Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Вплив макроекономічних проблем на первинні ланки економіки

Вплив макроекономічних проблем на первинні ланки економіки

Назва:
Вплив макроекономічних проблем на первинні ланки економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,01 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Вплив макроекономічних проблем на первинні ланки економіки


Важливий фактор, що робить вплив на первинні ланки еко-номіки (підприємства) у даний час, — це загалъносистемна криза державного керування, що охоплює технічний базис, економіку, соціальну сферу, політику, право і т.п. Ці структурні найважливіші елементи держави знаходяться в такій взаємній невідповідності, ко-ли розбалансованість системи не може бути переборена без відповідних радикальних перетворень.
Ознаки прояву даної кризи можуть бути визначені в такий спосіб:*
тривалий, прихований чи явний параліч державної влади, повна втрата державними структурами можливостей, потенціалу керую-чого впливу, стратегічної ініціативи і творчості, часте використан-ня владними особами популістських обіцянок, зміни курсу, кадро-вої «чехарди», «зигзагової» політики;*
підвищена критична активність, натиск незадоволених мас;*
абсолютне і відносне зубожіння значної частини населення, різке падіння рівня життя, руйнування звичного способу життя людей, що позбавилися роботи, достатнього матеріального бла-гополуччя.
Складові елементи політичної кризи на етапі розколу суспільства по «вертикалі»:*
конституційно-правова криза — розрив правового простору, обме-жене, виборче чи фактичне припинення дії Конституції;*
урядова криза — втрата респектабельності й авторитету, розрив вертикалі виконавчої єдиної галузі влади і скорочення державно-адміністративного керуючого впливу при кількісному рості апара-та керування;*
криза партійної системи — розкол у партіях, рухах, втрата автори-тету і довіри в мас провідними політичними силами, правлячими партіями;*
ідеологічна криза — катастрофа принципів, підвалин, мораль-ності, зростання злочинності;*
зовнішньополітична криза — падіння престижу і міжнародного впливу держави, поява загрози різного роду міжнародних конфліктів [2, с 359-360].
У цьому зв'язку надзвичайно важливим уявляється осмислення джерел відчуження громадян від влади. Однією з фундаментальних є загальна соціально-економічна криза в країні, різке зниження рівня соціальної захищеності, в результаті чого люди побоюються за безпе-ку свою і близьких їм людей. Цілком зрозумілим стає, що в таких ви-падках вплив зазначених обставин навряд чи буде сприяти ефектив-ності виробництва на місцях. Такий стан є домінуючим у групі соціальних факторів макрооточення підприємства.
Іншим значним джерелом конфліктності між державною вла-дою і населенням є відчуження на основі по-різному спрямованих інтересів громадян і чиновників, що керуються не стільки інтереса-ми рядових громадян, скільки відомчими, корпоративними і власне особистими (найбільшою мірою).
Низові ланки економіки (підприємства) сильно страждають від ще одного немаловажного фактора, що веде до їхньої дестабілізації — корупції. Корупція завдає удару по економічній і політичній безпеці країни. Цей феномен розвивається як конфлікт інтересів усередині істеблішменту (бюрократів, тіньовиків, кримінальних елементів у владі), де доступ до грошей і ресурсів обмежений, а конкуренція над-звичайно висока.
В результаті продажності чиновників, несумлінного виконання ними службового обов'язку тіньова економіка (кримінальна і напівлегальна), організована злочинність у сфері економіки починає контролювати значну частину приватних і державних банків, підприємств. Практично жоден сектор економіки не захищений від її впливу.Розмах корупції пов'язаний з виборами в законодавчі органи і глав адміністрацій. Розвиток цього явища сприяє входженню в політику нової соціальної групи (нових росіян, нових українців і т.п.), що веде до того, що планка терпимості до фактів корупції знач-но знижується. Одержавши яку-небудь державну посаду, ця категорія сприймає її як винагороду «за послугу» і як засіб збільшення своїх доходів.
Перебороти відчуження суспільства і влади допомагає створен-ня програм реального піднесення економіки, суспільної життєдіяль-ності в інших сферах, що поєднують розрізнені соціальні сили для досягнення загальнозначущих і перспективних цілей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вплив макроекономічних проблем на первинні ланки економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок