Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Сучасне світове господарство. Полюси світового господарства.

Сучасне світове господарство. Полюси світового господарства.

Назва:
Сучасне світове господарство. Полюси світового господарства.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,19 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Сучасне світове господарство. Полюси світового господарства.
Сукупність різноманітних підприємств, що виробляють товари або надають послуги, утворює господарську систему.
Світове господарство - система національних господарств, що пов'язані і взаємодіють за законами міжнародного поділу праці.
Взаємодія національних господарств відбувається на основі різноманітних ви-робничих, економічних та політичних відносин, які реалізуються через зовнішню торгівлю, надання послуг, рух капіталу, обмін інформацією з наукових знань, обмін здобутками культури і через міграцію робочої сили.
Розглядаючи політичну й економічну карти світу, можна помітити істотну особливість у розміщенні країн, що мають показники економічного розвитку вищі пересічних по світу - вони утворюють кілька територіально близько розташова-них груп. І це не просто географічний факт, а одна з важливих закономірностей географії сучасного світового господарства: формується поліцентрична система йо-го територіальної структури. То ж невипадково з'явився образний термін — «багатополюсний світ».
Наймогутніший центр світового господарства склався в Північній Америці. Ядром цього центру є економіка США, з нею тісно поєднуються економіки Канади і Мексики. На частку цієї трійки країн при 7 % населення світу припадає 22-23 % національного продукту та виробництва промислової продукції, 12-13 % сільсько-господарської продукції світового господарства. Найважливіші особливості господар-ства цих північноамериканських країн такі:
1) багатий ринок збуту;
2) могутність американських банків, трестів, концернів, що контролюють не тільки національне багатство своєї країни, а й перетворюються на транснаціональні корпорації;
3) висо-кий технічний рівень промисловості США і Канади;
4) високий науковий потенціал США і Канади;
5) потужний військово-промисловий комплекс США.
Не менш потужний центр світового господарства сформувався в Західній Європі, країни якої мають не просто спільну географічну приналежність, а й однорідні соціально-економічні системи. Внаслідок спільності низки внутрішньо- і зовнішньополітичних інтересів європейського капіталу, незважаючи на суперниц-тво і взаємну боротьбу його національних угруповань, в Західній Європі відбувся глибокий процес економічної інтеграції. Тут сформувалося Європейське економічне товариство (ЄЕТ), яке згодом трансформувалося в Європейське співтовариство (ЄС). До нього з 1996 року входять 15 країн з населенням 370 млн. чоловік: ФРН, Франція, Італія, Бельгія, Нідерланди, Люксембург, Великобританія, Ірландія, Данія, Іспанія, Португалія, Греція, Австрія, Фінляндія, Швеція. Це значне еко-номічне угруповання, ринок якого за своїми можливостями попиту можна порівня-ти з ринком СІЛА. Тут посилюються міжнаціональні зв'язки великих монополій, зростає залежність і супідрядність господарств сусідніх країн.
Найбільш динамічні процеси економічного розвитку відбуваються в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні (АТР). Японія, Китай та група країн і територій «дале-косхідних тигрів» формують інтеграційне ядро цього регіону. На його частку припа-дає понад 1/5 світового економічного потенціалу, а «вага» всіх країн АТР набагато більша. В регіоні сформувалось інтеграційне утворення АСЕАН.
Регіон Північної Євразії, де розташовані держави, що утворилися після розпа-ду СРСР, також займає помітне місце в світовій економіці.
Між тим, під впливом сучасних геополітичних процесів, у світі є передумо-ви формування й інших регіональних систем економічної взаємодії. Це, по-пер-ше, тісно пов'язані між собою регіони Середземномор'я і Причорномор'я (до яко-го входить і територія України), по-друге - регіон Середнього Сходу та Цент-ральної Азії в якому протягом двох тисячоліть було міцно пов'язане життя країн і народів.
Міжнародний поділ праці і світове господарство.
 
Міжнародний поділ праці – це спеціалізації окремих країн на виробництві певних товарів та послуг і товарному обміні цими продуктами на світових ринках. Міжнародний поділ праці виникає між країнами, що захищені своїм державним суверенітетом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Сучасне світове господарство. Полюси світового господарства.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок