Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Базова модель "Сукупний попит – сукупна пропозиція"

Базова модель "Сукупний попит – сукупна пропозиція"

Назва:
Базова модель "Сукупний попит – сукупна пропозиція"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,62 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему:
Базова модель "Сукупний попит – сукупна пропозиція"


ПЛАН
1. Сукупний попит.
1.1. Цінові фактори сукупного попиту.
1.2. Нецінові фактори сукупного попиту.
2. Сукупна пропозиція.
2.1. Сукупна пропозиція в довгостроковому періоді.
2.2. Сукупна пропозиція в короткостроковому періоді.
2.2.1. Причини жорсткості цін.
2.2.2. Цінові фактори сукупної пропозиції.
2.2.3. Нецінові фактори сукупної пропозиції.
3. Рівновага сукупного попиту і пропозиції.


На відміну від моделі рівноваги попиту й пропозиції на ринку окремого блага, знайомої з курсу мікроекономіки, модель сукупного попиту і сукуп-ної пропозиції (AD-AS) досліджує поведінку економіки в цілому. Вона пояснює причини коливання рівня цін та реальних обсягів національного виробництва, розкриває взаємозв'язок між ними та економічною політи-кою. Модель застосовується для дослідження й пояснення таких важливих явищ, як інфляція, безробіття, ділові цикли, для прогнозування впливу на економіку різноманітних факторів, для планування й координації заходів економічної політики в короткостроковому і довгостроковому періодах.
Модель AD-AS визначає рівноважні значення аґреґованих обсягів по-питу й пропозиції залежно від рівня цін товарів та послуг на внутрішньому ринку країни. АґреГування цін означає, що ціни на окремі товари та послуги усереднюються пропорційно обсягам виробництва останніх на внутрішньо-му ринку і характеризують рівень цін усієї сукупності товарів та послуг в економіці. Вимірником рівня цін у моделі AD-AS є дефлятор ВВП поточ-ного періоду до певного базового періоду (див. част. II, тема 2). Значення дефлятора^відкладаються на вертикальній осі координат (Р) і вимірюють загальний рівень цін в економіці.
Сукупний попит і сукупна пропозиція аґреґуються відповідно з рівно-важних величин попиту і пропозиції на всіх ринках товарів та послуг. Вони характеризують реальным обсяг національного виробництва за певний період, точніше — вартість кінцевої продукції національного виробництва в цінах базового періоду, які вважаються постійними. Отже, сукупний випуск у мо-делі AD-AS - це реальний валовий внутрішній продукт країни. Значення реального ВВП відкладаються на горизонтальній осі (У) і вимірюють реаль-ний доход економічних агентів країни — домогосподарств, фірм та уряду.
1. Сукупний попит
Cукупний попит (AD) — це загальний обсяг вітчизняних товарів і по-слуг, які готові купити домогосподарства, фірми та уряд країни, а також економічні агенти решти країн світу при певному рівні внутрішніх цін. \ Су-купний попит є сумою запланованих витрат економічних агентів: 1) ви-датків приватного сектора країни на споживання (С) та інвестиції (7);
2) видатків держави на закупівлю товарів, оплату послуг та праці (G);
3) перевищення видатків іноземців на вітчизняні товари і послуги (експорту) над внутрішніми видатками на іноземні товари (імпортом) - чистого експорту країни (NX):
.1)
Сукупний попит домогосподарств, фірм та уряду країни складається з попиту на вітчизняні, (C+I+G)d й імпортні (C+/+G), товари та послуги для задоволення власних потреб. Зовнішній попит на вітчизняні товари й послуги з боку іноземців (X) можна уявити як додатковий внутрішній попит на товари вітчизняного виробництва, але не для задоволення власних потреб, а з метою продажу іноземцям. Отже, сукупний попит на товари та послуги (4.1) можна показати таким чином:
YAD=(C+I+G)d+(C+I+G)/+X-M.                                                                                (4.2)
Оскільки (C+I+G), є імпортом країни (М), тотожність (4.2) набуває
вигляду рівняння (4.3):
YAir(C+I+G)d+X.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Базова модель "Сукупний попит – сукупна пропозиція"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок