Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Неоінституціоналізм. Шведська (стокгольмська) школа макроекономіки

Неоінституціоналізм. Шведська (стокгольмська) школа макроекономіки

Назва:
Неоінституціоналізм. Шведська (стокгольмська) школа макроекономіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,68 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Неоінституціоналізм. Шведська (стокгольмська) школа макроекономіки
Неоінституціоналізм — один із сучасних напрямів економічної думки, що об'єднує процеси розвитку людства у єдине ціле. Аналіз економічних процесів неоінституціоналісти, наголошуючи на перевагах міждисциплінарного підходу, тісно пов'язують з аналізом соціальних, політичних, правових, організаційних, психологічних та інших суспільних відносин. Неоінституціоналісти розглядають суспільство як систему, що постійно розвивається і оновлюється. Прихильники цього напряму закликають до детальних кількісних досліджень, прагнуть зрозуміти процес суспільної еволюції та спро-гнозувати деякі особливості майбутнього суспільства.
Інституційний напрям економічної думки сформувався у перші десятиліття XX ст. Термін "нова інституційна економічна теорія" запровадив О. Вільямсон у 1975 р.1 для того, щоб відокремити цю течію від старого інституціоналізму. Основою неоінституціоналізму став синтез деяких концепцій неокласичної мікроекономіка інституціоналізму та теорії організації.
Шведська (стокгольмська) школа макроекономіки
Загальновизнаний термін "шведська модель суспільного розвитку" позначає сукупність заходів з соціальної захищеності людини. Значні успіхи в економіці і соціальній політиці Швеції зумовлені різноманітними причинами. Великі соціальні досягнення можливі лише на міцному економічному фундаменті. Економічна політика Швеції спирається на теоретичну концепцію, близьку до кейнсіанської. Сходження до соціального достатку почалося у 20— 30-ті роки і особливо після Великої депресії. Саме в ті роки вісім шведських дослідників (К. Віксель, Г. Кассель, Д. Давідсон, до яких приєдналися молоді вчені Г.-К. Мюрдаль, Б.-Г. Улін, В. Лундберг, Е. Ліндаль, Д. Хаммар-шельд) опублікували низку праць, основні положення яких були зорієнтовані на зроблені Кейнсом і його послідовниками головні висновки щодо ролі держави в економіці та необхідності підтримки високого рівня зайнятості як умови швидкого розвитку країни, і сприяли створенню фундаментальної концепції економічної політики.
Засновником шведської (стокгольмської) школи економічної науки вважають Г.-К. Мюрдаля, який сформував методологічні принципи шведської школи та ідейно-теоретичні основи заходів уряду соціал-демократів.
Мюрдаль Гуннар-Карл (1898—1987) народився в с. Сольварбо (Швеція). Закінчив Стокгольмський університет з дипломом юриста. Вів адвокатську практику. Протягом 1925—1930 рр. вивчав економіку в цьому університеті та займався науковими дослідженнями в Англії, Німеччині, Франції та США. Доктор економічних наук, з 1938 р. в університеті м. Осло завідував кафедрою політичної економії і фінансів, з 1950 р. — професор політичної економії, а з 1961 р. — професор міжнародних економічних відносин. Засновник та директор Інституту досліджень світової економіки, працював консультантом уряду Швеції, обирався депутатом нижньої палати від соціал-демократичної партії. З 1938 р. очолював Центр з вивчення проблем американських негрів при Інституті Кврнегі-Меллона. Був міністром торгівлі Швеції, генеральним секретарем Економічної комісії ООН для Європи.
Автор праць "Американська дилема. Негритянське питання і сучасна демократія" (1944), "Політичний елемент у розвитку економічної думки" (1953), "Економічна теорія і слаборозвинуті країни" (1957), "Швеція і Західна Європа" (1962, у співав торстві), "Виклик достатку" (1968), "Азіатська драма. Дослідження про бідність яа родів" (1968, у 3-х т.), "Світова економіка. Проблеми і перспективи" (1958), "Швеції і Західна Європа" (1964), "Сучасні проблеми "третього світу"". (1972), видані росій ською мовою).
Почесний член Американської економічної асоціації, почесний професор Сток гольмського університету і почесний доктор більше тридцяти іноземних університетів. Лауреат Нобелівської премії (1974).
Ще у 20-ті роки XX ст., прагнучи подолати статичний характер моделі загальної рівноваги, економісти-теоретики зверталися до ідеї послідовності рівноважних станів, пов'язуючою ланкою між якими були очікування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Неоінституціоналізм. Шведська (стокгольмська) школа макроекономіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок