Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Проблеми боротьби з організованою злочинністю і відмиванням "брудних" грошей в офшорних центрах

Проблеми боротьби з організованою злочинністю і відмиванням "брудних" грошей в офшорних центрах

Назва:
Проблеми боротьби з організованою злочинністю і відмиванням "брудних" грошей в офшорних центрах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,53 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Проблеми боротьби з організованою злочинністю і відмиванням "брудних" грошей в офшорних центрах
Офшорні центри, які широко відкривають двері іноземним підприємцям із сумнівною репутацією для заснування в них численних банків, холдингових компаній і трастів, уже багато десятиліть завдають безліч турбот державним і політичним діячам, а також органам правопорядку, мабуть, чи не всіх країн планети. Розміщені там компанії, банки, фонди, траст вже давно перетворилися на фінансову опору міжнародного тероризму, наркобізнесу і практично всіх форм організованої злочинності.
Особливе занепокоєння викликають два регіони - це держави і території басейну Карибського моря і держави "золотого трикутника" - Бірма. Таїланд, Пакистан й Афганістан. Однак державні діячі і спецелужби індустріально розвинутих країн першочергову увагу приділяють першому з названих регіонів. Про причину такої турбот и виразно сказано в березні 1988 р. у заяві Бюро з міжнародних проблем, пов'язаних з наркотиками, Державного департаменту США: „Країни басейну Карибського моря - перша ланка міжнародної системи, через яку проходить велика частина "наркоирибутків" злочинних організацій Латинської Америки. З погляду інтересів як зарубіжних постачальників, так і дистриб'юторів у США, цей регіон виявився найкращим з урахуванням його сусідства зі США, загальної корупції, низьких податків, а також наявності в ньому незліченних фінансових установ, оснащених зачищаючим їх законом про збереження банківської таємниці" [43, с. 364].
Держави цього регіону, бідні на природні ресурси, з відсталою економікою і ма-лоосвіченнм або зовсім неписьменним населенням, починаючи з 1960-х років приступили до створення на своїх територіях офшорних центрів і податкових гаваней, які стали дуже привабливими для фінансових і банківських установ.
Бурхлива діяльність фінансових установ в умовах слабкого державно-правового контролю привернула пильну уваїу податкових служб і правоохоронних органів суміжних країн, насамперед США. В умовах, коли ще не були підписані і ратифіковані відповідні міжнародні угоди, які поширюються на ці регіони, служба внутрішнього доходу міністерства фінансів США не зупинялася навіть перед проведенням односторонніх оперативно-слідчих заходів відносно наркоділків і "відмива гелів" грошей у цих регіонах. Але вони приносили тимчасові, обмежені результати і супроводжувалися міжнародними скандалами і навіть погіршенням відносин між країнами.
У середині 1980-х років на зміну одностороннім акціям прийшла стратегія укладення дво Г багатосторонніх договорів з конкретних проблем. Одним з основних став договір між Сполученими Штатами і Великою Британією, підписаний у 1984 р. Ця угода відкривала можливість надання всебічної і безпосередньої допомоги з боку британської влади в боротьбі з наркобізнесом і відмиванням ірошей на територіях, які знаходяться в цьому регіоні в юрисдикції британської корони, і насамперед на Кайманових островах. У 1990 р. ця угода була поширена на Багами.
Щоб розробити загальні підходи до застосування ефективних методів протидії відмиванню "брудних" грошей, держави басейну Карибського моря і Центральної Америки скликали в червні 1990 р. Конференцію на Арубі. її учасники констатували, що міжнародні злочинні організації створили в регіоні центри наркобізнесу, у зв'язку з чим більшість підприємств сфери послуг існує лише для того, щоб забезпечити "очищення" незаконно отриманих доходів. Відзначено також, що з моменту прийняття до виконання Рекомендацій ФАТФ Сполученими Штатами Америки й іншими індустріально розвинутими країнами проведення фінансових операцій у цих державах стало справою значно важчою і ризикованою. Тому привабливість територій Карибського басейну і Центральної Америки в очах ватажків кримінальних груп, безсумнівно, зростає.
У зв'язку з цим держави - учасниці конференції дали обіцянку прийняти Рекомендації ФАТФ разом з додатковим пакетом, який складається з 21 виправлення, які його доповнюють. їх надалі було скорочено до 19, але всі вони містили в собі додаткові заходи, пристосовані до специфіки даного регіону [43, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Проблеми боротьби з організованою злочинністю і відмиванням "брудних" грошей в офшорних центрах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок