Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Оцінка інноваційного потенціалу - напрям формування ринково- орієнтованих виробничих структур

Оцінка інноваційного потенціалу - напрям формування ринково- орієнтованих виробничих структур

Назва:
Оцінка інноваційного потенціалу - напрям формування ринково- орієнтованих виробничих структур
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,80 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Оцінка інноваційного потенціалу - напрям формування ринково- орієнтованих виробничих структур
Сьогодні одним з пріоритетних завдань для успішної соціально-економічної реформи на мікрорівні української економіки є реформування інституціонального укладу - створення ринково- орієнтованих структур - тобто таких структур, які здатні економічно та соціально ефективно функціонувати в ринкових умовах в довгостроковій перспективі.
Така постановка завдання виходить з того, що сьогоднішня «пропозиція» на українському інституціональному ринку являє собою досить цікаве явище: за ринковими «правилами гри» намагаються (або радше вимушені) грати структури, які були сформовані для зовсім інших цілей. Вони створювалися як виробничі цехи, метою існування яких було засвоєння ресурсів, надходження яких гарантувалося і контролювалося державою, та випуск продукції, збут якої, знову ж таки (в незалежності від диференційованості та динаміки потреб суспільства), гарантувався.
Показово-характерною є означена ситуація сьогодні для виробничих сільськогосподарських структур: за даними статистики 1998р. 84% господарств суспільного сектора закінчили зі збитками - тобто вони неефективні в умовах тих суспільно-економічних відносин, які сьогодні панують у суспільстві і офіційно визнані у вигляді відповідних діючих нормативних актів.
Явне суспільно-економічне протиріччя, що спостерігається сьогодні між наявними засобами досягнення ефективності існуючих виробничих структур та сучасними суспільною потребою у ефективному виробництві спонукає до пошуку шляхів реформування таких структур. Таке завдання є чи не найскладнішим враховуючи те, що основи правового середовища для ринку в Україні вже створено. За думкою Б.Гаврилишина «сформована один раз інституційна структура суспільства має тенденцію ставати «недоторканою», її дуже важко істотно змінити, хіба що шляхом революції» [1, с. 15].
Виходячи з інституціонального підходу до розвитку економіки та з положення, що інновації є засобом соціально-економічного розвитку і їх головна функція - функція змін, можна сформулювати інноваційну мету для виробничих структур суспільного сектору: формування ринково- орієнтованих, довгостроково економічно- ефективних систем господарювання в аграрному секторі, які задовольняють потреби суспільства в сільськогосподарській продукції за умов досягнення відповідного використання ресурсів.
Постановка інноваційної мети необхідна саме тому, що інноваційний процес завжди об'єктивно орієнтований на задоволення нової суспільної потреби - тільки тоді він має соціально-економічний сенс.
Інноваційні стратегії, що можуть привести до досягнення цієї мети, модель інноваційної підсистеми, явища інноваційного сплеску та інноваційної хвилі подано автором в попередній роботі [2].
Перед розгляданням підходу до оцінки інноваційного потенціалу організацій (здатності їх сприймати інновації, зміни), необхідно зауважити, що така оцінка для виробничих підприємств аграрного сектору може проводитися, на думку автора, в двох випадках:
При безпосередній реалізації інноваційного проекту (нова технологія, нові процеси, організаційна перебудова) у підготовчій фазі проекту. Як правило, таку оцінку здійснює команда проекту за допомогою експертної оцінки. Велику користь при такій оцінці може принести залучення експерта зі сторони, професійного консультанта по управлінню.
При плануванні заходів, програм державних капіталовкладень, інвестицій у підприємства. Як свідчить досвід розвинених країн в аграрній сфері, досвід подолання кризових економічних ситуацій, ефективне сільськогосподарське виробництво не можливе без державної його підтримки [4]. І саме показники, що характеризують інноваційний потенціал організацій, можуть бути корисними при визначенні тих організацій, які є більш чутливими до інновацій і зможуть кращим чином використати інвестиції.
Методологічною основою оцінки інноваційного потенціалу організації є оцінка ступеня забезпеченості інноваційних проектів (випуску нових продуктів) необхідними функціями для їх виконання, а також відповідними ресурсами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Оцінка інноваційного потенціалу - напрям формування ринково- орієнтованих виробничих структур

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок