Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Модель одночасної рівноваги на товарному та грошовому ринках

Модель одночасної рівноваги на товарному та грошовому ринках

Назва:
Модель одночасної рівноваги на товарному та грошовому ринках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,09 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Модель одночасної рівноваги на товарному та грошовому ринках


Зміст
1. Крива товарного ринку
2. Крива грошового ринку
3. Рівновага в моделі
4. Фіскальна та монетарна політика в моделі
Список використаної та рекомендованої літератури


Кейнсіанська модель "75* — LM" відображує одночасну рівновагу на товарному і грошовому ринках. Модель була запропонована Дж. Хіксом.
Основні умови моделі.
1. Грунтується на сукупному попиті.
2. Свідчить про існування неповної зайнятості.
3. Інвестиції є функцією відсоткової ставки.
4. Будується для короткострокового періоду. Рівень цін є постійним.
Історична довідка. Перший варіант моделі, що належить Джо-нові Хіксу, з'явився через рік після виходу "Загальної теорії" Дж. М. Кейнса як інтерпретація теоретичних основ учення Кейнса. Крива IS у Хікса — 5*7, крива LM — L. Не враховувався ринок праці. Він з'явився пізніше завдяки рівнянню і графіку рівноваги на ринку праці Елвіна Хансена. Тому другий варіант моделі має назву Хікса — Хансена.
Модель має дві складові: крива 75* та крива LM.
Крива 75* (інвестиції, Investment — заощадження, Save) відображує умови рівноваги між попитом та пропозицією на ринку товарів та послуг.
Крива LM (ліквідність, Liquidity — гроші, Money) відображує умови рівноваги між попитом на запаси грошових коштів і пропозицією грошей.
Крива товарного ринку
Крива 75* являє собою геометричне місце точок, що характеризує усі комбінації доходу та відсоткової ставки, які одночасно задовольняють умови тотожності кейнсіанської моделі товарного ринку. В усіх точках кривої 75* виконується умова рівноваги попиту та пропозиції, інвестицій та заощаджень. Назва кривої відображує цю рівність. Графічне виведення кривої S подано на рис. 9.1.
Рис 9 1 Виведення кривої товарного ринку
а — функція інвестицій: підвищення відсоткової ставки від r j до г2 зменшує планові інвестиції з І(г^) до І(г^;
6 — "кейнсіанський хрест": зменшення планових інвестицій від 7(rj) до 7(г2) зсуває криву планових витрат вниз, що зменшує дохід від YI до Y2;
в — крива IS: підсумок залежності між відсотковою ставкою і доходом. Із зростанням відсоткової ставки дохід зменшується.
Алгебраїчне крива IS виводиться так.
Кейнсіанська модель товарного ринку: загальна умова рівноваги
AD=Y=C + I+G. Функція споживання, інвестицій та державних витрат
де с' = М PC— гранична схильність до споживання; d— чутливість інвестицій до відсоткової ставки; CQ, /0 — автономні споживання та інвестиції.
Підставляючи функції споживання інвестицій та державних витрат, одержимо
Розв'яжемо рівняння відносно Y:
Коефіцієнт d І (1 - с') характеризує кут нахилу кривої IS. Знак "-" означає обернену залежність між відсотковою ставкою та доходом.
Зсув кривої визначають мультиплікатори державних витрат т = = 1 / (1 - с') та податків т{ = - с'І (1 - с'). Якщо гранична схильність до споживання зростає, зростають мультиплікатори та значно зсувається крива IS, а отже, зростає і дохід.
Крива товарного ринку поділяє площину на дві частини: вище кривої IS — пропозиція товару перевищує попит на товар, отже на ринку — товарний надлишок; нижче кривої IS має місце товарний дефіцит.
Крива грошового ринку
Графічне виведення кривої LM зображено на рис. 9.2.
Рис 9 2 Виведення кривої грошового ринку
Крива LM відображує усі комбінації доходу та відсоткової ставки, які виникають при рівновазі на ринку грошей. В усіх точках кривої LM попит на гроші дорівнює їх пропозиції.
а — ринок реальних грошових коштів. За моделлю грошового ринку у короткостроковому періоді пропозиція грошей є фіксованою величиною, рівень цін не змінюється. МЙС = const. Попит на гроші є оберненою функцією відсоткової ставки для даного рівня доходу. Часткова рівновага на ринку грошей виникає, коли МЙС = L (г, У), і визначає рівноважну відсоткову ставку.
Однак попит на реальні грошові залишки визначається, крім відсоткової ставки, і обсягом доходу в економіці. При зростанні доходу попит на гроші зростає, крива L(r, У) зсувається праворуч.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Модель одночасної рівноваги на товарному та грошовому ринках

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок