Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Перспективи розвитку і розміщення паливно-енергетичного комплексу України

Перспективи розвитку і розміщення паливно-енергетичного комплексу України

Назва:
Перспективи розвитку і розміщення паливно-енергетичного комплексу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,90 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Перспективи розвитку і розміщення паливно-енергетичного комплексу
України


Перспективи розвитку і розміщення паливно-енергетичного комплексу України
Перспективи розвитку та розміщення паливно-енергетичного комплексу пов'язані з багатьма чинниками. Це збільшення масштабів геологічних і географічних досліджень на території України традиційних видів палива - нафти, газу в Донецько-Придніпровській западині, Причорноморській низовині, Прикарпатті і Закарпатті. В старопромислових районах збільшення видобутку можна досягти за рахунок застосування сучасних технологій вилучення нафти з надр.
У Донбасі можна освоювати 78 розвіданих ділянок із можливим сумарним видобутком 127 млн. т вугілля на рік. Оскільки в Донбасі шахтний фонд значно застарів, необхідно технічно переоснастити і реконструювати його підприємства.
Україна має великі перспективні нафтогазоносні площі. За оцінками спеціалістів, тут можливі відкриття родовищ світового масштабу. Насамперед, це стосується шельфу Чорного моря.
Слід проводити реконструкцію атомної електроенергетики на новій технологічній основі, створювати енергоблоки, які використовували б уран низького збагачення, що його виробляють наші збагачувальні фабрики. Придніпров'я та Прикарпаття. Доцільно будувати нові блоки середніх за потужністю атомних електростанцій під землею з багатократним рівнем техніки безпеки, як це робиться за рубежем. Їхнє захоронення після закінчення експлуатації не потребує багато часу та коштів.
Карпатський нафтогазоносний регіон охоплює родовища Передкарпаття, Українських Карпат і Закарпаття. Більшість нафтових і газових родовищ знаходяться у Львівській та Івано-Франківській областях і приурочене до Передкарпатського прогину. Тут виявлено понад 30 родовищ газу, багато з яких в результаті тривалої експлуатації майже повністю вичерпано. Найбільшими нафтогазовими родовищами є Долинське, Бориславське, Волицьке, Битківське, Угерське, Залужанське, Дашавське. Промислове значення мають і нещодавФункціонування вугільної промисловості пов’язане з наявністю родовищ вугілля, запаси якого становлять 122,0 млн. т. Частка Львівщини у загальнодержавному видобутку вугілля складає 4,3%. В галузі функціонує 14 підприємств, на яких зайнято близько 12 тисяч робітників.
Нафтовидобувна промисловість пов’язана із функціонуванням на території області Бориславського нафтопромислового району, який вважають одним з найстаріших у Європі. Запаси нафти складають 30,9 млн. тонн. Діючих свердловин є близько 800.
Нафтопереробна промисловість представлена ВАТ “НПК “Галичина”, де працює 1,8 тис.чол. Підприємство переробляє 3 млн. тонн нафти на рік.
но відкриті газові родовища Закарпаття
До паливно-енергетичного комплексу належить
видобуток і виробництво палива — кам'яного і бурого
вугілля, нафти і нафтопродуктів, попутного і
природного газу, електроенергії, в основному на
теплових електростанціях.
Традиційними галузями комплексу є нафтова і
газова промисловість Прикарпаття. Останнім часом
видобуток нафти і газу помітно знизився внаслідок
вичерпання розвіданих ресурсів. Діють нафтопереробні
потужності в Дрогобичі, Надвірній, Львові. Головні
центри видобутку й акумуляції природного привізного
газу — Да-шава, Рудка, Угорське, Більче (Львівська
обл.).
У територіальній структурі корисних копалин
виділяються одна зона, два райони і ряд кущів.
Основною є Прикарпатська поліком-понентна зона з
кущами: Бориславсько-Стебницьким (нафта, попутний і
природний газ, озокерит, калійні солі, розсоли),
Калусько-Долинським (нафта, попутний газ, калійні і
магнієві солі, розсоли), Надвірнянським (нафта,
озокерит, кухонна сіль, менилітові сланці), Миколаєво-

Виробнича діяльність ВАТ "Укрнафта" пов'язана з організацією і проведенням геологорозвідувальних робіт, експлуатаційного буріння, будівництва об'єктів нафтогазовидобутку і транспортування вуглеводневої продукції, її видобутком і промисловою підготовкою, переробкою природного і нафтового газу.
Експлуатаційний фонд - 2396 свердловин, з яких 2169 - нафтові, 227 - газові.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Перспективи розвитку і розміщення паливно-енергетичного комплексу України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок