Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> реферат на тему: Міжнародні товарні біржі

Міжнародні товарні біржі / сторінка 3

Назва:
Міжнародні товарні біржі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,42 KB
Завантажень:
526
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 

Альянс виробників какао (Cocoa Products Alliance) — організація виробників какао, утворена у 1962 р. її штаб-квартира розташована у м. Лагос (Нігерія). Організація сприяє обміну інформацією між членами альянсу, здійснює заходи, спрямовані на зростання світового попиту на какао, намагається забезпечити надійність його постачання, стабільні ціни і доходи виробників цього продукту.
Асоціація країн — виробників натурального каучуку (Association of Natural Rubber Producing Countries). У 1970 p. асоціацію утворили такі країни: Індія, Індонезія, Малайзія, Папуа-Нова Гвінея, Сінгапур, Шрі-Ланка, Таїланд. Штаб-квартира розміщується у м. Куала-Лумпурі (Малайзія). Основною метою діяльності асоціації є стабілізація цін на натуральний каучук і забезпечення прибутків виробників від його експорту.
Асоціація країн — експортерів залізної руди (Association of Iron Ore Exporting Countries) заснована у 1975 p., штаб-квартира розташована в м. Женева (Швейцарія). До асоціації належать країни з різних частин світу: Алжир, Австралія, Індія, Ліберія, Мавританія, Перу, Сьєра-Леоне, Швеція, Венесуела. Створено механізм співробітництва країн — виробників цього товару, асоціація впливає на рівень світових цін на нього.
Міжнародна угода з пшениці (International Wheat Agreement) укладена у 1971 p. і містить два міжнародно-правові акти — Конвенцію про торгівлю пшеницею (стосується міжнародного співробітництва) і Конвенцію про продовольчу допомогу (охоплює питання доставки зерна країнам, що розвиваються).
Попередня Міжнародна угода з пшениці, укладена у 1948 р. низкою країн — продуцентів пшениці, передбачала поділ світового ринку пшениці з метою недопущення перенасичення ринку у врожайні роки (to share the existing world market for wheat rather than for any one of them to glut the market during a highly productive year). Угода виявилася неефективною й учасники почали виходити з неї вже наступного року.
Міжнародна угода з цукру (International Sugar Agreement) укладена у 1969 p. і спрямована на підтримання стабільних і вигідних експортерам цін на цукор. Передбачає підтримання цін на цукор на рів-
ні, що перевищує певний мінімум (to keep the price above a certain minimum). Основним заходом для досягнення цього вважалися експортні квоти. Угода виявилася недостатньо ефективною і докладаються зусилля для її перегляду.
Африканська рада з арахісу (African Groundnut Council) — рада країн — виробників арахісу, утворенау 1964р. її штаб-квартира розташована у м. Лагос (Нігерія). До організації належать Гамбія, Малі, Нігер, Нігерія, Сенегал, Судан, Буркіна-Фасо. Організація сприяє обміну інформацією про ефективні методи вирощування арахісу та його реалізації, про стабілізацію цін на продукт, досягнення їх передбачуваності.
Африканська організація деревини (African Timber Organization) заснована у 1975 p., штаб-квартира розташована у м. Лібревіль (Габон). Координує політику країн-виробників африканської деревини і намагається впливати на світові ціни на неї. До організації належать Габон, Гана, Екваторіальна Гвінея, Камерун, обидва Конго, Кот-д'Івуар, Ліберія, Мальгаська Республіка, Танзанія, Центрально-Африканська Республіка.
Міжнародна угода з кави (International Coffee Agreement). Через погіршення умов торгівлі для виробників кави протягом перших десятиліть після Другої світової війни виникла потреба у стабілізації світового ринку кави. Міжнародна угода з кави була укладена у рамках ООН. Країни-експортери взяли зобов'язання дотримуватись експортних квот, тоді як країни-імпортери зобов'язалися дотримуватись мінімальних цін на каву (importing countries accepted a floor on coffee prices). Країни — члени угоди також зобов'язалися обмежити закупівлі кави у тих країнах, що не приєдналися до угоди.
Міжнародні аукціони
В "Большом энциклопедическом словаре" (1998 р., с. 181) наведено таке тлумачення терміна "аукціон": "Аукціон (від лат. auctio -продаж з публічних торгів), спосіб продажу товарів, за якого товар (або його зразки) попередньо виставляються для огляду.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Міжнародні товарні біржі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок