Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Особливості та етапи формування ринку праці в Україні: дореволюційна Росія, за часів радянської влади, в умовах незалежності

Особливості та етапи формування ринку праці в Україні: дореволюційна Росія, за часів радянської влади, в умовах незалежності

Назва:
Особливості та етапи формування ринку праці в Україні: дореволюційна Росія, за часів радянської влади, в умовах незалежності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,63 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Особливості та етапи формування ринку праці в Україні: дореволюційна Росія, за часів радянської влади, в умовах незалежності

План
1. Формування ринку праці в дореволюційній Росії
2. Особливості та етапи формування ринку праці України за часів радянської влади
3. Особливості та етапи формування ринку праці України в умовах незалежності
4. Література
Формування ринку праці в дореволюційній Росії
Перший період розвитку вітчизняного ринку праці— його формування — почався ще за часів розвитку капіталістичних відносин в дореволюційній Росії [86, с. 12—13].
До об'єктивних факторів формування ринку праці та його територіального розміщення можна віднести: природно-ресурсний (наявність, обсяг та якість земельної ділянки, наявність природних умов та ресурсів для ремісничої справи), національно-етнічний (питома вага серед населення території козачого стану; у випадках неможливості застосувати працю на своїй землі, козаки, як більш мобільний елемент населення, шукали себе в професійних заняттях, "відхожому" батрацтві, тоді як селяни намагались доповнити нестачу власної землі орендою чужої), економіко-географічний (розташування відносно районів виробництва джерела продукції, відносно потенційних споживачів продукції, товарів, послуг), історичний та демографічний фактори (кількість населення, віковий склад). На рівномірність розміщення промислів по території губернії виключне значення мала широта ринків збуту. Промисли, що забезпечували місцеві потреби населення, розвивались більш-менш рівномірно. Тоді як виробництво або послуги (гончарство, чоботарство, шубний промисел, щетинництво), що розраховувалось на широкі ринки збуту, які географічно виходили за межі губернії, були розміщені концентровано, або "гніздами".
Для етапу формування ринку праці характерним є і зародження механізму його регулювання. Аналіз первинних документів свідчить, що основними напрямами діяльності органів земського самоврядування в сфері ринку праці були: аналіз, профнавчання та підвищення мобільності праці, регламентування самого процесу праці із регулюванням режиму та умов праці, вікових обмежень.
Позитивним досвідом регулювання регіональних ринків праці земського періоду е проведення глибокого економічного аналізу стану розвитку ринків праці, розміщення праці на них, із виявленням факторів впливу на такий розвиток, визначенням закономірностей процесу розміщення праці. Дослідження матеріалів Полтавського губернського земства за 1864—1917 рр. свідчить про те, що ще в 1901 році всі економічні заходи земств були систематизовані, і питання регулювання ринку праці були виділені окремо [99, с. 12]. В статистичному щорічнику за 1915 рік під назвою "професійні заняття населення Полтавської губернії за даними подвірного перепису 1910 року" на 237 сторінках наводиться ґрунтовний аналіз зайнятості за професійною структурою та в територіальному розрізі, обґрунтовується вплив економічних, природних, географічних та психологічних факторів на розміщення праці [96, с. 1—237].
Наведений матеріал містить двадцять три розділи, присвячені аналізу праці як джерела існування населення губернії, впливу факторів, що впливають на розміщення праці:
1. Групування та розміщення мілких господарств в залежності від джерел існування. Природні і культурно-історичні умови, що впливають на розподіл.
2. Розподіл господарств непривілейованих станів по одиницях та економічних групах в залежності від переважання різних видів професійних занять, що є джерелом існування. Деякі із причин переважання тих чи інших видів занять.
3. Кількість промисловців з професійними заняттями та розподіл їх по різних категоріях. Аналіз розміщення промисловців з різними видами занять по різних повітах та волостях. Участь жіночої праці в професійних заняттях.
4. Професійні робочі категорії прислуги та їх розподіл на групи: батраків, відхожих на дальні заробітки та поденників. Географічний розподіл робочих категорій прислуги. Дальній відхід, його напрямки та тривалість, характеристика господарств поміщиків в порівнянні із середнім типом господарств в губернії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Особливості та етапи формування ринку праці в Україні: дореволюційна Росія, за часів радянської влади, в умовах незалежності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок