Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Транспортна логістика

Транспортна логістика

Назва:
Транспортна логістика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,46 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Транспортна логістика
СУТНІСТЬ І ЗАВДАННЯ ТРАНСПОРТНОЇ ЛОГІСТИКИ
Ключова роль транспортування у логістиці пояснюється не тільки великою питомою вагою транспортних витрат у загальному складі логістичних витрат, але І тим, що без транспортування не-можливе саме існування матеріального потоку.
Транспортування можна визначити як ключову комплексну ак-тивність, пов'язану з переміщенням матеріальних ресурсів, незавер-шеного виробництва або готової продукті певним транспортним засобом у логістичному ланцюзі, І яка складається, у свою чергу, з комплексних та елементарних активностей, включаючи експедирування, вантажопереробку, упакування, передачу прав власності на вантаж, страхування і т.п. [36, с. 270-271].
Роль транспортування настільки велика, що коло питань, які стосуються цієї ключової комплексної логістичної активності, виділене у предмет вивчення спеціальної дисципліни — транспорт-ної логістики [21, 38].
Транспорт у системі логістики відіграє двояку роль [18, с. 192]:
по-перше, він присутній як складова частина або компонент
у основних функціональних областях логістики (закупівельній, ви-робничій, розподільчій);
по-друге, транспорт с однією Із галузей економіки, у якій також розвивається підприємницька діяльність: транспорт пропонує на ринку товарів і послуг свою продукцію транспортні послуги, за які отримує доходи І має прибуток.
Будучи галуззю матеріального виробництва, транспорт має свою продукцію — це сам процес переміщення, яка характеризу-ється рядом істотних відмінностей [15. 18, 25]:
відсутність речової форми, але в той же час матеріальність за своїм характером, тому що в процесі переміщення затрачаються матеріальні засоби: відбувається зношення рухомого складу і за-собів обслуговування, використовується праця робітників транс-портної сфери І т.д.;
неможливість зберігання і нагромадження, тому транспорт може мати тільки деякий резерв своєї пропускної та провідної здат-ності для задоволення потреб у транспортних послугах:
втілення в додаткових транспортних витратах, які зв’язані з переміщення матеріального потоку, тому транспорт необхідно ви-користовувані так, щоб транспортні витрати були найменшими за інших рівних, умов;
прив'язаність до певного місця, району, регіону (наприклад, до місця, де розташовані шляхи сполучення І є відповідні транспортні підприємства).
Вказані особливості накладають свій відбиток на устрій І функ-ціонування системи транспортної логістики.
За призначенням виділяють дві основні групи транспорту [4, 15]:
І. Транспорт загального користування — галузь народного господарства, яка задовольняє потреби всіх галузей народного госпо-дарства І населення у перевезеннях вантажів та пасажирів. Його ча-сто називають магістральним. Поняття транспорту загального ко-ристування охоплює залізничний транспорт, водний транспорт (морський І річковий), автомобільний, повітряний транспорт І транспорт трубопровідний.
2 Транспорт не загального користування — внутрішньовироб-ничий транспорт, а також транспортні засоби всіх видів, що нале-жать нетранспортним підприємствам, є, як правило складовою ча-стиною яких-небудь виробничих систем І повинен бути органічно в них вписаний. Відповідно, організація його роботи є одним Із завдань організації лої тики на підприємстві в цілому І здійснюється разом Із вирішенням завдань виробництва, закупівель І роз-поділу. Так, організація переміщення вантажів транспортом не загального користування є предметом вивчення внутрішньовиробни-чої логістики. Вибір каналів товароруху вирішується в рамках роз-подільчої логістики.
Транспортна логістика вирішує комплекс завдань, пов'язаних з організацією переміщення вантажів транспортом загального кори-стування. Основними з цих завдань є [1, 4, 15, 25]:
вибір виду транспортного засобу,
вибір тину транспортного засобу,
оптимізація транспортного процесу під час змішаних перевезень;
визначення раціональних маршрутів доставки;
забезпечення технологічної єдності транспортно-складського процесу;
координація транспортного І виробничою процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Транспортна логістика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок