Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Споживання. заощадження. інвестиції

Споживання. заощадження. інвестиції

Назва:
Споживання. заощадження. інвестиції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,50 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Споживання. заощадження. інвестиції


Зміст
1. Функція споживання
2. Функція заощаджень
3. Функція інвестицій
4. Мультиплікатор інвестицій
Список використаної та рекомендованої літератури


Функція споживання
Закрита економіка містить три суб'єкти макроекономіки: С — сектор споживання, І— сектор інвестицій, G — державний сектор. Основна макроекономічна тотожність для закритої економіки виражається таким чином: Х = С + І + G.
Слід розрізняти Х — дохід та Х'= Х-Ф—частина доходу, яка залишилася після сплати податків, тобто післяподатковий, або використовуваний дохід.
Дохід поділяється на споживання (С) та заощадження (S):
Х = С + S або Y'= Y-T=C + S.
Функція споживання (рис. 5.1) виражає залежність між використовуваним доходом і обсягом споживання і має вигляд: С = F(Y') = = F(Y- Т). Функція була запроваджена Кейнсом. Визначальним чинником споживання у функції є дохід: С = с0 + с' (Y- Т) = с0 + c'Y, де с0 — автономне споживання, тобто обсяг споживання, який не залежить від використовуваного доходу (за рахунок позик, у борг, за рахунок заощаджень, субсидій).
Рис 5 1 Функція споживання
Гранична схильність до споживання (MFC — Marginal propensity to consume), с'— це величина, яка показує, на скільки одиниць зміниться обсяг споживання при зміні використовуваного доходу на одиницю і визначається за формулою
c'=MPC = ДC/ДY,
де ДС — приріст споживчих витрат, ДY — приріст використовуваного доходу.
З геометричної точки зору гранична схильність до споживання — це кут нахилу кривої споживання.
Середня схильність до споживання (ДРС — Average propensity to consume) — це частка споживання у використовуваному доході:
ДPC=C/Y.
Якби споживчі витрати дорівнювали післяподатковому доходу, то графік функції споживання збігся б із бісектрисою. Перетин лінії 45° і графіка споживання у точці А означає рівень нульового заощадження (рис. 5.2). Знак "-" означає від'ємне заощадження, оскільки витрати перевищують доходи, а знак "+" — додатне заощадження, тому що доходи перевищують витрати.
Рис. 5.2. Від'ємне, нульове та додатне заощадження
Функція заощаджень
Заощадження S (Save) — це неспожита частина доходу. Найпростіша функція заощадження має вигляд: S = F( У). Кожній функції споживання відповідає єдина функція заощаджень (рис. 5.3):
S= Y-C= Y-с0-с'Y=-с0 + (1-с')Y; С=с0 + с'Y,
де 5* — величина заощаджень домашніх господарств, с0 — автономне споживання, 1 - с' = s'— гранична схильність до заощадження, Y —дохід.
Гранична схильність до заощадження (MPS — Marginal propensity to save) — це величина додаткового заощадження з однієї додаткової грошової одиниці використовуваного доходу, або показник того, на скільки одиниць зміниться обсяг заощадження за умови зміни використовуваного доходу на одиницю: MPS = AS IAY, де ДS* — приріст заощаджень, ДY — приріст використовуваного доходу.
Оскільки частина кожної грошової одиниці (гривні), яка не споживається, обов'язково заощаджується, то М PC + MPS = 1; MPS = AS/AY.
Середня схильність до заощадження (APS — Average propensity to save} — це частка заощаджень у післяподатковому доході: MPS = = Д8/ ДХ.
Рис 5 3 Функція споживання та функція заощадження
У короткостроковому періоді зі збільшенням доходу зростають і споживання, і заощадження, але при цьому середня схильність до споживання має тенденцію до зниження, а середня схильність до заощадження — тенденцію до зростання. У довгостроковому періоді середні схильності стабілізуються.
Чинники споживання та заощадження, які не залежать від доходу і впливають на функції споживання і заощадження, зміщуючи їх графіки:*
багатство. Зростання багатства (нерухомість, фінансові активи) зміщує графік споживання вгору, а графік заощадження — вниз;*
податки. Зниження податків збільшує післяподатковий дохід, і тому зростають споживання і заощадження, і навпаки;*
рівень цін. Зростання цін скорочує споживання і заощадження, і навпаки;*
відрахування на соціальне страхування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Споживання. заощадження. інвестиції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок