Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Аналіз ринку цементу України

Аналіз ринку цементу України

Назва:
Аналіз ринку цементу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,90 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Аналіз ринку цементу України
(The analysis of the market of cement of Ukraine)


Споживання цементу в країні - завжди вважалось чудовим індикатором: відразу стає зрозуміло, багато в ній будують і ремонтують чи мало. Якщо ж говорити про Україну, то нажаль якраз мало. В країнах ЄС в рік виготовляється 500 кг. на середньостатистичну душу. В Україні ж - у п'ять разів менше. Ось і не йде інвестор на цемзаводи, а отже і хорошого цементу нерядових марок (які має сенс возити далеко) всередині країни буде виготовлятись все менше. Хоча за останні місяці намітились певні зрушення на краще.в принципі є підстави сподіватись, що це не прост коливання біля положення рівноваги.
Сировина і об'єми
Сировина для цементу - вапняк і багата оксидом кремнію глина. Їх запаси на землі практично необмежені. Крім того, в якості сировини активно використовуються шлаки - доменний та енергетичний (відходи спалювання вугілля).
Випуск портландцементу (він же силікатний - найпоширенішого з цементів) у світі досяг 1,3 млрд. т на рік і за оцінками західних спеціалістів, буде зростати на стільки ж через кожні 10 років.
На початку 40-х СРСР за рівнем виробництва цементу (близько 45 млн.т на рік) вийшов на перше місце в світі і міцно утримував першість до самого свого кінця. У 1984 році в СРСР виготовлялось 129,9 млн. т цементу, в Японії - 80,9 млн.т, в США - 67 млн.т
Максимальний об'єм виробництва цементу в Україні (1988 рік) - 22,4 млн.т. Потім обсяги виробництва впали і зараз ледве не дотягуюь до 6 млн.т.
Технологія
Виготовляють цемент так. Суміш тонко помелених компонентів обпалюють до початку спкання (1400-1600 С) в печах, що представляють собою злегка нахилені, викладені вогнетривкою цеглою стальні труби діаметром 3…5 м. та довжиною кілька десятків метрів. Піч лежить на роликах і повільно обертається. Випалений продукт (цементний клінкер) після вистигання перемелюєься.
Частка сировини в собівартості продукції - 21,6%. На випалювання 1 т клінкеру потрібно 189-224,3 куб.м. природнього газу та близько 140 кВт.год. електроенергії. Їх доля у собівартості складає 45…65%, а подекуди і вище.
У всьому світі зараз переходять на так званий "сухий" спосіб виробництва цементу, у нас поки що в ходу "мокрий". "Сухий" спосіб передбачає сушку шихти (вихідної суміші) і подальший її випал, "мокрий"- випал шламу (термін, що означає вихідну суміш вологістю до 40%). Реалізація "сухої" технології дозволить українським виробникам цементу знизити затрати енергії до 150 кг умовного палива на 1 т. клінкеру проти 230 кг на 1 т при "мокрому" способі.Впровадження ліній по "сухому" способу виробництва передбачено на ВАТ "Івано-Франківськцемент", ВАТ "Балцем, ВАТ "Єнакієвський цемзавод", ВАТ "Краматорський ЦШК "Пушка".
Суб'єкти
В державному концерні "Укрцемент" об'єднано 19 підприємств, що виготовляють більш як 95% українського цементу.Розподілені вонивкрай нерівномірно Більша частина з них розташована в зоні залягання осадочних порід, головним чином на сході України:
ВАТ"БАЛЦЕМ" (м.Балаклея, Харківської обл.)
Відкрите акціонерне товариство "Балцем" (в минулому - Балаклейський цементно-шиферний комбінат) - одне з найбільших багатогалузевих підприємств України по виробництву будівельних матеріалів. Форма власності - колективна. Підприємство збудоване у 1963р.
Виробнича потужність підприємства наступна:
Клінкер - 3 172 тис. тонн
Цемент - 4 026 тис. тонн
Азбестоцементні листи - 300 млн. умовних плиток
Азбестоцементні труби - 1200 км. умовних труб
Цемент виробляється за "мокрим" способом.
ВАТ "ДНІПРОЦЕМЕНТ" (м.Дніпродзержинськ, Дніпропетр. обл.)
Відкрите акціонерне товариство "Дніпроцемент" (Дніпродзержинський цементний! завод) - підприємство, що спеціалізується на випуску портландцементу та шлакопортландцементу за "сухим" способом виробництва. Будівництво заводу почалося уі 1929р. 1 серпня 1934р. підприємство було введено в експлуатацію з проектною потужністю! 200 тис. тонн на рік.
На 1.01.1998 року фактична потужність по виробництву цементу становить 615 тис.І тонн на рік.
Цемент виробляється за "сухим" способом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Аналіз ринку цементу України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок