Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Проблеми встановлення макроекономічної рівноваги в Україні на сучасному етапі

Проблеми встановлення макроекономічної рівноваги в Україні на сучасному етапі

Назва:
Проблеми встановлення макроекономічної рівноваги в Україні на сучасному етапі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,55 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат
на тему:
Проблеми встановлення макроекономічної рівноваги в Україні на сучасному етапі


ПЛАН
Вступ
1. Суть макроекономічної рівноваги та макроекономічна стабільність у перехідній економіці
2. Основні засади макроекономічної стабілізації в Україні
Висновки
Список використаної літератури


ВСТУП
Ринкова реформа в Україні розгортається в умовах винятково гли-бокої соціально-економічної кризи. Тому ринкове трансформування на-родного господарства повинне супроводжуватися заходами антикризового, стабілізаційного характеру. Отже, саме життя ставить на передній плав проблеми макроекономічної стабілізації.
Макроекономічна стабілізація включає два основних моменти – по-перше, приборкання інфляції та, по-друге, припинення падіння виробни-цтва і початок його пожвавлення. Ці моменти є логічно зв'язаними: при-боркання інфляції є найважливішою передумовою для масштабних ін-вестицій, а інвестиції, в свою чергу, – найважливішою умовою припи-нення спаду виробництва і початку його пожвавлення, тобто виходу з глибокої кризи.
Інфляція в Україні певною мірою стала спадщиною радянської еко-номіки останнього етапу її існування, а вже потім керівництво незалеж-ної Української держави «успішно» довело її до рівня гіперінфляції. Тому дослідження проблеми доводиться розпочинати з аналізу тих фак-торів продукування інфляції, що склалися в колишньому Союзі в 70– 80-і роки і, природно, визначали фінансову ситуацію не тільки в Україні, але й в інших країнах СНД, безпосередньо після його розпаду.
Як відомо, найважливішим фактором, який зумовлює інфляцію по-питу, є дефіцит державного бюджету, що покривається за рахунок кре-дитно-грошової емісії. За нашою оцінкою, цей дефіцит склався в колиш-ньому Союзі (хоча й ретельно приховувався) на рубежі 60–70-х років. На той час виникли так звані «чорні діри» бюджету, які подібно до воронок втягували безготівкові гроші та викидали до обігу не забезпечені товарним покриттям готівкові купюри.
Загальновизнано, що найгострішою проблемою бюджету були непо-мірні військові витрати. Значна частина цих коштів перетворювалася на заробітну плату командного складу армії, а також працівників, які зай-няті на підприємствах гіпертрофованого ВПК або виробляють для них устаткування, метал та інші засоби виробництва. Природно, що всі во-ни пред'являли попит на товари і послуги, місткість ринку зростала, про-те не збільшувалася маса споживчих товарів, які користуються попитом у населення. В результаті до обігу надходили гроші, її забезпечені то-варним покриттям.
Іншою, не менш гострою, проблемою були затрати на неефективне капітальне будівництво, що перетворювалися на заробітну плату праців-ників будівельно-монтажних організацій, а також працівників, зайнятих виробництвом устаткування і будматеріалів для нових об'єктів. Оскільки строки будівництва було надмірно розтягнуто (нерідко його реальним «результатом» було зростання «незавершенки» і запасів невстановленого устаткування), то видача заробітної плати будівельникам не супро-воджувалась адекватним зростанням товарної маси. Можна назвати і ряд інших гострих проблем бюджету–таких, як кредитування (а по суті – безповоротне фінансування) економічно відсталих колгоспів і радгоспів, допомога «дружнім» режимам, витрати на утримування ве-личезного бюрократичного апарату.
1. СУТЬ МАКРОЕКОНОМІЧНОЇ РІВНОВАГИ ТА МАКРОЕКОНОМІЧНА СТАБІЛЬНІСТЬ У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Важливою властивістю, яка притаманна ринковій економіці, є постійне тяжіння до рівноваги. В узагальненому вигляді економічна рівновага є рівновага
міх сукупним попитом і сукупною пропозицією, тобто СПо = СПр. Рівновага між ними породжує рівноважний ВВП і рівноважні ціни (див. рис. 1).
Рис. 1. Економічна рівновага на основі моделі СПо–СПр
На цьому графіку крива СГІО1 – це початкова крива сукупного попиту; крива СПр1 – початкова короткостро-кова крива сукупної пропозиції; СПрд – довгострокова крива сукупної пропозиції, яка бере свій початок у точці потенційного ВВП (О1).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Проблеми встановлення макроекономічної рівноваги в Україні на сучасному етапі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок