Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Тарифна система оплати праці, форми і системи оплати

Тарифна система оплати праці, форми і системи оплати

Назва:
Тарифна система оплати праці, форми і системи оплати
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,50 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Тарифна система оплати праці, форми і системи оплати
План
1. Тарифна система оплати праці на підприємстві.
2. Форми і системи оплати праці на підприємстві.
Тарифна система оплати праці
Тарифна система оплати праці використовується для розподілу робіт залежно від їх складності, а працівників - залежно від їх кваліфікації!' та за розрядами тарифної сітки. Вона є основою формування та диференціації розмірів заробітної плати.
Тарифна сітка формується на основі:
- тарифної ставки робітника першого розряду, що встановлюється у розмірі, не нижчому ніж визначений Генеральною (галузевою) угодою;
- міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок.
Тарифна сітка містить певну кількість розрядів і відповідних їм тарифних коефіцієнтів. Тарифний розряд відображає рівень кваліфікації робітника. Тарифні коефіцієнти показують, у скільки разів оплата праці кожного розряду кваліфікаційних робітників перевищує рівень оплати праці робітника першого розряду.
За допомогою тарифної сітки можна встановити рівні середньої кваліфікації робітників та складності роботи. Середня кваліфікація робітників підприємства в цілому, цеху або дільниці характеризується середнім тарифним розрядом.
Середній тарифний коефіцієнт групи робітників (кгр) обчислюється в тому разі, якщо праця робітників даного цеху, дільниці, підприємства оплачується за однією тарифною сіткою. Його можна визначити за формулою (5.3):
де кгр- тарифний коефіцієнт відповідного .розряду;
Чрі- чисельність робітників відповідного розряду;
Чр - загальна чисельність робітників;
d - кількість розрядів, даних для розрахунку середнього тарифного коефіцієнта. і
На основі обчислення середнього тарифного коефіцієнта можна визначити середній тарифний розряд за формулами (5.4-5.5):
чи:
де РМ, РБ- тарифні розряди, які відповідають меншому і більшому з двох суміжних тарифних коефіцієнтів тарифної сітки, між якими знаходиться відомий середній тарифний коефіцієнт;
кМ, кБ- менший і більший з двох суміжних тарифних коефіцієнтів тарифної сітки, між якими знаходиться відомий середній тарифний коефіцієнт.
В загальному обсязі виконуваних працівниками робіт середній тарифний коефіцієнт робіт (kр) визначається як середньозважена величина тарифних коефіцієнтів за формулою (5.6):
де kі- тарифний коефіцієнт відповідного розряду;
Трі- трудомісткість робіт, віднесених до даного розряду, нормо-годин;
Тр- сумарна трудомісткість робіт, нормо-годин.
ПРИКЛАД 5.1.Необхідно визначити середній тарифний коефіцієнт І середній розряд групи робітників-відрядників кількістю 40 осіб, зайнятих на роботах з нормальними умовами праці. Серёд працівників 15 осіб - мають II розряд, 20 осіб - III розряд, а 5 осіб - IV розряд. Для знаходження середнього розряду необхідно скористатися тарифною сіткою, наведеною в табл. 5.3.
Таблиця5.3
Тарифна сітка
Розряди | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
Коефіцієнти | 1 | 1,08 | 1,23 | 1,35 | 1,54 | 1,8
РІШЕННЯ. Середній тарифний коефіцієнт можна визначити за формулою (5.3). він дорівню-і ватиме: кт = (1,08 х 15+1,23 х 20 + 1,35 х 5)/40 = 1,19. З табл. 5.3 видно, що розрахований середній тарифний коефіцієнт менший за тарифний коефіцієнт 1,23, якому відповідає III розряд, і більший І коефіцієнта 1,08, якому відповідає II розряд. Отже, він знаходиться між II і III розрядами і визначається за формулою (5.4) як: р = 2 + ((1,19 - 1,08) / (1,23 - 1,08)) =2,7 чи заформулою (5.5) як: Р=3-((1,23-1,19)/(1,23- 1,08)) = 2,7.
ПРИКЛАД 5.2.Необхідно визначити середній тарифний коефіцієнт і середній тарифний розряд виконуваних в складальному цеху машинобудівного заводу робіт, якщо відомо, що за планом на поточний місяць необхідно виконати роботи з нормальними умовами праці в обсязі: для III розряду - 500 нормо-годин, для IV розряду - 400 нормо-годин, для V розряду - 200 нормо-годин. Для визначення тарифних коефіцієнтів для кожного розряду робіт необхідно скористатися табл. 5.3.
РІШЕННЯ. Середній тарифний коефіцієнт виконуваних робіт можна визначити за формулою (5.6). він дорівнюватиме: кр = (1,23 х 500 + f,35 х 400 + 1,54 х 200)1 (500 + 400 + 200) = 1,33.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Тарифна система оплати праці, форми і системи оплати

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок