Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Зміст, характерні риси і середовище міжнародного менеджменту. Суть міжнародного бізнесу.

Зміст, характерні риси і середовище міжнародного менеджменту. Суть міжнародного бізнесу.

Назва:
Зміст, характерні риси і середовище міжнародного менеджменту. Суть міжнародного бізнесу.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
53,75 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
Пошукова робота
Зміст, характерні риси і середовище міжнародного менеджменту
Суть міжнародного бізнесу.


ПЛАН
Суть міжнародного бізнесу. Періодизація його розвитку.
Глобалізація та інтернаціоналізація міжнародного бізнесу.
Транснаціональні (міжнародні) корпорації як об'єкт міжнародного менеджменту.
Суть міжнародного менеджменту. Предмет і завдання курсу.
Особливості діяльності менеджерів міжнародних корпорацій.
Основні національні школи менеджменту.
Особливості середовища міжнародного менеджменту. Політико-правове, економічне, соціально-культурне, технологічне середовище міжнародного менеджменту.
Особливості міжнародного середовища в Україні.
Культурний контекст міжнародного менеджменту.
Особливості вимірів ділової культури в Україні.
1. Суть міжнародного бізнесу. Періодизація його розвитку.
Міжнародний бізнес і міжнародний менеджмент. Основні риси міжнародного бізнесу. Конкурентні переваги міжнародного бізнесу. Періодизація розвитку міжнародного бізнесу. Комерційна ера. Експансія. Період концесій. Ера національних держав. Ера глобалізації. Основні риси сучасного міжнародного бізнесу та етапи його розвитку.
Міжнародний бізнес - сукупність ділових операцій, пов'язаних з перетинанням національних кордонів і рухом товарів, послуг, капіталів, працівників; трансфером технологій, інформації і даних, і навіть керівництво виконавцями.
Ключова особливість міжнародного бізнесу пов'язана з перетинанням предметами бізнесу кордонів, що потребує врахування в процесі менеджменту особливостей середовища двох або більше країн.
Поняття «міжнародний бізнес» тісно пов'язано з двома іншими важливими поняттями, які слід розрізняти, — «зарубіжний бізнес» і «порівняльний бізнес».
Зарубіжний бізнес означає для національної компанії сукупність операцій за кордоном в одній або кількох країнах. Він є частиною бізнесу однієї компанії у той час, як міжнародний бізнес являє собою цілісну сукупність міжнародних операцій багатьох компаній.
Порівняльний бізнес робить акцент на зіставленні ділових операцій у різних країнах, їх загальних рис і відмінностей. Цей бізнес має велике значення для прийняття рішень керівництвом компанії про здійснення зарубіжних операцій чи вихід на міжнародні ринки. Незначні відмінності в умовах ведення бізнесу в різних країнах сприяють виходу на їх ринки. Навпаки, значні відмінності стримують просування товарів (послуг) на ринки цих країн.
Міжнародний бізнес базується на можливості отримання вигод саме з переваг міждержавних (міжкрайових) ділових операцій, тобто з того факту, що продаж даного товару в іншій країні або налагодження фірмою однієї країни виробництва в іншій країні, або надання послуг спільно фірмами двох країн третій і т. д. забезпечують залученим у бізнес сторонам більше переваг, ніж вони б мали, якби вели справу у своїх країнах. Це — ключовий момент не лише в розумінні природи і специфіки власне міжнародного бізнесу, але й поясненні виникнення і розвитку міжнародного менеджменту як такого.
Варто звернути увагу на те, що конкретні вигоди міжнародного бізнесу пов'язані з отриманням більшого прибутку з урахуванням таких факторів:
доступ до зарубіжних ринків робочої сили (ціна, кваліфікація);
вихід до родовищ корисних копалин і джерел сировини;
прагнення нових ринків збуту;
збільшення обсягів виробництва і зниження собівартості виробів (ефект масштабу і крива досвіду);
зменшення валютних ризиків.
Структура міжнародного бізнесу може бути представлена по-різному залежно від цілей аналізу та обраного критерію.
Найчастіше використовуються продуктовий і географічний підходи.
Продуктовий підхід базується на виокремленні однотипних товарів у загальному обсязі міжнародних операцій: автомобілі, побутова електроніка, безалкогольні напої, телекомунікаційні послуги, послуги ресторанів швидкого харчування і т. д. Цей підхід дозволяє виділити галузі, що швидко розвиваються, і приймати рішення щодо міжгалузевого перерозподілу відповідними транснаціональними корпораціями своїх капіталів.
Географічний підхід:
Основні риси міжнародного бізнесу:
Отримання прибутку міжнародними корпораціями відрізняє від аналогічної характеристики національного бізнесу прагнення використовувати для економічно ефективного ведення ділових операцій переваг виходу за межі виключно національних кордонів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 Реферат на тему: Зміст, характерні риси і середовище міжнародного менеджменту. Суть міжнародного бізнесу.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок