Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Ринок взуття

Ринок взуття

Назва:
Ринок взуття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,66 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
РЕФЕРАТ
з дисципліни:
"Світовий ринок"
на тему:
Ринок взуття


РИНОК ВЗУТТЯ
Взуття є предметом першої необхідності і належить до найважливі-ших товарів народного споживання. Залежно від основних матеріалів і технології виготовлення взуття підрозділяють на шкіряне, гумове і ва-ляне. Шкіряному взуттю належить головна роль у виробництві та споживанні. Тож, нижче, під час розгляду механізму функціонування рин-ку взуття, основну увагу буде приділено саме взуттю зі шкіри.
Сучасний асортимент шкіряного взуття постійно оновлюється під впливом безлічі чинників, як мода, зміна потреб населення, поява нових видів і конструкцій взуття, використання нових матеріалів.
Шкіряним називають взуття, верх якого виготовляють із нату-ральних шкір, штучних і синтетичних матеріалів, текстильних мате-ріалів, хутра, а також комбінованих матеріалів. Шкіра є одним з найважливіших матеріалів для виробництва взуття. Понад 60 % усь-ого взуття, що випускається в Україні, має верх і підкладку зі шкіри; понад 50 % — шкіряну устілку; понад 20 % — шкіряну підошву; усе взуття з верхом із синтетичних шкір (4,5 % у загальному обсязі ви-робництва) виготовляють зі шкіряною підкладкою.
У якості сировини для виготовлення взуття використовується шкіра великої рогатої худоби (опойка, виростка, півшкурка, бичка, ялівки), свиней, кіз (шевро), овець (шеврет), конів, оленів, собак, рептилій та ін.
Виробництвом шкіряного взуття займаються підприємства шкіря-но-взуттєвої промисловості. На шкіряні підприємства України сиро-вина надходить у консервованому вигляді (у шкіру вводять 13 - 15 % харчової солі, що забезпечує найкраще зберігання сировини). У ре-зультаті численних і різноманітних опрацювань шкіряної сировини (підготовчих операцій, дублення, післядубильних і оздоблювальних операцій) одержують безпосередньо шкіру — матеріал, придатний для виготовлення взуття та інших виробів.
Як уже говорилося, крім натуральних шкір, у виробництві взут-тя використовуються штучні, синтетичні і текстильні матеріали.
М'які штучні шкіри використовують для верха взуття. їх одер-жують шляхом просочування волокнистих основ і нанесення лицьо-вого покриття з полімерних матеріалів. У даний час близько 15 % взуття виготовляють з верхом із штучних шкір; близько ЗО % — із підкладкою і майже 100 % — з підносками з цих же матеріалів; при виробництві 75 - 80 % взуття штучні матеріали використовуються для виготовлення підошви.
Асортимент і галузь використання штучних шкір розширюється з кожним роком у зв'язку з високою увагою, що приділяється в да-ний час розвитку хімії високомолекулярних сполук. В Україні штучні матеріали випускаються на підприємствах міст Києва, Запоріжжя, Луцька та ін.
На відміну від штучних, синтетичні шкіри характеризуються тим, що їх виготовляють на нетканій волокнистій основі або без ос-нови. За зовнішнім виглядом ці матеріали нагадують шкіру, мають пористу структуру і за гігієнічними властивостями близькі до нату-ральної шкіри. Використання синтетичних шкір замість натураль-них дозволяє знизити собівартість і розширити асортимент взуття, яке виробляється на підприємствах, підвищити продуктивність праці під час його виготовлення.
Текстильні матеріали, які використовуються у виготовленні взуття, включають неткані матеріали, тканини, трикотажні полот-на, штучне хутро на тканинній і трикотажній основі.
Крім зазначених матеріалів, у взуттєвому виробництві викорис-товують гуму (в основному для виготовлення деталей низу взуття — підметок, підборів, набойок, рантів та ін.). Близько 70 % усього ви-готовленого у промисловості взуття має гумову підошву.
Значного поширення у виробництві взуття одержали пластичні маси. їх використовують для формування підошов (із підборами, без підборів), набойок.
Для задників, устілок, простілок, галенок використовують так звані взуттєві картони. Сировиною для їхнього одержання служать шкіряні або рослинні волокна (або суміш їх), проклеєні полімерними речовинами або латексами (натуральними або штучними).
Процес виробництва шкіряного взуття є чинником, що визначає і формує два основних ринкових критерії — якість і асортимент взут-тя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Ринок взуття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок