Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Науково-організаційні засади та завдання системи управління земельними ресурсами

Науково-організаційні засади та завдання системи управління земельними ресурсами

Назва:
Науково-організаційні засади та завдання системи управління земельними ресурсами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,80 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 332.33
В'юн Н.І., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили
Науково-організаційні засади та завдання системи управління земельними ресурсами
Обгрунтовано необхідність ефективного та системного управління земельними ресурсами, в першу чергу державного. Пропонуються науково-організаційні засади, адаптовані завдання щодо створення та функціонування дійової с истеми управління земельними ресурсами.
There are prove to the necessity of effective and systemic management of the land resources. Scientifically-organizational grounds, adapted tasks which are related to making and functioning the management system of the land resources are proposed.Розвиток соціально-економічних формацій, суспільного виробництва може здійснюватися тільки в конкретних природних умовах, серед яких найважливішими для життя людства є земельні ресурси.
Земля є особливим втом природних ресурсів, який використовується в ролі головного засобу виробництва в сільському і лісовому господарствах і просторової бази для розвитку і розміщення всіх галузей народного господарства. Адже відомо, цю земельні ресурси, на використанні яких формується біля 95% обсягів продовольчого фонду та 2/3 фонду товарів споживання, правомірно вважаються первинним фактором виробництва фундаментом економіки України. Частка земельних ресурсів у складі продуктивних сил країни складає понад 40 відсотків. У ресурсній забезпеченості соціально- економічного розвитку України земля складає майже 45%. Тому від того, наскільки ефективно суспільство буде управляти земельними ресурсами, будуть залежати темпи соціально-економічного, духовного та іншого розвитку держави.
Особливо актуальною ця проблема стає в умовах ринкової економіки, коли законодавчо закріплюються різні форми власності і господарювання »землі.
Громадянам України нині передано у власність мільйони гектарів продуктивних земель для розміщення особистих підсобних господарств, організації селянських (фермерських) господарств. Передано значні площі для будівництва житла ведення садівництва городництва тощо.
Збільшення чисельності суб'єктів господарювання на землі зініціювало розширення кола учасників земельних відносин, загострило екологічні проблеми довкілля. Це, в свою чергу, загострило необхідність розробки нового і вдосконалення існуючого пакета законодавчих документів щодо форм власності, плати за землю, оренди землі, іпотеки, охорони землі тощо. Вже сьогодні стало очевидним. що методи управління земельними ресурсами, які склалися за часів державної власності на землю і продовжують зберігатися до сьогодні, не їідповідають сучасним вимогам ринкової економіки. не задовольняють потреб суб'єктів господарювання на землі.
Як вважають нчені-аграрії [1], Земельний кодекс України, прийнятий Верховною Радою Украї- ки 25 жовтня 2001 року, заклав економічний фундамент для формування реального господаря - власника на землі. Він зорієнтований на перехід до срганізаційно-господарських і економічних методів управління земельними ресурсами, оскільки адміністративними методами управління ніколи не вдасться створити умови для розвитку ефективного землекористування. З цього погляду кожна стаття, кожен пункт положень Земельного кодексу е вихідною базою, на підставі якої повинні прийматися ефективні управлінські рішення в галузі використання охорони землі.
Проте вони стверджують, шо було б великою помилкою вважати, що Земельний кодекс с самодостатнім документом, який може забезпечити вирішення існуючих проблем землекористування.
На підставі Земельного кодексу потрібно напрацювати низку інших рамкових законів, які б деталізували стратегію і тактику управління земельними ресурсами. Зокрема ие Закони України "Про землевпорядкування", "Про Державний земельний кадастр", "Про ринок землі", "Про іпотеку", "Про розмежування земель державної і комунальної власності", а також з огляду на особливу важливість охорони земельних ресурсів потрібно першочергово прийняти Закони України "Про охорону земель", "Про охорону грунтів", "Про консервацію господарських угідь" тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Науково-організаційні засади та завдання системи управління земельними ресурсами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок