Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Торговельні операції міжнародних корпорацій

Торговельні операції міжнародних корпорацій

Назва:
Торговельні операції міжнародних корпорацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,14 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Пошукова робота
Торговельні операції міжнародних корпорацій


ПЛАН
Комерційні операції міжнародних корпорацій.
Експортні операції міжнародних корпорацій.
Нетрадиційні методи фінансування міжнародними корпораціями експортних операцій.
Страхування і державна підтримка експортних операцій міжнародних корпорацій.
Імпортні операції міжнародних корпорацій.
Особливості торговельних операцій міжнародних корпорацій в Україні.
1. Комерційні операції міжнародних корпорацій.
Складність вивчення теми полягає у тому, що з питань міжнародної торгівлі є величезна кількість літератури, яка містить як спеціальні монографічні і навчальні видання, так і відповідні розділи у працях, присвячених міжнародній економіці, міжнародним економічним відносинам, міжнародному бізнесу. Тому важливо звернути увагу студентів на особливість вивчення торговельних відносин у курсі «Міжнародний менеджмент».
По-перше, у курсі розглядається не вся система міжнародної торгівлі, а лише та її частина, що стосується торговельної діяльності транснаціональних корпорацій, котрі відіграють провідну і всезростаючу роль у розвитку торговельних відносин між країнами. У цьому зв'язку можна зазначити, що розвиток міжнарод-ної торгівлі являє собою насамперед зростання обсягу продуктів і послуг, зміну їх структури в межах переміщення між підрозділами транснаціональних корпорацій або ж обміну товарами між цими корпораціями та національними учасниками бізнесу.
По-друге, торговельна діяльність міжнародних корпорацій розглядається не з позицій предмета торгівлі (продукція, послуги, роботи), а з погляду інструментів менеджменту, які використовуються транснаціональними корпораціями в процесі управління міжнародними потоками товарів і послуг. Йдется про планування цієї діяльності на основі міжнародних торговельних угод, організаційних форм міжнародної торгівлі, інструментів фінансування експорту та імпорту і т. ін.
По-третє, наголос у курсі робиться не на теоретичних засадах міжнародної торгівлі, а на сучасному досвіді торговельної діяльності провідних міжнародних корпорацій, який може бути корисним для вдосконалення зарубіжних операцій українських підприємств.
З урахуванням зазначених особливостей складено список рекомендованої літератури до теми, яким студент може скористатись у процесі самостійного її вивчення. Найбільш наближеними до вимог курсу є відповідні розділи підручника Ч. Гіла [2], в якому наводяться не лише основні інструменти управління торговельною діяльністю міжнародних корпорацій, а й конкретні приклади їх використання у відомих компаніях «ЗМ», «Тойота», «Проктер енд Гембл» та Ін. Порівняльний аналіз інструментів управління торговельними операціями міжнародних корпорацій міститься в книзі Ф. Рута та А. Філіпенка [5] і підручнику Дж. Деніелса та Л. Радеби [3]. У підручнику «Международньїй менеджмент» [4] у відповідному розділі розглянуто фінансування зовнішньої торгівлі. Для поглибленого уявлення про розвиток міжнародних торговельних операцій, лібералізацію та протекціонізм перехідних економік, у тому числі й України, рекомендується опрацювати відповідні розділи монографії за редакцією Д. Г. Лук'яненка [6], а також книгу «Україна і світове господарство: взаємодія на межі тисячоліть» [7]. Оскільки переважна більшість студентів не вивчала спеціальні курси з міжнародної торгівлі, то вельми корисним буде навчальний посібник Т. М. Циганкової, Л. П. Пет-рашко, Т. В. Кальченка [8], в якому розкривається система міжнародної торгівлі. І, нарешті, звертаємо увагу на відомий у Російській Федерації, Україні та інших незалежних країнах — колишніх союзних республіках Рядянського Союзу підручник І. Н. Герчикової, який допоможе студентам оволодіти теорією і практикою укладання та реалізації міжнародних комерційних угод [1].
Самостійно вивчаючи перше питання, важливо усвідомити ключову особливість комерційних операцій міжнародних корпорацій.
Перша з них полягає в тому, що торговельні операції являють собою завершальну, обслуговуючу фазу міжнародного бізнесу, яка дозволяє реалізувати цінності корпорації у вигляді вироблених товарів, послуг, виконаних робіт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Торговельні операції міжнародних корпорацій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок