Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Суть валюти та валютні відносини

Суть валюти та валютні відносини

Назва:
Суть валюти та валютні відносини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,35 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Контрольна робота
Суть валюти та валютні відносини
 


Суть валюти та валютні відносини. Конвертованість валюти.
Валюта, валютні відносини, національна валют-на система — важливі складові національ-ної грошової системи. Валютні відносини в Україні, з одного боку, залежать від міжнародних валютно-фінансових відносин, а з другого боку, ви-значаються особливостями розвитку національної економіки і діючими економічними відносинами.
Законодавчою основою функціонування валютних відносин в Україні залишається Декрет Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулюван-ня і валютного контролю" від 19.02.1993 р. №15-93. Вказаний декрет розпочав процес формування право-вої бази здійснення валютних операцій на території України, проведення валютного регулювання, діяльності банківських установ у сфері валютних відносин.
В умовах командної економіки у колишньому СРСР діяв механізм монополії зовнішньої торгівлі і валютної монополії. Виключне право здійснювати операції з валютними цінностями (іноземною валютою) мала лише держава. Від її імені всі валютні операції проводили Зовнішекономбанк і Держбанк СРСР. З перехо-дом до ринку ситуація у зовнішньоекономічній і валютній сфері докорінно змінилася. Значно розширилось коло суб’єктів валютних відносин. Операції з валютними цінностями тепер на основі ліцензії НБУ мають право проводити всі установи комерційних банків і всі суб’єкти господарської та підприєм-ницької діяльності. Діє принцип свободи зовнішньоекономіч-ного підприємництва, який полягає у праві суб'єктів зовніш-ньоекономічної діяльності добровільно вступати у зовнішньо-економічні зв’язки зі своїми партнерами.
Об’єктом валютних відносин в Україні є валютні цінності, а саме: валюта України; платіжні документи та цінні папе-ри, виражені у валюті України; іноземна валюта; платіжні документи та цінні папери, виражені в іноземній валюті або монетарних металах; монетарні метали. Особливе місце серед валютних цінностей посідає іноземна валюта – іноземні грошові знаки у вигляді банкнот, казначейських білетів, мо-нет, що перебувають в обігу та є законним платіжним засо-бом на території відповідної іноземної держави.
Отже, валютні цінності включають найрізноманітніші види валютних активів з різним рівнем ліквідності. Найліквіднішою серед валютних цінностей є валюта. Валюта – це грошо-ва одиниця, що використовується у міжнародних економіч-них відносинах.
Суб’єктами валютних відносин є:–
резиденти: фізичні особи (громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства), які мають постійне місце проживання на території України, у тому числі ті, хто тимча-сово перебуває за кордоном; юридичні особи з місцезнаход-женням на території України, які здійснюють свою діяльність на підставі законів України;–
нерезиденти: фізичні особи (іноземні громадяни, гро-мадяни України, особи без громадянства), які мають постійне місце проживання за межами України, в тому числі ті, які тимчасово перебувають на території України; юридичні осо-би з місцезнаходженням за межами України, які створені й діють відповідно до законодавства іноземної держави, у тому числі юридичні особи та інші суб'єкти підприємницької діяль-ності з участю юридичних осіб та інших суб’єктів підприєм-ницької діяльності України;–
уповноважений банк – будь-який комерційний банк, офіційно зареєстрований на території України, що має ліцен-зію НБУ на проведення валютних операцій, який також здійснює валютний контроль за операціями своїх клієнтів.
У кожній країні світу функціонує своя національна валют-на система як правова та інституціональна форма організації валютних відносин.
До складових елементів національної валютної системи відносяться: національна валюта, умови її конвертованості, режим курсу національної валюти, валютні обмеження в на-ціональній економіці, механізми валютного регулювання і контролю, регламентація використання іноземної валюти і міжнародних платіжних та кредитних засобів обігу, режим функціонування національного валютного ринку та ринку монетарних металів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Суть валюти та валютні відносини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок