Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Силіконові долини у світі і в Україні

Силіконові долини у світі і в Україні

Назва:
Силіконові долини у світі і в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,01 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Силіконові долини у світі і в Україні


Третє за величиною місто Росії — Новосибірськ — претендує на звання ще однієї світової столиці IT-технологій. За зразком Силіконової долини біля Новосибірська побудували Академмістечко, у якому створено всі умови для розвитку хайтек-проектів. Із державного бюджету Росії на це виділено 100 мільйонів доларів. Внаслідок цього Сибір перестає бути ізольованим районом і тепер займає міцну позицію у світовій глобалізованій економіці. До речі, заснований у 1893 р. Новосибірськ за радянських часів встановив світовий рекорд із зростання чисельності населення. Тепер далекий холодний край продовжує дивувати світ. А от чи зможе його здивувати і Україна?
Силіконовими долинами прийнято називати центри розвитку високих технологій та інновацій. Уперше термін «Силіконова долина» використав у 1971 р. журналіст Дон Хофлер для назви регіону поблизу міста Пало Альто в США. До середини 20 століття цей район на півночі Каліфорнії знали в основному завдяки сільському господарству, зокрема багатим урожаям на абрикоси та волоські горіхи. Сьогодні ж він перетворився на один із найбільших світових центрів розвитку IT-технологій. «Силіконова долина» стала домівкою для понад 140 компаній у галузі електроніки, програмних засобів, біотехнологій і іншого високотехнологічного виробництва.
А почалося усе із Стенфордського університету, заснованого 1891 року поблизу Пало Альто. У 20-х роках минулого сторіччя адміністрація Стенфорда вирішила підвищити престиж свого навчального закладу, і запросила на роботу відомих викладачів з університетів Східного узбережжя. Серед них був професор електротехніки Фредерік Терман з Массачусетського технологічного університету.
Його турбувала відсутність можливості для випускників Стенфорду працевлаштуватися у долині. Через це багато хто з них виїжджав на Східне узбережжя у пошуках роботи, особливо в галузі радіотехніки. Щоб розв'язати цю проблему, він почав підтримувати студентів, які хотіли заснувати компанію поблизу від університету.
Ідея створення промислового парку виникла аж у 50-х роках. У ті часи університет мав велику територію, але йому не вистачало грошей для фінансування стрімкого розвитку в післявоєнні роки. Продаж цієї землі був заборонений, але нічого не було сказано про неможливість її оренди. Виявилось, що довгострокова оренда є не менш привабливою для промисловості, ніж право власності. Зрештою на цих територіях і заснували Стенфордський промисловий парк. Землю здавали в оренду не всім, а лише високотехнологічним компаніям, результати роботи яких могли стати корисними для університету.
Через величезний вплив Стенфордського університету на розвиток усього регіону, цілком логічно було назвати долину, у якій він розташований, «Стенфордською». Але доля розпорядилася інакше, і долина стала «Силіконовою». Звідки ж пішла ця назва? 1955 року Вільям Шоклі заснував компанію Shockley Transistor. Він розробив транзистор, заснований на принципі посилення електричного струму, використовуючи твердий напівпровідниковий матеріал. У компанії виникла внутрішня суперечка щодо вибору між двома напівпровідниковими матеріалами: силікон і германій. Шоклі схилявся до германію, а інші інженери компанії наполягали на силіконі як на найкращому напівпровідниковому матеріалі. Через це їм довелося у 1957 р. покинути компанію і вже через рік вони заснували власну — Fairchild Semiconductor. Вона стала першою компанією, що запровадила в масове виробництво мікропристрої із використанням силіконового чіпа, і нині є однією з найбільших компаній в електронній промисловості Каліфорнії. Крім того, вона стала основою для створення таких компаній як Intel, Signetics (сьогодні Philips Semiconductors), National Semiconductors і AMD. Саме завдяки їм «Силіконова долина» отримала свою назву.
«Силіконова долина», або по-іншому — «Стенфордський дослідницький і промисловий парк», займає площу понад 280 га і налічує 162 будівлі і 23 000 працівників. У Стенфордський парк неважко дістатися, він розташований поблизу трьох аеропортів і двох основних доріг, тут також працює залізничний і автобусний завод.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Силіконові долини у світі і в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок