Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Міжнародна торгівля в системі світових економічних відносин

Міжнародна торгівля в системі світових економічних відносин

Назва:
Міжнародна торгівля в системі світових економічних відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,75 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Міжнародна торгівля в системі світових економічних відносин


План
1. Сутність міжнародної торгівлі.
2. Теоретичні основи міжнародної торгівлі.
3. Система показників розвитку міжнародної торгівлі.


1. Сутність міжнародної торгівлі
В світі не існує абсолютно замкнутих життєздатних та функціональних систем. Щоб ми не розуміли під поняттям “система”: людина, сім’я, підприємство, галузь, суспільство, держава – елементи відкритості завжди будуть мати місце. Відкритість будь-якої системи передбачає існування зв’язків з іншими системами. Якщо в якості систем розглядати держави, то найбільшу питому вагу у зв’язках між ними будуть займати саме світові господарські зв’язки (економічні зв’язки між державами).
Світові господарські зв’язки проявляються через різноманітні форми міжнародних економічних відносин, до яких належать міжнародна торгівля, міжнародна міграція робочої сили та міжнародний рух капіталу. Схематично існування та взаємозв’язок форм міжнародних економічних відносин зображено на рис. 1.1.
Форми міжнародних економічних відносин тісно пов’язані між собою, впливають одна на одну, створюючи додаткові стимули для взаємного розвитку. Так, торгівля створює умови для міжнародного інвестування. А міграція капіталу, в свою чергу, стимулює торговельні зв’язки та міграцію робочої сили.
Торгівля з зарубіжною країною дозволяє краще вивчити цю країну, налагодити економічні зв’язки із суб’єктами господарювання та державними органами, набути інформацію необхідну для прийняття рішення про вкладання інвестицій у цю країну.
Зарубіжне інвестування створює передумови для збільшення зовнішнього торгівельного обороту фірми: наприклад, організується нове чи додаткове виробництво – збільшується випуск продукції, яка реалізується в цій країні чи певному регіоні.
Країна ! Зарубіжжя Країна ! Зарубіжжя Країна ! Зарубіжжя
! ! !
Експорт Еміграція Зарубіжні інвестиції

Імпорт Імміграція Іноземні інвестиції
Рис. 1.1. Форми міжнародних економічних відносин.
Серед основних форм міжнародних економічних відносин основною і найбільш вагомою ланкою була і залишається міжнародна торгівля. За оцінками Джері Сакса, на долю міжнародної торгівлі припадає на сьогодні 80 % усіх міжнародних економічних відносин.
З іншого боку економічні відносини між державами у формі міжнародної торгівлі – це найдревніші відносини, що мають багатовікові традиції та історію. Понад 10 тисяч років тому люди, котрі жили у відокремлених общинах і племенах, обмінюючи надлишки своєї продукції, закладали підґрунтя взаємовигідного економічного співробітництва. Мандрівники і купці прискорювали розвиток світової торгівлі, а товарне виробництво створювало дедалі більше продукції, яка слугувала регулярному обміну між країнами. Зовнішня торгівля почала вирішувати проблему забезпечення населення товарами, що їх національна економіки виробляла неефективно або не виробляла зовсім.
Отже, МІЖНАРОДНА ТОРГІВЛЯ – це найбільш вагома форма міжнародних економічних відносин, яка полягає у обміні товарами та послугами між державами.
Перш за все, міжнародна торгівля – це складна соціально-економічна категорія. Вона є основною і центральною ланкою світових господарських зв’язків, які проявляються через різноманітні форми міжнародних економічних відносин.
З точки зору міжнародної економіки чи стороннього погляду міжнародна торгівля – це обмін товарами та послугами між державами. А для окремо взятого національного господарства обмін товарами та послугами з іншими країнами буде називатись зовнішньою торгівлею.
Зовнішня торгівля (ЗТ) – це торгівля однієї країни з іншими, яка полягає у оплачуваному вивезенні (експорті) та ввезенні (імпорті) товарів та послуг.
У сукупності зовнішня торгівля різних країн утворює міжнародну торгівлю, яка, як зазначалось раніше, є складною соціально-економічною категорією. Її можна розглядати у двох аспектах – операційному та державно-політичному (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Міжнародна торгівля в системі світових економічних відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок