Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> реферат на тему: Макроекономічні показники

Макроекономічні показники / сторінка 3

Назва:
Макроекономічні показники
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,01 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
При розрахунку ВВП методом кінцевого використання ВВП обчислюється як сума окремих елементів сукупних витрат, здійснених всередині країни і пов'язаних зі створенням кінцевого продукту та послуг:

ВВП = СВ+ВІ+ДЗ+ЧІ,

де СВ -споживчі витрати домогосподарств на товари і послуги (за винятком витрат на придбання житла); ВІ - валові приватні внутрішні інвестиції, які містять витрати фірм на будівництво будинків і споруд, придбання обладнання, машин, механізмів, нових технологій, амортизацію тощо; ДЗ - державні витрати на утримання армії, апарату управління, виплату заробітної плати працівникам державного сектора економіки тощо; ЧЕ - чистий експорт товарів і послуг за кордон (розраховується як різниця між експортом і імпортом). Відзначимо, що ВІ складаються із двох елементів:

ВІ=ЧІ+А, де ЧІ - чисті інвестиції, тобто які спрямовуються на приріст капіталу та запасів, А - амортизація, тобто інвестиції, які йдуть на відновлення зношеного капіталу.

Для прикладу наведемо таблицю 3, де наведені дані про структуру ВВП України обчисленого за методом витрат.

Таблиця 3. Структура ВВП України за категоріями використання (%) (Дані Держкомстату України).

Показник РОКИ

1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997

ВВП - усього 100 100 100 100 100 100 100

у тому числі:

Споживчі витрати домашніх господарств 52,0 42,0 44,0 44,3 49,7 53,3 57,1

Витрати уряду та некомерційних організацій 19,4 21,6 20,0 23,6 26,7 26,3 26,6

Валове нагромадження основного капіталу 20,0 27,1 24,3 23,5 23,3 20,8 18,3

Зміна запасів матеріальних оборотних активів 5,0 7,0 11,8 11,6 3,3 1,9 1,7

Чисте придбання цінностей 1,4 0,3 0,2 0,2 0,1 0,1 0,1

Чистий експорт 2,2 2,0 -0,3 -3,2 -3,1 -2,4 -3,8

Відзначимо, що валове нагромадження основного капіталу - це вкладення інвестицій в об'єкти основного капіталу для створення нового доходу в майбутньому шляхом використання їх у виробництві.

Зміна запасів матеріальних оборотних фондів включає зміну вартості виробничих запасів (сировини, матеріалів, запасних частин, палива тощо), незавершеного виробництва, готової продукції і товарів для перепродажу. Зміна вартості запасів матеріальних оборотних фондів повинна визначатись як різниця між надходженнями продукції у запаси і вилученням її із запасів за ринковими цінами, що діють відповідно на момент надходження або вилучення.

Чисте придбання цінностей - це нова категорія в СНР. Цінності - це предмети, які придбані не для виробничих або споживчих цілей, а для збереження вартості, тобто це предмети, цінність яких з часом зростає.

Згідно з розподільчим методом ВВП - це сума первинних доходів, створених резидентами країни за рік:

ВВП=ЗП+ВКП+ЗД+(НП-С),

де ЗП - зарплата найманих працівників, ВКП - Валовий корпоративний прибуток, який поділяється на три частини: податок на корпоративний прибуток (ПКП), дивіденди (Д) та нерозподілений прибуток, як власне джерело інвестування виробництва, включаючи й амортизацію (НрП); ЗД - змішаний доход, тобто доход некорпоративного (індивідуального) бізнесу; НП - неприбуткові податки, що включають податки на продукти та інші податки на виробництво і імпорт; С - субсидії на продукти та інші субсидії, пов'язані з виробництвом і імпортом; (НП-С) - чисті неприбуткові податки.

Відзначимо, що в економічній практиці розподільчий метод має другорядне значення і обмежене застосування.

3. Крім показника ВВП, що характеризує річний випуск кінцевої продукції і послуги економіці, в СНР є ряд похідних показників, які можуть бути розраховані на основі ВВП. До таких показників слід віднести чистий внутрішній продукт, валовий і чистий національний доход, наявний національний доход, особистий доход, особистий безподатковий доход та ін.

Чистий внутрішній продукт (ЧВП) розраховують як різницю між ВВП і споживанням основного капіталу, тобто сумою амортизації поточного року (А):

ЧВП=ВВП-А

Валовий національний доход (ВНД) - це сума внутрішніх первинних доходів, тобто ВВП плюс чисті зовнішні первинні доходи, які отримані резидентами даної країни від інших країн.

Чисті зовнішні первинні доходи (ЧПДз) визначаються як різниця між первинними доходами, які отримані від інших країн, і первинними доходами, які передані іншим країнам. Отже, ВНД відрізняється від ВВП на сальдо первинних доходів, отриманих з-за кордону і переданих за кордон:

ВНД=ВВП+ЧПДз.

Відзначимо, що до первинних доходів відносять доходи, які отримані від первинного розподілу сукупного доходу, тобто від розподілу доданої вартості між власниками факторів виробництва і урядом.

Характерним макроекономічним показником також є валовий наявний національний доход:

ВНДн = ВНД+ЧПТз,

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Макроекономічні показники

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок