Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Модель рівноваги „видатки-випуск”, економічна таблиця Кене.

Модель рівноваги „видатки-випуск”, економічна таблиця Кене.

Назва:
Модель рівноваги „видатки-випуск”, економічна таблиця Кене.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,62 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Модель рівноваги „видатки-випуск”, економічна таблиця Кене.


1. Модель рівноваги „видатки-випуск”
Питання стабілізації сукупного попиту AD досліджують на основі кейнсіанської моделі рівноваги, яка має три назви:
“видатки – випуск”,
“Кейнсіанський хрест”,
“45?-на модель”.
Кейнсіанська модель рівноваги пе-редбачає фіксованість рівня цін.
Представники кейнсіанської школи пропонують регулювати сукупний попит за допомогою зміни величини державних витрат та податкових надходжень.
Сукупний попит AD в моделі представлено запланованими витратами, тобто це сума, яку домогосподарства (С), фірми (І) і держава (G) мають намір потратити на купівлю товарів та оплату послуг.
AD = C + I + G
Кейнс розглядає приватну (закриту) економіку, тому відсутній чистий експорт NX.
Сукупна пропозиція AS в моделі представлена фактичними витратами, тобто це обсяг виробництва Y.
Фактичні витрати відрізняються від планових тим, що фірми змушені здійснювати незаплановані інвестиції в товарно-матеріальні запаси (ТМЗ).
Фактичні інвестиції = планові інвестиції + Незаплановані інвестиції в ТМЗ
Для аналізу впливу зміни сукупних видатків на стан національної економіки застосовують поняття “рівноважний обсяг національного виробництва”.
Рівноважний обсяг виробництва – це такий обсяг виробництва, при якому загальна кількість вироблених товарів (ВВП) дорівнює загальній кількості закуплених товарів (споживчих та інвестиційних).
Побудова моделі «видатки-випуск» здійснюється наступним чином.
Величина сукупного попиту становить:
AD = C + I + G
Інвестиції розглядаються як планові, тобто наперед визначені I = Iо
Формула функції споживання має вигляд:
С = Со + С'Y
Підстановка значень у формулу сукупного попиту:
AD = Со + С'Y + Iо + G
По горизонтальній осі відкладаємо обсяг виробництва Y, а по вертикальній – сукупний попит AD. Проводимо бісектрису прямого кута – вона означає рівновіддаленість кожної точки від осей координат, тобто фактичні і планові сукупні витрати збіга-ються AD = Y.
Проводимо лінію функції споживання і піднімаємо паралельно вгору на величину Iо + G лінію сукупного попиту AD. Вона перетинає бісектрису в т.Е, тобто сукупний попит дорівнює сукупній пропозиції AD = AS. Встановлюється рівноважний ВВП і досягається макроекономічна рівновага.
AS
AD
+ТМЗ AD
E
-ТМЗ
I + G С = С0 + С'Y
 
Y2 YE Y1 Y
Якщо обсяг виробництва більший, ніж рівноважний, то це означає, що покупці купують товарів менше, ніж фірми виробляють, тобто AD < AS.
Нереалізована продукція набирає форми ТМЗ. Таке збільшення запасів примушує фірми скорочувати виробництво і зайнятість. Поступово Y1 зменшується до рівня YЕ і встановлюється рівновага AD = AS.
Якщо фактичний обсяг виробництва менший, ніж рівноважний, то це означає, що покупці хочуть купити товарів більше, ніж фірми виробляють. Відбуваються незаплановані скорочення ТМЗ, тобто AD > AS, що стимулює фірми до збільшення зайнятості і випуску. Поступово фірми нарощують обсяги виробництва. Y2 наближається до рівня YЕ і встановлюється макроекономічна рівновага AD = AS.


2. Економічна таблиця Кене.
Школа фізіократів (XVII-XVIII ст.) вважала, що джерелом багатства суспільства є виробництво, але тільки сільськогосподарське. Засновник цієї школи французький економіст Франсуа Кене (1694-1774) провів аналіз процесу відтворення й обігу всього суспільного капіталу, опис якого він навів у відомій “Економічній таблиці” (1758).
Ф.Кене вперше в історії політичної економії запропонував і використав поняття “відтворення”, як постійне повторення процесу виробництва та збуту, розробив макроекономічну модель господарського кругообігу .
Велика економічна таблиця, опублікована пізніше та її аналіз за допомогою математичних розрахунків довели, що створений у землеробстві валовий і чистий продукт Франції обертається в натуральній і грошовій формі.
Економічна таблиця – це схема, що показує, як проходить реалізація щорічного продукту суспільства та як формуються передумови відтворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Модель рівноваги „видатки-випуск”, економічна таблиця Кене.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок