Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Причини виникнення регульованої ринкової економіки та головні функції держави.

Причини виникнення регульованої ринкової економіки та головні функції держави.

Назва:
Причини виникнення регульованої ринкової економіки та головні функції держави.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,35 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Причини виникнення регульованої ринкової економіки та головні функції держави.
Закон планомірного розвитку. З виникненням капіталістичного способу виробництва поряд з ринковими формами зв'язку як всеохоплюючими, абсолютно переважаючими, що здійснювалися стихійно (проявляючись з початку XIX ст. періодично через кризи), зароджуються позаринкові, набуваючи форми організованих, планомірних, свідомо регульованих. Вони обмежувалися окремим підприємством і ґрунтувалися на одиничному поділі праці у формі подетальної та поопераційної спеціалізації окремих трудівників.
Після зародження нового технологічного способу виробництва, що базується на машинній праці, виробничі функції окремого робітника закріпилися за окремими підприємствами. Подетальна та поопераційна спеціалізації у межах одиничного поділу зумовили технологічну залежність окремих підприємств, їх підпорядкування єдиному контролю. До кінця XIX ст. виробництво дедалі більше усуспільнюється, суспільний поділ праці поглиблюється. Це розширює матеріальну основу планомірності, свідомого регулювання виробництва, позаринкових форм зв'язку за рахунок внутрішньо-фірмових виробничих зв'язків. Хоча ринкові форми зв'язку домінують, уже виникають монополістичні об'єднання, як правило, у формі трестів, які попередньо планують виробництво, ведуть облік товарів. Крім того, з'являються вексельні курси, прейскуранти, розвивається поштовий і телеграфний зв'язок, виникають нові засоби сполучення, державна статистика, що дає змогу підвищувати інформованість підприємців.
З розвитком суспільного характеру виробництва в межах капіталістичної форми власності дещо повільніше еволюціонує і колективний характер привласнення. Тому межі планомірності, свідомого регулювання й контролю ще більше розширюються. Але такі функції здійснює невелика група осіб — об'єднаних в акціонерне товариство капіталістів.
На початку XX ст. продуктивні сили переростають межі окремих монополістичних об'єднань, що зумовлює інтенсивніше одержавлення економіки, посилення ролі держави у розвитку продуктивних сил. Після 30-х років у суспільному поділі праці домінують подетальна та поопераційна форми одиничного поділу, їх матеріальною основою стають комплексна механізація й автоматизація виробництва.
Починаючи із середини 50-х років XX ст. формується новий технологічний спосіб виробництва, заснований на автоматизованій праці. Продуктивні сили переростають масштаби держав і наднаціональних угруповань (інтернаціоналізація одиничного поділу праці). Цей процес відбувається за допомогою ринкових і позаринкових форм зв'язків. Якщо за загального й особливого поділів праці збільшення кількості галузей промисловості супроводжується повним юридичним, технологічним та економічним відокремленням спеціалізованих підприємств, то за панування одиничної форми поділу праці підприємства технологічно взаємопов'язані. Усі виробничі одиниці (навіть у різних країнах) повинні працювати за єдиним технологічним планом, дотримуватися єдиного ритму виробництва, кількісно-якісних характеристик продукції. За особливого поділу праці взаємозв'язок соціально і економічно відокремлених сфер виробництва при злитті в сукупний виробничий організм супроводжувався купівлею-продажем товарів, опосередкованою формою зв'язку, а за одиничного поділу праці відбувається пряма, безпосередня взаємодія між ланками, і результати окремих видів відокремленої праці всередині гігантських фірм перестають бути товарами у класичному значенні. Такими вони стають лише після завершення виробничого циклу, після придбання іншими компаніями.
Ці процеси стимулюють тенденцію до планомірності розвитку, позаринкові форми зв'язку (тобто безпосередньо суспільні форми), розширюють масштаби свідомого регулювання економіки. Планомірна форма зв'язку поглиблюється і здійснюється у межах різних форм власності в усіх сферах суспільного відтворення. Так, у безпосередньому процесі обміну внаслідок поширення попередніх договорів на виробництво продукції, широкої інформованості виробників, планомірного формування попиту тощо ринок у значенні просторових меж, де здійснюється обмін, зникає.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Причини виникнення регульованої ринкової економіки та головні функції держави.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок