Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Світові ринки. Сільськогосподарська сировина, руди і метали, паливо

Світові ринки. Сільськогосподарська сировина, руди і метали, паливо

Назва:
Світові ринки. Сільськогосподарська сировина, руди і метали, паливо
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,02 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Світові ринки. Сільськогосподарська сировина, руди і метали, паливо.


Сільськогосподарська сировина
У ряді країн лісове господарство належить до сільського господарства. За станом на 1993 р. обсяг світового виробництва різних лісових товарів був таким:*
круглих лісоматеріалів — 3484,4 млн м ;*
фанери — 48,3 млн м ;*
деревостружкових плит — 51,6 млн м ;*
деревоволокнистих плит — 19 млн м ;*
паперу і картону — 253,3 млн м ;*
пиломатеріалів — 432,4 млн м .
Найбільшими у світі виробниками різних видів товарів з деревини є такі країни:*
круглих лісоматеріалів — США, Китай, Індія, Бразилія, Індонезія, Канада, Росія;*
фанери — США, Індонезія, Японія, Китай, Канада, Росія;*
деревостружкових плит — ФРН, США, Канада, Росія Франція;*
деревоволокнистих плит — США, Китай, Росія, Японія;*
паперу і картону — США, Японія, Китай, Канада, ФРН, Фінляндія, Франція;*
пиломатеріалів — США, Канада, Росія, Японія, Китай.
Понад половина світового обсягу лісозаготівель припадає на дров'яну деревину, що широко застосовується як паливо у країнах Південної півкулі.
Країни Північної півкулі намагаються ширше використовувати широколисту деревину й економити хвойну. Країни, в яких добре розвинена лісопереробна промисловість, забезпечують максимально можливе використання заготовленої деревини за допомогою утилізації її відходів.
Відходи деревини перетворилися на важливу статтю міжнародної торгівлі. Зокрема, протягом 1983-1993 pp. обсяг експорту щепи та деревинної стружки зріс удвічі — з 13,8 до 27,6 млн м .
Бавовник забезпечує (за вагою) майже 50 % світового виробництва волокон. Найбільшими виробниками бавовнику є США, Китай, Індія. На ці країни припадає близько 50 % міжнародної торгівлі текстильними волокнами. Найбільші експортери бавовнику — США, Узбекистан, Австралія, Пакистан, Туркменістан, імпортери — Росія, Японія, Південна Корея, Індонезія, країни ЄС.
Нью-Йоркська біржа і посередницький ринок Асоціації з бавовнику у Ліверпулі вважаються основними центрами світової торгівлі бавовною. Ціни на бавовник досить нестабільні.
Вирощують бавовник коротко-, середньо- і довговолокнистих сортів. Коротковолокнистим вважається бавовник, що має довжину волокон від 1 до 4 см. Середньоволокнисті та довговолокнисті сорти потребують більших затрат для свого вирощування, тому дорожчі. Лише у США бавовник збирають виключно за допомогою техніки, в інших країнах застосовують ручну працю. На світовому ринку реалізуються також відходи бавовнику.
Основні виробники джуту — Індія, Бангладеш, Шрі-Ланка, окремі регіони Африки. Використовується переважно для виготовлення тканинної тари, вважається замінником конопель (hemp).
Частка вовни у споживанні всіх текстильних волокон становить близько 5 %. Основні продуценти — Австралія, Нова Зеландія, Аргентина, Уругвай, ПАР, країни СНД. Найпоширеніша форма торгівлі вовною — аукціон.
Натуральний каучук одержують з латексу (соку) кількох видів каучуконосних рослин, передусім з бразильської гевеї, батьківщиною якої є ліси басейну Амазонки. Каучуконосні дерева вирощують на плантаціях. Пропозиція і попит, а також ціни на цю продукцію у світі порівняно стабільні. Натуральний каучук все ще не можна замінити на синтетичний при виготовленні низки виробів. Виробництво натурального каучуку зосереджено у Південно-Східній Азії.
До 1989 р. світовим виробником-лідер ом була Малайзія, згодом перше місце посів Таїланд, друге — Індонезія. Нині ці три країни забезпечують близько 80 % світового виробництва натурального каучуку. Загалом на Південно-Східну Азію припадає 90 % світового збору каучуку. Основні споживачі каучуку — промислово розвинені країни.
Руди і метали
Цей ринок складається з таких видів:*
ринок чорних металів;*
ринок кольорових металів.
Світові ціни на сировину для одержання кольорових металів практично відсутні, що зумовлено різноманітністю вихідної сировини. Ціни на руди і концентрати залежать від цін відповідного рафінованого металу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Світові ринки. Сільськогосподарська сировина, руди і метали, паливо

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок