Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Операції світового валютного ринку

Операції світового валютного ринку

Назва:
Операції світового валютного ринку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,13 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Операції світового валютного ринку


Термін "валютні операції" можна розуміти у вузькому і широкому значеннях. У вузькому значенні це банківська діяльність з продажу та купівлі власне іноземної валюти. У широкому значенні валютні операції включають купівлю-продаж валюти, а також усі інші операції щодо міжнародного руху валютних цінностей.
Валютні операції'за своєю природою є операціями, пов'язаними з переходом права власності на валютні цінності і використанням їх у міжнародному обігу (валюту експортують та імпортують). Валютні операції поділяють на поточні і пов'язані з рухом капіталу.
Поточними є операції з переказування іноземної валюти, отримання і надання фінансових кредитів на термін, що не перевищує 180 днів, переказування відсотків, дивідендів та інших доходів за інвестиціями тощо.
Термін "валютні операції, пов'язані з рухом капіталу" поширюється на прямі інвестиції, портфельні інвестиції, придбання цінних паперів, надання та отримання фінансових кредитів на термін понад 180 днів.
Розрізняють операції на міжнародному грошовому ринку і операції на міжнародному ринку капіталу, на якому здійснюються се-редньо- і довгострокові операції.
Операції на світовому ринку капіталу за своїм характером поділяються на комерційні (тобто пов'язані із зовнішньою торгівлею) і фінансові (охоплюють вивіз капіталу, погашення заборгованості тощо).
Активами міжнародного ринку капіталу, крім валютних банківських депозитів, є акції та облігації різних країн, тобто цінні папери. Міжнародна торгівля активами може включати обмін різних видів цінних паперів.
Міжнародний кредит — це економічні відносини, що встановлюються між державами, комерційними банками і фірмами різних країн з метою надання валютних, кредитних або товарних ресурсів на умовах їх повернення з винагородою (відсотками) протягом визначеного терміну. Міжнародний кредит є формою руху позичкового капіталу.
Існують два основні види міжнародного руху капіталу, першим з них є міжнародна позика. Позичальниками та позикодавцями (lenders) можуть бути суб'єкти як приватного, так і публічного права (наприклад, Світовий банк та інші установи системи ООН).
Другим видом міжнародного руху капіталу є інвестиції в активи компаній. Якщо такі довготермінові інвестиції не передбачають участі інвестора в управлінні компанією, то вони називаються портфельними (portfolio investment). Коли інвестування спрямовується на одержання управлінського контролю (managerial control), то у цьому разі мають місце прямі інвестиції (direct investment). Яскравим прикладом прямих інвесторів є транснаціональні корпорації. Капітал нагромаджується у тих країнах, які здатні створювати багатство і не все його споживати.
Теоретично фінансові ринки мають можливість ефективно розподіляти капітал у всьому світі. Практично це здійснити важко або навіть неможливо, оскільки оптимальному розподілу перешкоджає низка чинників. Зокрема, у міжнародного руху капіталу відсутня рівномірність. Прикладом цього може бути Україна — попри запрошення до неї не хоче йти іноземний капітал у масштабах, що заслуговують на увагу.
Близько 80 % операцій з купівлі-продажу валюти відбувається на міжбанківському сегменті світового валютного ринку (як зазначалося вище, валютні біржі існують не в усіх країнах світу).
Основними суб'єктами валютних операцій є центральні банки держав, за обсягами цих операцій лідирують комерційні банки.
Щоденний оборот окремих банків досягає мільярдних сум. Всесвітньо відомі, наприклад, такі банки — Chase National, Chase Manhattan, Citybank.
Найпоширеніші валютні операції міжбанківського ринку — спот, форвард, своп, біржового — ф'ючерс та опціон. Особливою формою валютних операцій є валютний арбітраж.
Спот є операцією купівлі-продажу валюти за умови поставки її протягом двох робочих днів від дня укладення угоди за обумовленим в угоді курсом.
Своп — валютна операція щодо продажу певної валюти з умовою викупу такої самої суми назад через певний час за курсом, зафіксованим на момент укладення угоди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Операції світового валютного ринку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок