Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> ВПЛИВ РОЗВИТКУ МАЛОГО БІЗНЕСУ НА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

ВПЛИВ РОЗВИТКУ МАЛОГО БІЗНЕСУ НА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ВПЛИВ РОЗВИТКУ МАЛОГО БІЗНЕСУ НА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,26 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК [334.012.64:330.366](477)
КОНЄВА Т.А., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили, Миколаїв, Україна
ВПЛИВ РОЗВИТКУ МАЛОГО БІЗНЕСУ НА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Робота присвячена дослідженню взаємозв 'язку малого бізнесу та економічного зростання в умовах ринкової трансформації економіки України.
На основі розробленої методики в статті проаналізовано вплив малого бізнесу на економічне зростання, визначено реальні роль та функції цього сектора в Україні. Результати дослідження виявили незначний взаємозв'язок аналізованих економічних явищ, але зростаючий потенціал малого бізнесу як джерела прискорення та покращання якості економічного зростання в Україні. З урахуванням цього в роботі були сформовані основні напрямки вдосконалення існуючих програм підтримки розвитку малого бізнесу.
Work is devoted to research of interconnection of small business and economic growth in market transformation of Ukrainian economy.
On the basis of the developed method influence of small business on the economic growth was analyzed and real role and functions of this sector in Ukraine were defined in the article. Research results found out insignificant interconnection of the analyzed economic phenomena, but growing potential of small business as sources of acceleration and improvement of the economic growth quality in Ukraine. Taking this into account, the basic improvement directions of the existent programs of the small business support were formed.Суперечність існуючих наукових поглядів та невирішеність проблеми взаємозв'язку малого бізнесу та економічного зростання в Україні залишають це питання актуальним та потребують подальших досліджень.
На основі існуючих наукових підходів та концепцій в рамках попередніх власних досліджень [1, 2, 3, 4] була розроблена методика оцінки взаємозв' язку малого бізнесу та економічного зростання України [5]. Ця методика поетапно в залежності від обраного методу виміру економічного зростання (ЕЗ), визначених стосовно цього методу функцій малого бізнесу (МБ) в економіці України, відбирає показники оцінки впливу малого бізнесу на економічне зростання і здійснює оцінку цього впливу та встановлює особливості взаємозв' язку зазначених економічних явищ в Україні. Ця методика є корисною для економічної теорії
України, для відповідних органів державної влади, недержавних суб'єктів господарювання, оскільки є підґрунтям не тільки для визначення реальної ролі та функцій, що виконує на даному етапі МБ України, але і для прийняття рішень щодо подальшої долі та місця МБ в ЕЗ та економіці країни загалом та розробки відповідних програм, заходів, стратегії його вдосконалення, розвитку, тощо.
Розроблена методика [5] лише теоретично визначає основні напрямки та найбільш загальні показники впливу малого підприємництва на економіку країни, тому потребує впровадження та перевірки з урахуванням реальних даних стану економічного зростання та розвитку сектора малого бізнесу в Україні. З огляду на це, метою
бізнесу та економічного зростання представлена на схемі (рис. 1).
Першим етапом методики є вибір методу виміру ЕЗ. Загальновідомо, що ЕЗ вимірюється збільшенням обсягу виробництва країни (зростанням реального валового внутрішнього продукту (ВВП), зростанням реального ВВП в розрахунку на душу населення, в розрахунку на одного зайнятого, тощо) [6]. Окрім того, існує даної статті є визначення особливостей впливу малого бізнесу на економічне зростання в умовах ринкової трансформації економіки України як основи для розробки та вдосконалення відповідних програм, заходів, стратегії розвитку цього сектору економіки. Для досягнення мети в роботі передбачено виконати наступні завдання:
На основі розробленої в попередніх дослідженнях методики оцінити взаємозв' язок МБ та ЕЗ в Україні.
Визначити реальні роль та функції МБ в економіці України.
Визначити основні напрямки вдосконалення існуючих програм розвитку МБ в Україні.
Методика оцінки взаємозв'язку малого
три методи більш детального виміру ЕЗ: виробничий метод (ЕЗ як сума доданих вартостей (різниця між валовим випуском і проміжним споживанням, ринкова вартість об' єму виробленої продукції за мінусом вартості спожитих сировини та матеріалів, придбаних у постачальників) всіх галузей народного господарства); витратний метод (ЕЗ як сума витрат у вигляді споживчих витрат домогосподарств, валових внутрішніх приватних інвестицій, державних закупівель товарів і послуг, чистого експорту (різниці між експортом та імпортом країни)); метод виміру ЕЗ за доходами (сукупність доходів власників економічних ресурсів).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ВПЛИВ РОЗВИТКУ МАЛОГО БІЗНЕСУ НА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок