Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Види операцій з валютою

Види операцій з валютою

Назва:
Види операцій з валютою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,85 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Види операцій з валютою


Валютні операції — це угоди, що укладаються суб'єктами валютного ринку по купівлі-продажу, розрахунках і наданню в кредит іноземної валюти на конкретних умовах. Серед валютних операцій не тільки обмінні, розрахункові та кредитно-депозитні операції, а й операції з інвестування коштів у цінні папери, пономіновані в іноземній валюті. Операції здійснюються між контрагентами — учасниками валютного ринку за ринковим курсом або процентною ставкою.
Обмінні операції відбуваються на основі принципу компенсованої вартості, який гарантує, що ні одна із сторін, які беруть участь в обмінній операції, не надає кредит іншій стороні. Такі операції здійснюються за поточним ринковим або форвардним курсами. Обмінні операції, розрахунки за якими здійснюються протягом двох робочих днів за поточним ринковим курсом, що фіксується в момент укладання угоди, називають касовими угодами або угодами, виконаними на споті. Операції, що полягають в обміні визначеної суми в одній валюті на відповідну суму в іншій валюті за якимсь попередньо визначеним форвардним курсом, називають форвардними операціями (див. розд. 9).
При здійсненні будь-якої угоди з валютою розрізняють такі дати: дату укладання угоди, дату валютування та дату виконання угоди. Датою валютування (value date) називають дату виконання умов угоди, або дату фізичного переміщення коштів. Для безготівкових конверсійних операцій дата валютування збігається з датою виконання угоди і означає календарне число, коли проводиться реальний обмін грошових коштів: отримання купленої валюти і поставка проданої валюти контрагенту угоди. Для поточних конверсійних операцій дата валютування віддалена від дати укладання угоди не більш як на два робочі дні. Для депозитних операцій датою валютування є дата початку депозиту, тобто дата надходження коштів на рахунок позичальника. Датою закінчення депозиту (maturity date) є дата повернення основної суми на рахунок кредитора. Датами валютування і датами виконання угоди можуть бути тільки робочі дні, виключаючи вихідні та святкові для даної валюти дні.
Угоди, виконані на споті, або операції спот, полягають в обміні встановленої кількості однієї валюти на іншу валюту за визначеним курсом протягом двох днів. Укладання угоди включає: вибір обмінюваних валют, фіксацію курсів, встановлення суми угоди, визначення адрес, куди буде доставлена валюта. В світовій практиці комерційні банки здійснюють клієнтські платежі переважно на умовах спот. На умовах спот проводяться також поточні конверсійні операції, розміщення та залучення депозитів на термін більш як один день. Подібні операції проводять також на умовах "тод" (поставка валюти відбувається сьогодні), "том" (поставка валюти здійснюється наступного робочого дня).
Для розрахунку обмінних курсів валют використовують пряме та обернене котирування, відповідні курси купівлі-продажу валют, а також крос-курси валют, які визначаються на основі курсів валют відносно деякої третьої валюти.
Приклад 1. Клієнт французького банку бажає купити німецькі марки за французькі франки. Потрібно визначити курс за цією угодою. Поточні курси німецької марки і французького франка відносно долара такі:
Валютний курс | Купівля | Продаж
$/DM | 1,5073 | 1,5083
$/FF | 5,0975 | 5,0985
Для розрахунку курсу купівлі німецьких марок використовується курс купівлі $/DM = 1,5073 і курс продажу $/FF=5,0985. Kpoc-курс марки до французького франка становитиме DM/FF = 5,0985/1,5073 = 3,3825.
Використання цього курсу не принесе банку ні прибутків, ні збитків, тому реальний курс проведення операції має містити деяку курсову надбавку до величини 3,3825, щоб ця операція була рентабельною для банку.
У разі, коли клієнт бажає продати німецькі марки за французькі франки, курс буде визначатись так:
DM/FF = 5,0975/1,5083 = 3,3796.
При великих сумах за однією угодою виникає потреба купити певні обсяги валюти в різних банках за різними курсами. При цьому визначають так званий усереднений курс валюти.
Приклад 2. Припустимо, що клієнт банку хоче купити 100 млн дол.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Види операцій з валютою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок