Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Необхідність і суть макроекономічного регулювання. Предмет та завдання курсу.

Необхідність і суть макроекономічного регулювання. Предмет та завдання курсу.

Назва:
Необхідність і суть макроекономічного регулювання. Предмет та завдання курсу.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,79 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Необхідність і суть макроекономічного регулювання. Предмет та завдання курсу.
Предмет дисципліни «Державне регулювання економіки»
Теорії макроекономічного регулювання.
Основні типи економічних систем та механізми їх регулювання.
Державне регулювання економіки: необхідність, суть, функції, цілі.
Економічна політика держави та її види.
Особливості управління економікою перехідного типу.
1. Предмет дисципліни «Державне регулювання економіки»
Регулювання (лат. - упорядковувати) означає вносити порядок у певну діяльність; налагоджувати правильну взаємодію частин системи.
Державне регулювання економіки - це вплив держави на соціально-економічний розвиток країни.
Об'єктами ДРЕ є всі соціально-економічні процеси, що відбуваються у економіці в цілому, а також на окремих її рівнях, в ланках, тобто це - і макро-, і мікро-, і мезоекономіка. Суб'єкти ДРЕ - це суб'єкти виконання та суб'єкти впливу.
Суб'єктами виконання - держава та її інституційні органи (законодавчі, виконавчі, судові органи різних рівнів).
Суб'єкти впливу - громадські та політичні об'єднання, засоби масової інформації.
2. Теорії макроекономічного регулювання.
В основі регулювання національної економіки лежать різні економічні теорії покликані до життя практикою господарювання. Можна виділити кілька етапів розвитку теорії регулювання економіки:
Меркантилізм - це перша економічна школа (ХУ-ХУП ст.), яка розглядала золото і срібло - як джерела багатства і розробляла рекомендації своїм правителям стосовно розвитку міжнародної торгівлі.
Фізіократи - економічна школа (засновником є Ф. Кене, XVIII ст.) - представники якої вважали, що джерелом багатства є праця у сільському господарстві, тому рекомендували урядам своїх країн розвивати саме цю галузь.
Марксизм - економічна школа, заснована на вченні К. Маркса, яка обґрунтовує необхідність знищення приватної власності та конкуренції, заміни стихійного розвитку свідомим, цілеспрямованим впливом держави на соціально-економічні процеси за допомогою плану на основі суспільної (загальнонародної) власності.
Кейнсіанство - напрямок розвитку економічної теорії, засновником якого вважають видатного англійського економіста Джона Мейнарда Кейнса (1883-1946). Обґрунтовує об'єктивну необхідність і практичне значення державного регулювання економіки.
Теорія неокласичного, неоліберального, неоконсервативного напряму (теорія раціональних очікувань). її представники визнають необхідність державного втручання в економічне життя суспільства, але зводять його до мінімуму і віддають перевагу непрямим (опосередкованим) методам державного впливу.
Монетаризм - економічна школа, яка пропагує відмову від широкого втручання держави в економіку, віддає перевагу непрямим методам, а саме - регулюванню грошового обігу.
Теорія «економіки пропозиції» - неоліберальна економічна теорія, яка, на відміну від кейнсіанства, пропагує необхідність стимулювання пропозиції, а також зростання ефективності виробництва на основі зниження витрат виробництва, скорочення прибуткових податків, стимулювання інноваційного підприємництва, скорочення соціальних витрат.
3. Основні типи економічних систем та механізми їх регулювання.
Економічна система це особливим чином упорядкована, скоординована система зв'язку між суб'єктами національної економіки.
Виділяють такі основні тип економічних систем:
традиційна (натуральне господарство);
ринкова;
адміністративно-командна (АКС);
змішана;
перехідна.
Кожен з них має свій механізм регулювання економічних процесів. Так, регулятором ринкової економіки є ринковий механізм, АКС - планово-державний (адміністративно-командна система управління), ринкової змішаного типу - змішана система регулювання.
Ринковий механізм - спосіб організації та функціонування відносин між суб'єктами господарювання, що базується на принципах економічної свободи, вільної взаємодії попиту і пропозиції, вільного ціноутворення, конкуренції.
Планово-державний механізм - це жорстко централізоване, тотально державне управління соціально-економічним розвитком країни на основі директивного плану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Необхідність і суть макроекономічного регулювання. Предмет та завдання курсу.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок