Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Класифікація нетарифних методів ЗЕД

Класифікація нетарифних методів ЗЕД

Назва:
Класифікація нетарифних методів ЗЕД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,19 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
Тема:
Класифікація нетарифних методів ЗЕД


ПЛАН
 
ВСТУП
- Класифікація засобів нетарифного регулювання фахівцями менеджменту
- Два підходи до класифікації засобів нетарифного регулювання з позицій економічного обгрунтування ЗЕД
- Методи кількісних обмежень
- Технічні бар’єри як сукупність методів нетарифного релювання
- Українські стандарти якості
- Вимоги для пакування маркування продукції яка імпортується на внутрішньо Український ринок
- ВИСНОВОК
- Використана література
 


Вступ
Розглядаючи українську систему нетарифного регулювання ЗЕД, спиратимемось на узагальнену класифікацію, запропоновану в підрозділі цієї роботи.
Один з інструментів регулювання зовнішньоторгівельної політики держави є нетарифне регулювання. Засоби нетарифного регулювання, на перший погляд, не мають такого сутьєвого впливу на зовнішню торгівлю як митно-тарифні, але у звязку зі своєю національною приналежністю та особливостями застосування вони стають регулюючим фактором при експорті та імпорті
Нетарифні обмеження є комплексом національних адміністративних заходів, які не рідко неповязані безпосередньо з зовнішньою торгівлею, але виконують функції регулятора експортних та імпортних операцій.
Для оцінки державного впливу засобів нетарифного регулювання доцільно певним чином їх класифікувати, що дозволить у разі разробки стратегічних та тактичних прогнозів і планів експортної політики окреслити межі та ступень впливу факторів нетарифного регулювання країн експорту та імпорту, кордонів Проблеми, як рушійної сили процесів планування.
Нетарифне регулювання як комплекс адміністративних державних заходів суттєво впливає на здійснення зовнішньоторговельних операцій та від експортних дзеркалює реалії державної політики України стосовно товарів, які перетинають кордон у процесі експортно-імпортних операцій. Місце нетарифного впливу на процедуру митного оформлення визначено статтею 18 Митного кодексу України, зазначено, що, крім митного, товари можуть підлягати санітарному, фітосанітарному, радіологічному та екологічному контролю. Водночас, зазначається, що митне оформлення може бути завершене тільки після закінчення зазначених видів контролю.
Перша особливість практичного застосування цієї статті полягає в тому, що між початком митного оформлення та його завершенням інші державні структури, маючи на це відповідні повноваження, проводять необхідні перевірки товару. Процедура митного оформлення завершається оформленням документів на експорт чи імпорт товару тільки у разі позитивних висновків дозвільних документів уповноважених державних структур. У разі видачі документів з негативним висновком, що на практиці означає призупинення митного оформлення, ухвалюється рішення стосовно пред’явленого до митного оформлення товару. Так, наприклад, у разі імпорту товару, його можна повернути до країни експорту первинному відправнику або провести його знищення в Україні за наявності відповідного рішення.
Друга особливість полягає у збільшенні виду контролю, яку підлягає товар при митному оформленні. Статтею 18 визначається, що крім митного можуть застосовувати іще п’ять видів контролю. Але, як видно з підрозділу 4.3.3, нині кількість дозвільних державних органів, що здійснюють нетарифне регулювання, суттєво збільшилось (22,23,84,186).
Таким чином, нетарифне регулювання ЗЕД в Україні має певні особливості, які слід урахувати, здійснюючи експортні або імпортні операції.
Узагальнену класифікацію засобів та методів нетарифного регулювання запропоновано у розділі 4.5 цієї роботи. Автор не претендує на її завершеність, але, разом з тим, виділення основних засобів на підставі проведеного аналізу та визначення методів реалізації дозволяє класифікувати національні адміністративні регулятори ЗЕД за їх впливом на процедуру митного оформлення.
У даній главі буде розглянуто на підставі українського законодавства узагальнену класифікацію засобів нетарифного регулювання, а саме: кількісні обмеження, методи побічного протекціонізму, стимулювання експорту, обмеження митного оформлення, правове забезпечення, обмеження за цінами та режимом розрахунку за імпор
Класифікація засобів нетарифного регулювання фахівцями менеджменту
Система засобів нетарифного регулювання з погляду фахівців менеджменту представлено на малюнку 4.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Класифікація нетарифних методів ЗЕД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок