Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Нормування праці як стимул зростання оплати

Нормування праці як стимул зростання оплати

Назва:
Нормування праці як стимул зростання оплати
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,91 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Нормування праці як стимул зростання оплати
З переходом до ринкових відносин основним механізмом забезпечення працівників матеріально-життєвими благами стає прямий обмін кваліфікації та часу найманого робітника на заробітну плату і дохід від участі в прибутку. При цьому заробітна плата — це вже не частина національного доходу, що виділяється державою з цією метою, а частина доходу підприємця (як власника засобів виробництва і роботодавця), що витрачається ним на оплату праці найманих робітників відповідно до умов найму (трудового договору) і результатами праці. Отже, оплата пращ — це обов'язок роботодавця з виплати найманому робітнику зароблених ним коштів за визначену кількість і якість виконаної роботи відповідно до умов трудового договору. Тим самим передбачається наявність необхідних норм праці, що визначають співвідношення між витратами та результатами праці, і тарифною системою" що встановлює умови оплати праці.
Для працівника заробітна плата — головна й основна стаття його особистого доходу, засіб відтворення і підвищення рівня добробуту його самого І його родини, звідси випливає її стимулююча роль у поліпшенні результатів праці для збільшення розміру одержуваної винагороди. Для роботодавця заробітна плата працівників — кошти, що витрачаються ним на використання найманої робочої сили та становлять одну з основних статей витрат у собівартості вироблених товарів і послуг. При цьому роботодавець зацікавлений, з одного боку, у можливому зниженні питомих витрат робочої сили на одиницю продукції, з іншого — у підвищенні витрат на робочу силу з метою збільшення прибутку підприємства за рахунок стимулювання трудової і творчої ініціативи працівників. Крім того, рівень оплати праці впливає на поведінку і працівника, і роботодавця, що пов'язана з регулюванням відносин між ними в умовах нерівномірного попиту та пропозиції робочої сили на ринку праці.
Таким чином, в умовах ринкових відносин оплата праці покликана виконувати відтворювальну, стимулюючу і регулюючу функції. З цих трьох функцій оплати праці тільки стимулююча безпосередньо пов'язана з нормуванням праці. Відтворю-вальна функція зумовлена нормами споживання, а не праці та визначає абсолютний рівень оплати праці, необхідний для забезпечення життєвих потреб працівника і його родини, виходячи з розрахункової вартості робочої сили і заснованого щодо неї мінімального рівня оплати праці з урахуванням регіональних розбіжностей у рівні цін на споживчі товари і послуги, у рівні оподатковування доходів, а також у рівні і структурі вартості робочої сили різних категорій робітників та службовців. Щодо регулюючої функції оплати праці, то нормування використовується лише тією мірою, що необхідна для впливу на співвідношення між попитом та пропозицією робочої сили, на формування персоналу, кількість працівників і рівень їх зайнятості, тобто йдеться про необхідність зміни організації виконання роботи і відповідних норм праці для перебування варіанта оплати праці, що влаштовував би роботодавця і працівників у ситуації на ринку праці, що сформувалася.
Роль нормування праці в реалізації стимулюючої функції заробітної плати полягає в створенні розрахункової бази для встановлення її відносного рівня залежно від кількості, якості і результатів праці. Основним принципом вирішення цього завдання є диференціація рівня оплати праці за критеріями продуктивності й ефективності праці. Цей принцип протиставляється зрівняльному підходу до оплати праці, що чинить дестимулюючий вплив на працівників, перешкоджаючи використанню їх трудового і творчого потенціалу. Про ступінь обґрунтованості діючої системи диференціації оплати праці свідчить та ефективність трудової діяльності і соціально-психологічна атмосфера в трудових колективах, у тому числі наявність (чи відсутність) трудових конфліктів на ґрунті різного сприйняття рівня оплати праці.
Головним інструментом диференціації оплати праці є тарифна система. Вона містить сукупність нормативів: тарифні ставки і схеми посадових окладів; тарифні сітки; тарифно-кваліфікаційні довідники; районні коефіцієнти і різні надбавки та доплати тарифного характеру, призначені для використання під час встановлення ставок і окладів працівникам і розміру винагороди за виконану роботу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Нормування праці як стимул зростання оплати

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок