Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Макроекономічна нестабільність: цикли ділової активності, безробіття, інфляція

Макроекономічна нестабільність: цикли ділової активності, безробіття, інфляція

Назва:
Макроекономічна нестабільність: цикли ділової активності, безробіття, інфляція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,17 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Макроекономічна нестабільність: цикли ділової активності, безробіття, інфляція


ПЛАН
1. Цикли ділової активності: фази циклу та причини коливань. Відхилення реального ВВП від потенційного рівня.
2. Безробіття: основні визначення та вимірювання.
2.1. Робоча сила. Особи поза робочою силою. Зайняті. Безробітні. Рівень безробіття.
2.2. Різновиди безробіття. Повна зайнятість. Природний рівень безробіт-тя. Концепція NAIRU.
2.3. Допомога по безробіттю і тенденція до підвищення його рівня безробіття. "Жорсткість" заробітної плати і безробіття.
2.4. Економічні та соціальні втрати від безробіття. Закон Оукена.
3. Інфляція.
3.1. Поняття інфляції. Інфляція попиту та інфляція витрат. Стагфляція.
3.2. Інфляція і процентні ставки. Ефект Фішера.
3.3. Інфляція та реальний доход. Очікувана і непередбачена інфляція. Помірна інфляція. Галопуюча інфляція. Гіперінфляція.
4. Взаємозв'язок інфляції та безробіття. Крива Філіпса.


1. Цикли ділової активності: фази циклу та причини коливань. Від-хилення реального ВВП від потенційного рівня
В ідеальній економіці реальний ВВП зростав би швидкими, сталими темпами. Рівень цін, який визначається індексом споживчих цін чи дефля-тором ВВП, залишався б незмінним або ж зростав досить повільно. В результаті незначними були би інфляція та безробіття.
Проте досвід наочно свідчить про те, що економічні умови ніколи не залишаються сталими. Економічне піднесення прокладає шлях до спаду. У роки спаду ВВП, зайнятість та реальні доходи населення падають, прибутки зменшуються, люди втрачають роботу. Невдовзі знову починається пожвавлення, яке може бути настільки сильним, що породить новий бум. Цей етап характеризується достатньою кількістю робочих місць та підви-щенням життєвого рівня. Але за піднесенням настає новий спад економіки.
Зростання і падіння обсягів національного виробництва, цін, процент-них ставок і зайнятості складають діловий цикл, який є характерною рисою ринкової економіки.
Отже, економічний цикл (цикл ділової активності) — це періодичний підйом або спад реального ВВП на фоні загальної тенденції до зростання.


Причинами циклічності можуть бути:*
технічні нововведення (НТР), які впливають на інвестиції та споживчі витрати, а відповідно*
на виробництво, зайнятість і рівень цін;*
політичні й випадкові події (наприклад, війни, "перебудова" в СРСР та перехідний період у нових незалежних державах);*
зміни в кредитно-грошовій політиці (коливання обсягів гро-шової маси);*
нестача національних інвестицій;*
зміни цін на нафту, газ та інші види сировини тощо.
В макроекономіці не існує цілісної теорії економічного циклу, і еконо-місти різних напрямків концентрують свою увагу на різних причинах цикліч-ності. Але більшість із них вважають, що рівень сукупних витрат (Y=C+I+G+NX) безпосередньо визначає рівень зайнятості і виробництва. Чому саме зміни у рівні сукупних витрат спричиняють коливання економічної активності? Справа в тому, що в економіці, яка орієнтована головним чином на ринок, сектор фірм виробляє товари і надає послуги лише в тому випадку, коли їх можна вигідно продати, або, іншими словами, коли на них пред'явлено достатній сукупний попит. Якщо ж цей сукупний попит (або сукупні витрати) недостатній, то сектору фірм невигідно виробляти товари і послуги у вели-кому обсязі, і тому ВВП скорочується. При вищому рівні сукупних витрат сектор фірм, розширюючи обсяги виробництва, буде отримувати прибуток, і, таким чином, ВВП зростатиме.
Окремі економічні цикли суттєво різняться між собою за тривалістю та інтенсивністю (мал. 3.1), проте всі вони складаються з одних і тих самих фаз (табл. 3.1).
Таблиця 3.1. Фази економічних циклів.
Фаза циклу | Економічна суть
1 | ПІК | В економіці спостерігається повна зайнятість, і виробництво працює на повну потужність. Рівень цін має тенденцію до підвищення, а зростання ділової активності припиняється.
2 | СПАД (РЕЦЕСІЯ) | Виробництво і зайнятість скорочуються, проте ціни не завжди мають тенденцію до зниження. Вони падають тільки в тому випадку, коли спостерігається депресія (глибокий і тривалий спад).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Макроекономічна нестабільність: цикли ділової активності, безробіття, інфляція

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок