Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Фінансовий лізинг в Україні: короткий огляд

Фінансовий лізинг в Україні: короткий огляд

Назва:
Фінансовий лізинг в Україні: короткий огляд
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,60 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Роль лізингу в розвитку економіки
Лізинг – це середньостроковий фінансовий інструмент для придбання основних активів підприємств (обладнання, транспортних засобів тощо). На відміну від прямого надання грошового капіталу, він забезпечує процес фінансування основних фондів підприємств. Лізингові установи – лізингові компанії, банки та небанківські фінансові установи – купляють обладнання для подальшої передачі його лізингоодержувачу на певний строк. Протягом цього строку лізингоодержувач здійснює періодичні платежі лізингодавцю. Після закінчення строку лізингового договору обладнання передається у власність лізингоодержувача або повністю амортизується та списується, чи повертається лізингодавцю.
Лізинг передбачає отримання прибутку шляхом використання лізингових активів, які не є власністю лізингоодержувача, а лише знаходяться у його користуванні. Лізингові компанії звертають увагу, в першу чергу, на здатність лізингоодержувача генерувати грошовий потік для того, щоб сплачувати лізингові платежі, а вже потім - на фінансовий стан чи кредитну історію. Це є однією з переваг лізингу для малих та середніх підприємств, а також для підприємств аграрно-промислового комплексу, оскільки у них, як правило, відсутні належна кредитна історія та активи для забезпечення банківського кредиту.
Лізинг має позитивний вплив на економіку будь-якої країни, оскільки він дозволяє:
· прискорити розвиток малого та середнього бізнесу, підприємств аграрно-промислового комплексу;
· підвищити обсяги реалізації нового обладнання;
· збільшити обсяги інвестицій у національну економіку;
· поліпшити конкурентне середовище на фінансовому ринку;
· здійснити технічне та технологічне переоснащення підприємств, підвищити конкурентоспроможність економіки держави.
Прискорення розвитку малого та середнього бізнесу, підприємств аграрно-промислового комплексу.
Розвинений малий та середній бізнес – це необхідна складова стабільного розвитку ринкової економіки країни. Лізинг є ефективним механізмом фінансування підприємств малого та середнього бізнесу, які у своїй більшості не завжди відповідають вимогам ліквідності, необхідним для отримання банківського кредиту.
Ступінь фізичного зносу сільськогосподарської техніки та обладнання в Україні становить майже 90 відсотків Координаційна Рада з питань політики фінансового сектору Кабінету Міністрів України, Стан та першочергові завдання фінансового лізингу в Україні, Київ 2004, с.2.. За експертними оцінками, для заміни застарілого сільськогосподарського та переробного обладнання, Україні потрібно інвестувати 5-10 млрд. дол. США Irina Dushnik, U.S.Commercial Service, Київ 2004.. Лізинг надає унікальну можливість оновити основні фонди підприємств аграрно-промислового комплексу та забезпечити їх економічне зростання.
Підвищення обсягів реалізації нового обладнання.
Питання збуту готової продукції залишається однією з актуальних проблем сучасної ринкової економіки. Світова практика свідчить, що лізинг розширює вітчизняним та зарубіжним виробникам і постачальникам обладнання доступ до нових клієнтів, і, як наслідок, збільшує можливості нарощування обсягів продажу товарів та послуг.
Збільшення обсягів інвестицій у національну економіку.
На початку ХХІ сторіччя частка лізингу у світовому ВВП у середньому становила близько 1,6 відсотка World Leasing Yearbook 2004, A Euromoney Publications, Лондон 2004, с.6.. Близько третини обсягу інвестицій в основні фонди країн Західної
Європи здійснюється через фінансовий лізинг. В Україні, незважаючи на гостру потребу в інвестиціях, обсяг лізингових операцій у 2003 році був менше 0,5 відсотка ВВП За розрахунками спеціалістів проекту..
Поліпшення конкурентного середовища на фінансовому ринку.
Лізинг є ефективним інструментом та привабливим продуктом для учасників фінансового ринку. Через розширення пропозиції фінансових послуг лізинг сприяє пожвавленню конкуренції на фінансовому ринку і, як наслідок, здешевленню та підвищенню якості фінансових послуг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Фінансовий лізинг в Україні: короткий огляд

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок