгово-політичних засобів впливу на світовому зв'язку, визначення рамок і можливостей використання окремих інструментів торгової політики;
формування і подальший розвиток міжнародних інститутів, що сприяють досягненню домовленостей і вирішення спірних проблем, що виникають між країнами – учасницями, їхніми об'єднаннями й угрупуваннями;
обмін інформацією і досвідом організації торгово-економічних зв'язків.
Тема даного реферату: «СОТ та її роль у регулюванні міжнародної торгівлі» - надзвичайно актуальна. У сучасному світі основна частина світових торгових відносин здійснюється під спостереженням міжнародних економічних організацій. Тим більше, що зараз Україна всіма силами прагне ввійти до складу Світової організації торгівлі.
Мета реферату – вивчити питання про нову міжнародну установу – СОТ, дослідити цілі і функції міжнародної економічної організації, що регулює світову торгівлю, розглянути її організаційну структуру, механізм прийняття рішень вже визначеними напрямками її діяльності.
Дана робота дає уявлення про складний міжнародний міждержавний механізм, на основі якого розвивалась міжнародна торгівля в попередні десятиліття і який в новій якості стає основою для розвитку міжнародного обміну товарами і послугами найближчі десятиліття. На базі цього міжнародного механізму побудовані і будуть будуватись торгово-політичні режими., що подавляється більшістю країн світу, вони вже зараз застосовуються в жорсткій формі до експорту і імпорту України.
1.Створення і діяльність СОТ
Світова організація торгівлі – це одна з наймолодших міжнародних організацій, яка є правонаступником Генеральної Угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ). ГАТТ як міжнародна організація вже не існує, але існує угода ГАТТ, яка значно доповнена і вже не є основним законодавчим актом міжнародної торгівлі. СОТ почала діяти з січня 1995 року. ЇЇ створення – це результат важких і багатопланових міжнародних торгових переговорів, в яких брало участь 125 держав. Переговори, що проводились в рамках ГАТТ, отримали назву Уругвайський раунд (переговори були відкриті в місті Пунта-дель-Есте, Уругвай, у вересні 1986р., тому і отримали цю назву).
Ці переговори встановили своєрідний рекорд за своєю протяжністю (вересень 1986р. – грудень 1993р.) і за широким колом питань, що стали предметом переговорів. Офіційно переговори були завершені на нараді країн-учасниць в місті Марракеше 15 квітня 1994 р. підписанням заключного акту, який відкрив для підписання угоду про установу СОТ.
Угода про СОТ і всі , що входять до неї домовленості передбачують, що країни-члени СОТ повинні були провести взаємні переговори про зниження бар”єрів в торгівлі товарами і послугами.Перечни этих обязательств также входят в качестве составной части в общий пакет договоренностей. Они составляют несколько десятков объемных томов и носят сугубо конкретный характер.
В своїй діяльності СОТ буде слідувати процедурній практиці і рішеннями прийнятими країнами-учасницями ГАТТ-1947.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: СОТ та її роль у регулюванні міжнародної торгівлі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок