Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Ринок металогосподарчих товарів

Ринок металогосподарчих товарів

Назва:
Ринок металогосподарчих товарів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,80 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
з дисципліни:
"Світовий ринок"
на тему:
Ринок металогосподарчих товарів


РИНОК МЕТАЛОГОСПОДАРЧИХ ТОВАРІВ
Металогосподарчі товари — це товари, основним матеріалом для виготовлення яких є метал. Ця група товарів складається з широко-го асортименту виробів, які призначенні для готування їжі, зберіган-ня продуктів, сервірування столу, ведення домашнього господарства, ремонто-будівельних та монтажних робіт, а також опалення оселі, проведення різних сільськогосподарських робіт та інших потреб.
Особливістю формування ринку цієї групи товарів в Україні є те, що він майже повністю може формуватися з виробів, що виготовлені підприє-мствами, розташованими на її території. Це пояснюється тим, що Ук-раїна має достатній виробничий потенціал і спроможна, використовую-чи свою металургійну та машинобудівну базу, виробляти велику кількість товарів цієї групи. Так, Україна у 1999 році у світовому рейтингу ви-робників сталі та чавуну посіла шосте місце, пропустивши поперед себе такі країни світу, як Китай, Японія, СІЛА, Німеччина та Російська Федерація. В Україні виробляється більше сталі та чавуну ніж у таких країнах Європи, як Велика Британія, Франція, Італія. Виробництво продукції чорної металургії за останні п'ять років поступово збільшується, про що свідчать дані, наведені у табл. 4.34.
Сьогодні немає жодного регіону в нашій державі, де не було б підприємств, які виробляють металогосподарчі товари. Значна частина заводів цього профілю розташована у Придніпров'ї, Донбасі та в більшості обласних центрів України. Характерною рисою металогосподарчих то-варів, які випускаються підприємствами країни, є не тільки широкий асортимент, але й висока якість їх виготовлення. Це сполучення забез-печує металогосподарчим товарам стійку конкурентоспроможність як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Так, наприклад, стале вий емальований посуд, виготовлений у Новомосковську, Керчі, За-поріжжі, ножеві вироби та столові прибори, що виготовленні в Києві, Вільнянську, Харкові, Донецьку, складуть гідну конкуренцію аналогіч-ним виробам на ринку багатьох країн. Розширення асортименту та по-кращення якості металогосподарчих товарів, які виробляються в Ук-раїні, відбувається за рахунок впровадження нових прогресивних конструкційних та оздоблювальних матеріалів, сучасних технологічних процесів виготовлення, а також за рахунок випуску виробів нових кон-струкцій, які дозволяють підвищити їх технічний та естетичний рівень, надійність та конкурентоспроможність.
Але на сьогоднішній день виробники металогосподарчих товарів працюють в дуже складних економічних умовах, у результаті чого не можуть повністю відновити та розгорнути виробництво цих товарів. Незважаючи на те, що в структурі зовнішньої торгівлі України екс-порт неблагородних металів та виробів з них складає 4 874,0 млн. доларів США (42,1 % загального експорту в 1999 році) частка мета-логосподарчих товарів в ньому дуже мала. Експортується, в основно-му, сталь, чавун та металопрокат. Імпорт цієї продукції у тому ж році склав 409,2 млн. доларів США (відповідно, 3,5 %) і основна час-тка в ньому — це металогосподарчі товари. Хоча на сьогоднішній день зовнішньоекономічна діяльність України має позитивне сальдо і спостерігається поступове його збільшення, але наведена вище струк-тура товарообігу зовнішньої торгівлі неблагородними металами та ви-робами з них не стимулює розвиток виробництва металогосподарчих товарів підприємствами України.
Споживчі властивості, асортимент, якість та ціна металогоспо-дарчих товарів, які представлені на ринку України, формуються на стадіях проектування, конструювання та виготовлення, а на стадіях транспортування та збереження забезпечується певний рівень вже придбаних споживчих властивостей. До факторів, які формують спо-живчі властивості та сортимент металогосподарчих товарів, зарахо-вують вид використаних матеріалів, а також технологію виготовлен-ня та оздоблення виробів.
Матеріали, які використовують для виготовлення металогосподарчих товарів, ділять на основні та допоміжні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Ринок металогосподарчих товарів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок