Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Теплові електростанції та їх роль в системі

Теплові електростанції та їх роль в системі

Назва:
Теплові електростанції та їх роль в системі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,92 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Електроенергетика впливає не тільки на розвиток господарства, а й на
територіальну організацію продуктивних сил


РЕФЕРАТ
на тему:
“Теплові електростанції та їх роль в системі”


Електроенергетика впливає не тільки на розвиток господарства, а й на територіальну організацію продуктивних сил. Будівництво потуж-них ліній електропередач дає змогу освоювати паливні ресурси незалежно від віддаленості районів споживання Розвиток електронного транспорту розширює територіальні межі цієї галузі промисловості. Достатня кіль-кість електроенергії притягує до себе виробництво електросталі. алюмінію та інших кольорових металів, в яких частка паливно-енергетичних ви-трат у собівартості готової продукції значно більша порівняно з традиційними галузями промисловості. У ряді районів України (Донбас, Придніпров'я) електроенергетика визначає виробничу спеціалізацію їх, є основою формування територіально-виробничих комплексів.
Розміщення теплових електростанцій залежить переважно від наявності паливно-енергетичних ресурсів і споживачів електроенергії. Нині майже третина електроенергії виробляється у районах споживання і понад 2/3 -у районах її виробництва. Поки що місце для будівництва ДРЕС вибира-ють, враховуючи зручність транспортування палива й електроенергії та екологічну обстановку. Якщо вчені розробляють високоефективні методи транспортування електроенергії на великі відстані, то ДРЕС будува-тимуться переважно в східних районах України.
В Україні є чотири види електростанцій, які розрізняють за вико-ристовуваним ресурсом:
теплові - працюють на твердому, рідкому й газоподібному паливі; серед них вирізняють конденсаційні й теплоелектроцентралі;
атомні - в якості палива використовують збагачений уран або інші, радіоактивні елементи;
гідравлічні - використовують відповідні гідроресурси й поділяються на гідроелектростанції, гідростимуляційні й припливні;
електростанції, що використовують нетрадиційні джерела енергії. Серед них найперспективнішими є вітрові, сонячні та ін.
Найпоширеніші в Україні теплові електростанції, які за характе-' ром обслуговування споживачів є районними (ДРЕС). Вони виробляють майже 2/3 усієї електричної енергії в державі. За останні ЗО років потуж-ність цих станцій зросла у 5 разів. Частка вугілля в структурі палива, яке використовують ТЕС, велика. Перевагою ТЕС є відносно вільне розмі-щення, вдвоє менший обсяг капіталовкладень у них порівняно з ГЕС. Найбільшими ДРЕС в Україні є Вуглегірська, Старобешівська, Курахів-ська, Слов'янська (Донецька область), Криворізька-!, Придніпровська (Дніпропетровська область), Бурштннська (Івано-Франківська область), Запорізька, Ладижинська (Вінницька область), Трипільська (Київська-область) та ін.
Дедалі більшого значення набувають теплоелектроцентралі, спо-! руджені поблизу споживача, оскільки радіус транспортування від них тепла невеликий (10-12 км), а коефіцієнт корисного використання тепла становить майже 70%, тоді як на ТЕС - тільки 30-35%. Теплоелектроцентралі обігрівають понад 25 міст України. Найбільші з них - Київська ТЕЦ-5, Дарницька (Київ), Київська ТЕЦ-6, Харківська ТЕЦ-5, Одеська, Калуська, Краматорська та ін.
Головна тенденція розвитку електроенергетики України - об'єднан-ня електростанцій в енергосистеми, які здійснюють виробництво, транспортування і розподіл електроенергії між споживачами. Це зумов-лено потребою ритмічного забезпечення споживачів електроенергією, для виробництва і споживання якої характерні не тільки сезонні, а й добові коливання. Енергосистеми дають змогу маневрувати у виробництві елек-троенергії як у часі, так і в просторі. Незбіг пікових навантажень в окремих ланках енергосистем уможливлює в разі потреби перекидання електро-енергії в зустрічних напрямах із заходу на схід і з півночі на південь. У процесі транспортування електроенергії на значну відстань її втрати не-минучі, вони збільшуються із зростанням відстаней, проте можуть зменшуватися при підвищенні напруги передачі. Тому будівництво висо-ковольтних ліній є досить актуальним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Теплові електростанції та їх роль в системі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок