Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Економічне програмування

Економічне програмування

Назва:
Економічне програмування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,63 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Економічне програмування


Зміст.
Вступ
Розробка програм економічного й соціального розвитку України та її регіонів
Програмно-цільовий метод планування, його доцільність і можливості
З досвіду формування національної програми розвитку підгалузі машинобудування.
Список використаної літератури


Вступ
Державне програмування економіки. Основними формами програмування є розробка та реалізація національних і цільових комплексних програм. Державна національна програма, розроблена на основі довгострокових економічних прогнозів, охоплює найважливіші макроекономічні пропорції. Вона має інформаційно-орієнтований характер, даючи змогу підприємствам нормально функціонувати в системі народногосподарських пріоритетів у виробництві продукції, технічному розвитку, структурній перебудові господарства. Держава використовує всю систему економічних інструментів, що є в її розпорядженні (державні, що забезпечують гарантований ринок збуту й достатньо високі ціни, пільгові податки, прямі субсидії та субвенції), з тим, щоб забезпечити підприємствам зростання обсягів продаж і збільшення маси прибутку й тим самим спонукати їх брати активну участь у реалізації установок програми.
Економіка України — це система, в якій можна виділити три основні структури: соціально-економічну, галузеву, територіальну. Соціально-економічну структуру слід ураховувати при розміщенні продуктивних сил. Галузева структура відбиває співвідношення, взаємозв'язки та пропорції між складовими економіки й реалізується в територіальній структурі народного господарства, яка є предметом дослідження вітчизняної науки.
На стратегічних напрямах розвитку економіки слід розробляти та здійснювати комплексні програми, більш динамічно розвивати галузі, що визначають науково-технічний прогрес, забезпечують значний економічний ефект і розв'язання соціальних завдань.
Наприклад, енергетичну програму має пронизувати ідея переорієнтації паливно-енергетичного комплексу на застосування енергозберігаючих технологій, заміни рідкого палива вугіллям, глибшої переробки нафти, переходу АЕС на використання найпро-гресивніших видів турбін. Металургію та хімічну промисловість України необхідно переобладнувати продуктивним і економічним устаткуванням.
Ефективність реконструкції, темпи економічного зростання значною мірою залежать від розвитку машинобудування, оскільки в ньому матеріалізуються основні науково-технічні ідеї, що визначають прогрес в інших галузях економіки, закладаються основи широкого виходу на принципово нові ресурсозберігаючі технології, зростання продуктивності праці та поліпшення якості продукції.
Під впливом науково-технічного прогресу відбуваються важливі структурні зміни в економіці. Це проявляється у створенні інформаційних технологій, які забезпечують збирання, обробку, систематизацію інформації та її передачу кінцевому споживачу, у виникненні й інтенсивному розвитку великих промислових комплексів. У таких комплексах інформація, зв'язок і мікроелектроніка є невід'ємними складовими цілісної органічної системи. Одна з ланок цієї системи — створення широкої мережі інформаційних пунктів.
Відповідно до прогнозів у 2000 р. значна кількість робочої сили в розвинених країнах буде зайнята в інформаційному та комунікаційному секторах економіки.
Це зумовлює необхідність проведення державою довготривалої структурної політики, тобто регулювання темпів і пропорцій розвитку основних сфер і галузей економіки, окремих регіонів. За сучасних умов держава виступає ініціатором і організатором стратегічного науково-технічного програмування, розробки та втілення середиьострокових і довгострокових програм розвитку галузей, що визначають науково-технічний прогрес, упровадження нових технологій.
Практично в усіх країнах з ринковою економікою здійснюється розробка державних програм. Рівень державного програмування в різних країнах не однаковий. Виходячи з досвіду розробки цільових і надзвичайних програм, у кінці 60-х років у ряді країн перейшли до загальнонаціонального середньострокового програмування, яке охопило всі найважливіші показники розвитку економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Економічне програмування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок