Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> ТЕОРІЯ РІВНОВАГИ Л. ВАЛЬРАСА. РІВНОВАГА ТОВАРНОГО РИНКУ - МОДЕЛЬ IS. МІЖГАЛУЗЕВИЙ БАЛАНС В.ЛЕОНТЬЄВА

Загрузка...

ТЕОРІЯ РІВНОВАГИ Л. ВАЛЬРАСА. РІВНОВАГА ТОВАРНОГО РИНКУ - МОДЕЛЬ IS. МІЖГАЛУЗЕВИЙ БАЛАНС В.ЛЕОНТЬЄВА

Назва:
ТЕОРІЯ РІВНОВАГИ Л. ВАЛЬРАСА. РІВНОВАГА ТОВАРНОГО РИНКУ - МОДЕЛЬ IS. МІЖГАЛУЗЕВИЙ БАЛАНС В.ЛЕОНТЬЄВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,02 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
ТЕОРІЯ РІВНОВАГИ Л. ВАЛЬРАСА. РІВНОВАГА ТОВАРНОГО РИНКУ - МОДЕЛЬ IS. МІЖГАЛУЗЕВИЙ БАЛАНС В.ЛЕОНТЬЄВА


Автором теорії загальної рівноваги є відомий швейцарсь-кий економіст Леон Вальрас (1834 - 1910), професор Лозаннського університету, за походженням француз. Він був одним із засновників теорії граничної корисності. Однак особливо став відомим як автор теорії рівноваги. Своє відкриття він зробив на основі математичних висновків.
Леон Вальрас довів, що в умовах ринкової економіки є можливість встановлення рівноваги на основі співвідношення пропозиції і по-питу. Вільна конкуренція забезпечує встановлення ціни рівноваги.
Рівноважна ціна — це ціна на конкурентному ринку, за якої величина попиту і пропозиції однакові, немає ні дефіциту, ні надлишку товарів і послуг. Така ціна не містить у собі тенденції до зростання або до зниження обсягів виробництва
Постулатами теорії рівноваги Л. Вальраса є такі:
1. Зміни цін впливають на попит і пропозицію і навпаки; зміна попиту впливає на пропозицію і навпаки. Отже, їхній взаємозв'я-зок впливає на встановлення рівноваги.
2. Рівноважна ціна встановлюється у результаті конкуренції, спів-відношення попиту і пропозиції, наявності ресурсів та інших чин-ників.
3. Загальна рівновага здійснюється щодо всіх товарів. Це пояс-нюється тим, що потреба у цьому товарі залежить від наявності інших товарів. Наприклад, споживання м'яса залежить від наявності кави.
4. Рівновагу характеризує, як правило, мінова вартість. Мінова цінність товарів — це рівень економічної рівноваги. В умовах конку-ренції діють механізми, які усувають диспропорції та встановлюють таку мінову вартість, що грунтується на ціні рівноваги. В умовах мо-нополії диспропорції зберігаються.
5. Рівновага досягається на основі дії всіх учасників ринку.
6. Рівновага здатна забезпечити максимально високий рівень за-доволення потреб (безумовно, за наявності ресурсів).
7. Попит на кожний товар залежить не тільки від його ціни, а і від цін на всі інші товари. Наприклад, зростання цін на деякі продукти харчування призвело в Україні до зменшення попиту на періодичні видання. Багато людей відмовляються від передплати на газети і журнали. Різко скоротилися їхні тиражі.
8. Сума попиту споживача на всі закуплені ним товари і покупки дорівнює за вартістю сумі всіх проданих ним товарів і послуг (у тому числі послуг праці).
9. Ринок безперервно здійснює «пошук» так званих рівноважних цін.
10. Конкуренція — це важливий чинник встановлення рівноваги (через ціни). Існуючі цінові сигнали регулюють ринок, з допомогою їх досягається рівновага.
11. Для рівноваги потрібний ринковий механізм, який діє значно ефективніше, ніж у минулому так звана планова система.
РІВНОВАГА В МОДЕЛІ IS-LM
У КОРОТКОСТРОКОВОМУ ПЕРІОДІ
Крива IS визначає всі можливі види співвідношень доходу (У) та процентної ставки (г), які відповідають рівновазі на товарному ринку, але не показує, при якому саме сполученні У таrринок товарів буде стабілізований. Аналогічним чином крива LM при будь-яких заданих М та Р не показує, яка саме комбінаціяrта У фактично забезпечить рівновагу грошового ринку. Але якщо ми сполучимо криві IS та LM у рамках однієї моделі (мал. 8.8), то побачимо, що при заданих М та Р існує лише єдина комбінація У та г, яка одночасно забезпечує встановлення рівноваги на ринках товарів і грошей, а саме - У* та г*. Отже, рівновага в економіці визначається кривими IS та LM, взятими разом.
Розглянемо модель IS-LM. її можна показати таким чином:
Рівняння моделі:*
Внутрішні змінні моделі: доход (У), споживання (С), інвестиції (/), процентна ставка (г).*
Зовнішні змінні моделі: дер-жавні видатки (G), пропозиція грошей (М), податки (Т), подат-кова ставка (ґ), рівень цін (Р).*
Емпіричні коефіцієнти а, Ь, с, d, k, h позитивні й відносно ста-більні.
Модель IS-LM досліджується в короткостроковому періоді, коли економіка не перебуває у стані пов-
ної зайнятості ресурсів, рівень цін (Р) — фіксований, а ставка процента (г) і доход (У) — змінюються. Оскільки P=const, то номінальні і реальні значення всіх змінних моделі збігаються.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: ТЕОРІЯ РІВНОВАГИ Л. ВАЛЬРАСА. РІВНОВАГА ТОВАРНОГО РИНКУ - МОДЕЛЬ IS. МІЖГАЛУЗЕВИЙ БАЛАНС В.ЛЕОНТЬЄВА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок