Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Фондовий ринок України

Загрузка...

Фондовий ринок України

Назва:
Фондовий ринок України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,14 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Фондовий ринок України


На фондовому ринку України мають обіг цінні папери в документарній та бездокументарній формах, іменні та на пред'явника. Для укладення на фондовій біржі чи на організаційно оформленому позабіржовому ринку угод щодо цінних паперів, які випущені в документарній формі, цінні папери знерухомлюються в депозитарії, що їх обслуговує. Іменні цінні папери, випущені в документарній формі (якщо умовами емісії спеціально не зазначено, що вони не підлягають передачі), передаються новому власнику через повний індосамент. У разі відчуження знерухомлених іменних цінних паперів право власності переходить до нового власника з моменту зарахування їх на рахунок власника у зберігача. Права на участь в управлінні, одержання доходу тощо, які випливають з іменних цінних паперів, можуть бути реалізовані з моменту внесення змін до реєстру власників іменних цінних паперів.
Право власності на цінні папери на пред'явника, випущені в документарній формі, переходить до нового власника з моменту передачі (поставки) цінних паперів. У разі відчуження знерухомлених цінних паперів на пред'явника право власності на цінні папери переходить до нового власника з моменту зарахування їх на рахунок власника у зберігача.
Підтвердженням права власності на цінні папери є сертифікат, а в разі знерухомлення цінних паперів чи їх емісії в бездокументарній формі — виписка з рахунку у цінних паперах, яку зберігач зобов'язаний надавати власнику цінних паперів. У разі емісії цінних паперів у бездокументарній формі емітент оформляє глобальний сертифікат, що відповідає загальному обсягу зареєстрованого випуску, і передає його на зберігання в обраний ним депозитарій.
Глобальний сертифікат — документ, оформлений на весь випуск цінних паперів у бездокументарній формі (крім приватизаційних паперів), який підтверджує право на здійснення операцій з цими цінними паперами в Національній депозитарній системі.
Цінні папери, випущені в документарній формі, можуть бути переведені у бездокументарну форму та зберігатися на електронних носіях. Обслуговування угод щодо цінних паперів у бездокументарній формі проводиться тільки учасниками Національної депозитарної системи.
Протягом останніх років акції залишались найбільш поширеним фінансовим інструментом на фондовому ринку України. Так, їх частка в загальному обсязі цінних паперів, емітованих у 1999 p., становила 98%, у 2001 р. — 97%. У 2001 р. Комісією було зареєстровано 2504 випуски акцій на загальну суму 21,921 млрд грн., що на 6,427 млрд грн. більше, ніж у 2000 p., і на 13,7 млрд грн. більше, ніж у 1999 р. (див. рис. 18.3).
Рис. 18.3. Динаміка випуску акцій протягом 1997—2001 pp.
Акції на території України переважно емітувались акціонерними товариствами закритого типу, їх частка в загальній кількості акціонерних товариств на 01.01.2002 р. становила 65,5%. Загальна кількість акціонерних товариств протягом останніх років зменшувалась і на 01.01.2002 р. становила 34 925.
В загальному випуску акцій частка фінансових інститутів зросла з 5,3% у 1998 р. до 13% у 2000 р. Всього з 1996 по 2000 р. комерційними банками емітовано акцій на 1,9 млрд грн., страховими компаніями — на 280 млн грн., інвестиційними компаніями та фондами — на 30 млн грн.
Протягом останніх років спостерігається тенденція зменшення питомої ваги обсягу випуску акцій Інституціиними учасниками фондового ринку в загальному обсязі випуску акцій у середньому на 2% за рік. Так, випуск акцій непромисловими підприємствами у 2001 р. становив всього 1,322 млрд грн., що становить близько 6% загального обсягу емітованих акцій (див. табл. 18.2). Випуск акцій акціонерними товариствами-підприємствами збільшився з 14,217 млрд грн. у 2000 р. до 20,601 млрд грн. у 2001 р. Частка випусків акцій, зареєстрованих у процесі корпоратизації та приватизації, залишається і на сьогодні досить значною і становить від 10 до 15% щорічного обсягу зареєстрованих випусків.
Таблиця 18.2. Обсяги випуску акцій у 1996—2001 роках (млрд грн.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Фондовий ринок України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок