Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Сукупні витрати. Рівноважний ВНП

Сукупні витрати. Рівноважний ВНП

Назва:
Сукупні витрати. Рівноважний ВНП
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,87 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Сукупні витрати. Рівноважний ВНП


ПЛАН
Модель “витрати-випуск”.
Модель “кейнсіанський крест”.
Рівноважний ВНП в умовах різного рівня зайнятості.
Модель “вилучення-ін’єкції”.
Модель IS як засіб аналізу рівноваги товарного ринку.


Модель “витрати-випуск”.
Модель “витрати – випуск” досліджує зв’язок сукупного попиту і сукупних витрат та досягнення збалансованості і поведінку функції У=С+І, де у – ВНП, а С+І – сукупний попит. АД=У=С+І
y = C + In = AD = CB
т.Е – y0 =CB0 = C + I = AD
1) C + I > y – економіка витрачає більше, ніж виробляє;
2) С + I < y – економіка виробляє більше, ніж витрачає.
В точці Е виконується рівність у=АД=С+І тобто точка Е – це точка рівноваги або збалансованості ВНП, в якій весь ВНП реалізовується на споживчі та інвестиційні потреби (С та І).
Модель “витрати - випуск” при незалежній величині AD.
AD = C + I; IU – величина товарних запасів
т. Е – у = AD = C + I
Якщо в суспільстві є надлишок ВНП, то можна не вживати заходів по скороченню виробництва, а перевести цей надлишок ВНП у товарні запаси (ІU). Товарні запаси в суспільстві є фактично стабілізатором, оскільки у випадку повернення економіки нижче точки Е, де С+І>У, не вистачає ВНП і споживання перевищує виробництво. Тому можна, не нарощуючи обсяги виробництва, за рахунок перенесення товарних запасів, накопичених у період перевиробництва, збалансувати економіку.
Модель “кейнсіанський крест”.
В реальній дійсності економіки без держави не існує, тобто G?0 Відповідно АД=С+І+G, відповідно це є сукупні витрати закритої економіки, зберігається NX = 0. Кейнс, аналізуючи зв’язок витрат та АД, побудував модель “кейнсіанський крест”, в якій прослідковано зв’язки та залежності між динамікою ВНП, сукупного попиту та кожним із елементів АД.


Модель “Кейнсіанський хрест”
CB = C + I + G = AD
yF – ВНП в умовах повної зайнятості (потенційний ВНП).
Аналіз показує, що поетапне введення елементів сукупного попиту діє позитивно на виробництво, сприяючи неухильному зростанню ВНПR.


Рівноважний ВНП в умовах різного рівня зайнятості.
Рецесійний розрив.
Для аналізу “рецесійного розриву” потрібно проаналізувати зв’язок між початковими та кінцевими витратами:
(С+І)0 – початкові сукупні витрати,
(С+І)1 – кінцеві сукупні витрати.
Потенційний ВНП досягається за умови збільшення сукупних витрат від (С+І)0 до (С+І)1. Це викличе наближення фактичного ВНП у0 до потенційного У1. Відрізок Е1К(ДЕ) показує величину рецесійного розриву, або ту величину, на яку фактичні сукупні витрати повинні початково збільшуватись, щоб забезпечити досягнення потенційного ВНП.


Інфляційний розрив.
Графік інфляційного розриву:
Інфляційний розрив настає в умовах повної зайнятості, коли активно діють елементи росту сукупного попиту. Інфляційний розрив – величина, на яку сукупні витрати повинні початково збільшуватись, щоб усунути інфляційний надлишок за умов повної зайнятості.
В збалансованій економіці потрібно повернути ВНПR до рівня У1. Отже, інфляційний розрив КЕ1 – ДЕ, на який потрібно зменшити величину сукупних витрат. Дефляційна зміна ВНП це У2 – У1.
Модель “вилучення-ін’єкції”.
В сучасному аналізі важливе значення має вивчення моделі “вилучення-ін’єкції”. Суть методу полягає в тому, що домашні господарства частину доходів заощаджують, тобто вилучають із потоку споживання. Заощадження виступають як вилучення, тобто відплив потенційних витрат із потоку витрати – доходи.
Інвестиції являють собою потенційну компенсацію вилучення коштів на заощадження.


Модель “вилучення-ін’єкції”.
В точці Е І=S.
Для точки Е виконується рівність І=S. Тобто, домашні господарства заощаджують стільки коштів, скільки підприємці можуть інвестувати в виробництво.
При І=S відплив коштів на заощадження компенсується ін’єкціями інвестицій. Сукупні витрати рівні обсягам виробництва. С+І = У.
Модель IS як засіб аналізу рівноваги товарного ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Сукупні витрати. Рівноважний ВНП

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок