Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Ринок парфумерно-косметичних товарів

Ринок парфумерно-косметичних товарів

Назва:
Ринок парфумерно-косметичних товарів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,43 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
з дисципліни:
"Світовий ринок"
на тему:
Ринок парфумерно-косметичних товарів


РИНОК ПАРФУМЕРНО-КОСМЕТИЧНИХ ТОВАРІВ
Ринок парфумерно-косметичних товарів України на теперішній час є одним з найбільших після традиційних лідерів за обсягами про-дажу — ринків алкоголю, тютюну, продуктів харчування.
Парфумерія і косметика складають особливу групу непродоволь-чих товарів, виконуючи різноманітні функції: вони задовольняють духовні та естетичні потреби людини, мають лікувально-гігієнічне призначення, впливають на самопочуття, зовнішній вигляд людини. Це товари повсякденного вжитку, без яких важко уявити сучасне і повноцінне життя людей.
Слово „парфумерія” має походження від латинського parfume, що означає "димитись, випарюватись, видихати приємний запах”. Одни-ми з перших парфумів були "димні парфуми” — ароматний дим від паління гілок мірти.
Сучасні парфумерні вироби у більшості є спиртовими, спиртовод-ними або водно-спиртовими розчинами багатокомпонентних сумішей запашних речовин і настоїв із приємним запахом. Деякі види парфу-мерних виробів мають вигляд порошку, крему, помади, паперу, ку-рильних паличок, свічок тощо.
Головне призначення парфумерії - це створення приємного запа-ху для ароматизації тіла, одягу, побутових предметів, приміщень. Крім того, деякі засоби використовують як гігієнічні та освіжні.
Якість запаху є головною властивістю парфумерної продукції, від якої залежить і ціна товару, і його конкурентоспроможність, та, зреш-тою, попит споживачів та рівень реалізації на ринку. Сприйняття запа-ху людиною — досить складне і неоднозначне явище. Воно таке ж бага-тогранне, як і сприйняття музики, живопису. Вплив запаху на людину має суб'єктивний характер, однак відома безліч запахів, які сприятли-во впливають на людину, що дозволило створити цілу лікувальну систе-му — аромотерапію. Усе це свідчить про важливість парфумерних то-варів і особливе значення їх у задоволенні потреб людини.
Найбільшу частку асортименту парфумерних товарів складають рідкі вироби, які за змістом парфумерної композиції (запашних ре-човин) і за призначенням поділяються на парфуми «екстра» (вміст запашних речовин не менше 15 %), парфуми (вміст запашних речо-вин не менше 10 %), туалетні води (не менше 6 %), одеколон «екст-ра» (не менше 4 %), одеколони (не менше 1,5 %), запашні води (не менше 1 %). Парфуми і туалетні води використовуються як засоби для ароматизації; одеколони — як гігієнічні, освіжні та ароматизу-ючі засоби; запашні води - як освіжні та гігієнічні (ГОСТ 17237 - 93).
Крім цих головних видів, до асортименту парфумерних товарів вхо-дять: ефірні масла (трояндове, лавандове, шавлієве та ін.), що застосо-вуються для ароматизації одягу, білизни, тіла та інших цілей; засоби для ароматизації приміщень і повітря, для ванн, (різні дезодоранти, освіжувачі повітря, курильні свічки та ін.); парфумерно-косметичні на-бори, парфумерні набори (включають декілька виробів одного або різних найменувань у єдиному стильовому оформленні).
За характером запаху парфумерні вироби виробляють з квітковим запахом, фантазійним, квітково-фантазійним. Вони також розрізняються відтінком запаху - теплий, холодний, східний, шипровий; силою запа-ху - з "довгою” і "короткою” хвилею. Парфумерні запахи характеризу-ються й іншими показниками. Найважливішим серед них є стійкість запаху, що вимірюється у годинах і нормується стандартом. Так, для парфумів «екстра» стійкість запаху повинна складати не менше 60 го-дин, інших парфумів - 50 годин, туалетної води - 40 годин, одеколону «екстра» - ЗО годин, інших одеколонів - 24 години.
У кожного народу з часом виробилося своє ставлення до парфу-мерних запахів і їх різноманітних відтінків, склався свій певний стиль і смак у парфумерії, який притаманний різним національним групам споживачів. Так, більшість англійських духів має запахи сухі і су-ворі, французьких — почуттєві та грайливі; італійських - світлі й темпераментні; арабських - пряні й солодкі.
На споживчому ринку асортимент парфумерних виробів поділяють за місцем виробництва (парфуми французькі, арабські, московські, львівські тощо); за призначенням (туалетна вода для жінок або чоловіків, парфуми вечірні або денні, дитяча парфумерія); за консистенцією (пар-фуми рідкі, сухі, тверді, парфуми-крем); за характером упаковки (в аерозольній упаковці, з пульверизатором або звичайні); за матеріалом споживчої тари (флакон скляний, порцеляновий); за найменуваннями, місткістю флакону і деякими іншими ознаками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Ринок парфумерно-косметичних товарів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок