Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Міжнародний поділ праці,його форми та фактори,що на нього впливають

Міжнародний поділ праці,його форми та фактори,що на нього впливають

Назва:
Міжнародний поділ праці,його форми та фактори,що на нього впливають
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,68 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
«Міжнародний поділ праці,його форми та фактори,що на нього впливають»


1. Поділ праці — це процес, при якому різні види обробки продуктів відокремлюються один від одного, створюючи все нові виробництва і галузі
Однак це визначення буде неповним, якщо не показати деякі особ-ливості цього явища.
По-перше, поділ праці є історичною категорією. Це означає, що він перебуває у постійному русі, безперервно змінюється, що відбиває певний рівень розвитку продуктивних сил. Далі будуть по-казані історичні етапи розвитку поділу праці.
По-друге, поділ праці не обмежується мікроекономічними яви-щами — в межах одного підприємства. Це певна система суспіль-ної праці, яка складається у результаті якісної диференціації трудо-вої діяльності в процесі розвитку суспільства.
По-третє, поділ праці є причиною виникнення товарного вироб-ництва. Проте він стає причиною тільки тоді, коли поділ праці відбу-вається одночасно з відчуженням виробників. А це означає, що ви-робники, між якими відбувся поділ праці, виступають як відокремлені власники. Обмежуючись певним видом виробничої діяльності, вони для задоволення своїх потреб змушені обмінювати власний продукт на інші продукти. Тільки у такий спосіб вони можуть задо-вольнити свої потреби. Обмін між різними власниками набуває форми товарообміну.
Розвиток поділу праці поглиблює товарний обмін, стає важли-вим процесом розвитку ринкової економіки.
Поділ праці, як уже зазначалось, є важливим чинником подолан-ня суперечності між безмежними потребами і обмеженістю ресурсів. Однак цей чинник діє у певних межах і тому не стосується всіх еко-номічних ресурсів, зокрема тих, які обмежені природою і не віднов-люються після виробничого споживання. Інакше кажучи, поділ праці не може відновити запаси нафти, газу, вугілля, залізної руди та інших природних ресурсів.
Проте поділ праці може успішно долати обмеження виробни-чих можливостей. І це досягається завдяки тому, що поділ праці є важливим чинником підвищення продуктивності праці. Історія свідчить, що людство саме тому приділяло увагу поділу праці, що він зумовлював значне зростання її продуктивності.
2. Валюту та гроші часом уявляють як ідентичні поняття , хоча всередині країни частіше використовується термін “гроші”, а термін “валюта” – зовні.
Перетворюючись у валюту , гроші приймають на себе додаткову функцію – стають товаром , продаються і купуються , мають ціну в грошових одиницях іншої країни. Звідси випливає, що валюта як грошовий товар повинна мати не тільки внутрішнє, а й зовнішнє визнання. У світовому співтоваристві має існувати довіра до валюти того чи іншого учасника міжнародних зв’язків , тобто переконатись у тому, що її можна обминати на інші валюти [6,с.133]. На практиці валюти вільно перетинають кордони і повертаються назад.
Поняття валюта використовується у таких значеннях:
національна валюта – грошова одиниця певної країни або той чи інший її тип;
іноземна валюта - грошові знаки іноземних державі використовуються у міжнародних розрахунках;
міжнародна валюта.
Міжнародні валютні відносини – це сукупність валютно – грошових і розрахунково – кредитних зв’язків у світогосподарській сфері, які виникають у процесі взаємного обміну результатами діяльності національних господарств.
Найважливішим елементом міжнародних валютних відносин виступає валютна система.
Валютна система – це державно – правова форма організації валютних відносин. Слід розрізняти національну . регіональну, міжнародну та світову валютні системи.
Національна валютна система – державно – правова форма організації валютних відносин даної країни з іншими країнами та міждержавними фінансовими інститутами, за допомогою яких здійснюються міжнародні кредитно – розрахункові операції, формуються і використовуються валютні резерви країни.
Основні елементи національної валютної системи:
валютний паритет та режим курсу національної валюти;
національна валюта – грошова одиниця країни;
умови обміну національної валюти на інші валюти – конвертованість валюти;
форми та організація міждержавних розрахунків;
статус національних установ, які обслуговують і регулюють валютні відносини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Міжнародний поділ праці,його форми та фактори,що на нього впливають

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок