Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Національний ринок

Національний ринок

Назва:
Національний ринок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,95 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Пошукова робота на тему:
Національний ринок


Національний ринок – це сукупність соціально-економічних відносин у сфері обміну, за посередництвом яких здійснюється реалізація товарів та послуг, обіг капіталу, купівлі-продажу робочої сили.
Структура національного ринку 
Основними складовими національного ринку є ринок товарів та платних послуг, ринок грошей та цінних паперів, ринок робочої сили.
Ринок товарів та платних послуг являє собою систему економічних відносин між продавцями і покупцями з приводу руху товарів та послуг.
Грошовий ринок – це ринок короткострокових кредитних операцій, на якому попит на гроші та їх пропозиція визначають рівень процентної ставки.
Ринок робочої сили являє собою систему економічних відносин між його суб’єктами з приводу купівлі-продажу трудових послуг, які пропонуються найманими працівниками за цінами, що складаються під впливом співвідношення попиту та пропозиції.
В основі макроекономічного аналізу лежить найпростіша модель кругообігу продуктів та доходів. В елементарній своїй формі ця модель містить зв’язок двох суб’єктів – домашніх господарств та підприємств. 
Це замкнена система, для якої характерна рівність величини загального обсягу виробництва в грошовому вимірі та величини грошових доходів домогосподарств ( Y=C ) 
НП=НД 
Модель кругообігу продуктів та ресурсів з урахуванням фінансових ринків базується на спрощеній моделі. Для данної моделі характерна слідуюча залежність між національним продуктом та доходом: 
НП = С + І = C + S = НД    
Роль державного сектора в кругообігу доходів та продуктів проявляється в моделі кругообігу ускладненій впливом держави.   
Введення державного сектора у кругообіг доходів і продуктів не порушує рівності національного доходу та національного продукту, але ускладнює її:
НП=C+I+G=C+S+NT=НД ,  
де G – державні витрати на товари та послуги, NT – чисті податки. 
Модель кругообігу для відкритої економіки 
Для відкритої економіки характерна слідуюча залежність національного продукту та доходу: 
НП = C + I + G + E = C + S + NT + m = НД
Е – експорт, m – імпорт.


2. Рівноважний сукупного сукупний попит  і ціни 
Рівновага визначається
I)   в короткостроковому періоді;
II)  в довгостроковому періоді;
III) в коротко- та довгостроковому періодах.                
I.         В короткостроковому періоді                   
II.        В довгостроковому періоді рівновага встановлюється в точці перетину кривих сукупного попиту та сукупної пропозиції довгострокового періоду.                
III.       В коротко- та довгостроковому періодах рівновага встановлюється в точці перетину трьох кривих:  
Ефект Храповика пояснює ассиметрію в графіку сукупної пропозиції - коли сукупний попит зростає, горизонтальний відрізок відхиляться вгору легко і швидко, але коли сукупний попит зменшується – відрізок повертається до початкового положення повільно й не повністю, або не рухається вниз взагалі.  
Різкі зміни сукупного попиту і пропозиції – шоки – призводять до відхилення обсягів виробництва і зайнятості від потенційного рівня. Шоки попиту можуть виникати при різкій зміні пропозиції грошей або швидкості їх обігу, різких коливань інвестиційного попиту. Шоки пропозиції можуть бути пов’язані з різкими скачками цін на ресурси, стихією,що призводить до втрати ресурсів економіки і зменшенню потенціалу, змінами в законодавстві.
Сукупна пропозиція (AS) – реальний обсяг національного виробництва при кожному можливому рівні цін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Національний ринок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок