Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Патентування об’єктів промислової власності в іноземних державах

Патентування об’єктів промислової власності в іноземних державах

Назва:
Патентування об’єктів промислової власності в іноземних державах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,61 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
На тему :
Патентування об’єктів промислової власності в іноземних державах


1.Загальні положення
Однією із форм реалізації своїх прав інтелектуальної власності є патентування об’єктів промислової власності в іноземних державах.
Для одержання охорони об’єктів промислової власності в будь-якій іншій країні цей об’єкт обов’язково запатентовується в тій країні, де необхідно отримати правову охорону цього об’єкта .Без патентування об’єктів промислової власності може бути використаний у будь-якій країні без дозволу власника патенту в Україні і без виплати йому належної винагороди.
За певних обставин патентування об’єктів промислової власності за кордоном –це крайня потреба що обходиться особі, яка побажала здійснити цю дію, досить дорого. Патентування в іноземній державі –це тривалий складний і дорогий процес, що потребує значних витрат енергії, сил і коштів. Тому якщо можна обійтися без закордонного патентування, краще до нього не вдаватися. Папентування заради патентування недоцільне.
Патентування об’єктів промислової власності за кордоном доцільне лише за наявності певних соціально-правових чинників.
Саме по собі патентування за кордоном ніколи і ніякої шкоди патентовласнику не приносило. Навпаки, таке закордонне патентування засвідчує авторський і державний пріорітет, свідчить про високий рівень науково-технічної думки на батьківщині створення того чи іншого об’єкта промислової власності, що має велике значення в міжнародному науково-технічному співробітництві.
Нарівні з позитивними характеристиками закордонного патентування цей процес має і певні негативні наслідки. Будь-яке патентування, в тому числі і в іноземній державі, вимагає подання в заявочних матеріалах такого повного опису сутності об’єкта промислової власності, що дозволяє фахівцю ним скористатися. Це найбільш уразливе місце патентної охорони об’єктів промислової власності. Повний опис сутності об’єкта промислової власності дозволяє будь-якій особі використати запатентований об’єкт без дозволу патентовласника і без виплати належної винагороди. Безперечно таке використання можливе поза межами чинності патенту. Наприклад, фахівець якоїсь країни ретельно ознайомився з тим чи іншим об’єктом промислової власності, запатентованими в іншій країні. На ознайомлення з патентним описом того чи іншого об’єкта має право будь-яка особа. Цього достатньо фахівцеві для використання цього самого об’єкта, але в межах своєї країни ,поки він там не запатентований.
Одним із засобів захисту від неправомірного запозичення чи просто використання даного об’єкта третіми особами стало ноу-хау. В описі заявочних матеріалів сутність того чи іншого об’єкта розкривається не повністю, що не дає можливості використати цей об’єкт з повною ефективністю. Ноу-хау потім додається до ліцензованого договору за додаткову винагороду.
Широке застосування ноу-хау все ж не заперечує повної охорони запатентованого об’єкта промислової власності від неправомірного використання. Тому багато європейських країн пішли іншим шляхом –вони створили спільний патент, що має чинність на території тих країн, які погодились на такий спільний патент.
Отже, закордонне патентування доцільне лише за наявності тих чинників, що зумовлюють його потребу. Таких чинників кілька.
Закордонне патентування будь-якого об’єкта промислової власності доцільне тоді, коли є повна впевненість в тому, що на запатентований об’єкт буде попит у країні патентування. Тому перед патентуванням того чи іншого об’єкта необхідно ретельно вивчити кон’юнктуру ринку в країні патентування. Має бути повна впевненість в тому, що об’єкт чи виріб, заснований на ньому, будуть мати попит в країні патентування. Якщо такої впевненості не має то патентування в країні не доцільне.
Другим чинником, що зумовлює потребу патентування –є договір на поставку до цієї країни промислових виробів, у яких використані об’єкти промислової власності або які виготовлені на основі зазначених винаходів, корисних моделей, промислових зразків тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Патентування об’єктів промислової власності в іноземних державах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок