Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Макроекономічні показники і методика їх обчислення

Макроекономічні показники і методика їх обчислення

Назва:
Макроекономічні показники і методика їх обчислення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,79 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
Макроекономічні показники і методика їх обчислення


Зміст
Передумови розвитку Системи національних рахунків. Суть та особливості СНР.
Основні макроекономічні показники.
Похідні показники ВВП в СНР.
Використана література


Передумови розвитку Системи національних рахунків. Суть та особливості СНР.
Протягом майже 70-и років у колишньому СРСР розвивалась і використовувалась система макроекономічних показників, яка мала назву Баланс народного господарства (БНГ), або система народногосподарського балансу (СНБ). Характерною особливістю цієї системи був поділ суспільного виробництва на дві нерівнозначні сфери :
матеріальне виробництво;
невиробнича сфера.
Баланс народного господарства за 1923-1924 рр., розроблений в ЦСУ СРСР під керівництвом П.І.Попова і опублікований 1926 року, було визнано одним із перших у світі офіційних розрахунків макроекономічних показників. Знадобилося ще майже чверть сторіччя, перш ніж аналогічні макроекономічні розробки з’явилися в таких капіталістичних країнах, як США, Англія, Голландія та ін. Проте, ці розрахунки було проведено вже у формі Системи національних рахунків (СНР), яка виникла на основі вдосконалення методології розробки БНГ.
Таблиця 1
Відомі три історичні етапи розвитку систем макроекономічних показників (таб. 1):
1 етап | 30-і – початок 50-х рр. | В колишньому СРСР склалась і закріпилась система статистичного обліку у формі БНГ
2 етап | 50 – 60-і рр. | У міжнародній статистиці фактично і офіційно функціонують дві за змістом і формою системи макроекономічних показників:
СНР – в капіталістичних країнах
БНГ – в соціалістичних країнах
3етап | 70-і рр. – до ц.ч. | Практично всі країни світу використовують СНР
З травня 1992 року за Указом Президента в Україні також впроваджується СНР.
Отже, Система національних рахунків (СНР) - це система взаємопов’язаних показників і класифікацій, які використовуються для описування та аналізу найзагальніших результатів і аспектів економічного процесу на макрорівні. СНР сформульована в категоріях і термінах ринкової економіки, її концепції та визначення передбачають, що економіка, описана за її допомогою, функціонує на основі дії ринкових механізмів та інститутів.
Однією з важливих особливостей СНР є її всеосяжний характер. Це означає, що СНР містить впорядковану певним чином інформацію про: всі господарські суб’єкти, які беруть участь в економічному процесі: юридичні особи та домогосподарства; всі економічні операції, пов’язані з виробництвом, розподілом і перерозподілом доходів, накопиченням активів та іншими аспектами економічного процесу; всі економічні активи і пасиви, які формують національне багатство (основні фонди, матеріальні обігові кошти, монетарне золото та інші фінансові активи, вартість землі і корисних копалин тощо).
В основу СНР покладено концепцію господарського кругообігу (кругообіг ресурсів, продукту і доходів), яка побудована на таких принципах:
1) продуктивною є будь-яка праця, що приносить доход, тому у сферу обліку включається і сфера нематеріального виробництва (яка в СНБ називається невиробничою);
2) грошові витрати і доходи в суспільстві еквівалентні, тобто доходи дорівнюють витратам;
3) виробництво, розподіл, обмін і споживання продукту і доходів розглядаються як взаємопов'язані сторони єдиного процесу відтворення.
Базовою одиницею СНР слугує так звана інституційна одиниця, під якою розуміють економічну одиницю, що характеризується єдністю поведінки й самостійністю у прийнятті рішень у сфері своєї основної діяльності. Інституційна одиниця веде повний набір бухгалтерської звітності і є юридичною особою.
Національна економіка в цілому визначається як сукупність всіх інституційних одиниць – резидентів (економічних одиниць), що функціонують на даній території протягом тривалого часу (понад рік).
Інституційні одиниці є резидентами даної країни, якщо центр їхніх економічних інтересів пов’язаний з економічною територією даної країни. Поняття резидента не збігається з поняттям громадянства або національності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Макроекономічні показники і методика їх обчислення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок