Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> З досвіду використання макроекономічної моделі аналізу стану економіки

З досвіду використання макроекономічної моделі аналізу стану економіки

Назва:
З досвіду використання макроекономічної моделі аналізу стану економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,42 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
З досвіду використання макроекономічної моделі аналізу стану економіки


Як ми відзначали в попередніх параграфах, у країнах з розвинутою ринковою економікою для аналізу та оцінки перспектив розвитку використовуються різні моделі. Однією з найбільш відомих, яку застосовує Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР) для моделювання макроекономічних показників та прогнозів, є скориго-вана мінімальна стандартна модель RMSM-X. По своїй суті вона є двоінтервальною моделлю, яка призначена для опису зовнішнього фінансового стану країни. Модель включає класифікацію ретроспективних та прогнозних даних про торговий обіг, а також про зобов'язання країни по кредитах і платежах, про обслуговування країною заборгованості та інші борги по окремих кредиторах. Ця модель складається з п'яти секторів: 1) бюджетного або сектора центрального уряду; 2) платіжного балансу або зовнішньоекономічного сектора, державних і нефінансових громадських організацій (підприємств); 3) місцевих органів управління; 4) позабюджетних
урядових фондів; 5) приватного сектора. Модель дає змогу змінювати структуру секторів (збільшувати або зменшувати їх кількість). Базовим принципом макроекономічної схеми моделі RMSM-X є методологія руху фінансових потоків, тобто кожне джерело фінансування (прибутки) одного сектора може використовуватись як фінансові засоби в іншому. Така система обліку з двома проводками дозволяє описати доходи (прибутки), витрати, інвестиції, заощадження та фінансові потоки різних секторів. Використання такої моделі гарантує узгодженість різної кількості макроекономічних показників, які відображаються на базових рахунках управління економікою (таких, як бюджет, платіжний баланс, кредитно-грошові рахунки), рахунках національного доходу, а для ретроспективного періоду — даних залишкового приватного сектора. Слід зазначити, що в більшості країн дані по приватному сектору практично відсутні, так що йому нічого не залишається, як бути "залишковим" сектором. Тому для країни, перш ніж розробляти модель прогнозу приватного сектора, складають обґрунтовану модель його "поведінки".
В основі моделі RMSM-X лежить прогнозна (робоча) таблиця, в якій закладено характеристики структури моделі. До неї заносять різні дані (темпи зростання, співвідношення, абсолютні величини, коефіцієнти еластичності та ін.), необхідні для використання в моделі. Крім того, у цій таблиці обов'язково відображаються значення базового року та прогнозні значення зовнішньої заборгованості. Найбільш важливі показники функціонування економіки розраховуються таким чином, щоб установити реальні з економічної точки зору прогнози розвитку фінансових можливостей держави та її секторів.
Для роботи з названою моделлю необхідно мати інформацію трьох типів: базові дані, тобто повний та погоджений набір даних з рахунків національного доходу, платіжного балансу, торгівлі, заборгованості бюджету, інших галузей державного сектора, дані про кредитно-грошовий стан, а також дані про ціни, які мають бути використані як вихідні дані в моделі прогнозу; набір рівнянь, які описують математичні співвідношення обліку та поведінки економічних змінних; набір екзогенних (зумовлених зовнішніми причинами) економічних змінних, параметрів або коефіцієнтів, значення яких уводяться для кожного року прогнозованого періоду.
Виходячи з цієї інформації, у моделі розраховуються два типи результатів: значення ендогенних, або залежних, економічних змінних і набір фактичних співвідношень і показників. Ендогенні (розрахункові) значення визначаються для кожного року прогнозного періоду на базі екзогенних (внутрішніх) обсягів, або змінних параметрів і коефіцієнтів.
Фактичні співвідношення та показники дають змогу проводити перевірку погодженості й економічної доцільності прогнозу. Наявні в моделі RMSM-X формули представляють "передбачені" правила прогнозування. Користувач не зобов'язаний дотримуватися цих технічних вимог, тобто він може розвивати та розширювати базову макроекономічну схему відповідно до призначення, роботи та структури економіки країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: З досвіду використання макроекономічної моделі аналізу стану економіки

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок