Головна Головна -> Реферати українською -> Макроекономіка -> Планування темпів, структури та пропорцій економіки. України в умовах її реформування

Планування темпів, структури та пропорцій економіки. України в умовах її реформування

Назва:
Планування темпів, структури та пропорцій економіки. України в умовах її реформування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,38 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Планування темпів, структури та пропорцій економіки. України в умовах її реформування


Сучасна економіка України характеризується скороченням обсягів виробництва, вона перебуває в стані глибокої кризи. Водночас економічне зростання розглядається як важлива мета, тому питання планування та прогнозування відтворювального процесу надзвичайно актуальні.
У вітчизняній практиці як інтегральний показник економічного зростання в межах народного господарства розглядається збільшення національного доходу або кінцевого суспільного продукту загалом і в розрахунку на душу населення зокрема. Як правило, економічне зростання, яке є результатом господарювання та розвитку, вимірюють річними темпами у відсотках.
Наведемо тепер модель розвитку економіки (галузі, підприємства), що складається з таких взаємозв'язаних показників: відтворення основних фондів; праця, її використання та оплата; витрати й результати виробництва; реалізація продукції та фінансові результати; баланс товарної продукції; таблиця індексів цін.
Перші три показники призначені для розрахунку величин основних техніко-економічних показників розвитку економіки як за звітний, так і за прогнозний період.
Четвертий показник важливий для визначення умов розвитку ринкових відносин, однак він погано забезпечений статистичною інформацією в розрізі галузей економіки. І тільки по промисловості в цілому надається повне розшифрування фінансових результатів її діяльності.
Для розрахунків балансу товарної продукції та її розподілу (п'ятий показник) використовуються дані міжгалузевих балансів виробництва й розподілу продукції за звітний період та динаміка прямих і повних питомих витрат на одиницю продукції, що дозволяє з певним ступенем вірогідності експертно оцінити їх значення на близьку перспективу.
У таблиці індекси цін формуються для кожної галузі економіки та промисловості на основі звітних даних, динаміки цін на матеріальні витрати за даними форм ЗГ (3-1). Сукупність цих показників економіки країни (галузі, підприємства) доповнюється загальними обсягами капітальних вкладень виробничого призначення і даними про загальну чисельність промислово-виробничого персоналу.
У практиці роботи органів планування в Україні залежно від темпів споживання ресурсів або їх економії розрізняють зростання фондо- або трудоінтенсивне, фондо- або трудомістке й нейтральне.
Вплив різних факторів на темпи економічного зростання оцінюється із застосуванням індексного, факторного, регресійного аналізу або економіко-математичного моделювання.
До концептуальних орієнтирів структурної перебудови економіки України, що створюють умови її здійснення, слід віднести:*
підвищення соціальної орієнтації економіки;*
ресурсозберігаючу спрямованість науково-технічної перебудови виробництва на всіх рівнях і в усіх галузях економіки;*
зниження (підвищення) рівня внутрішньої заборгованості економіки за рахунок переорієнтації засобів виробництва галузей машинобудування, металургійної та хімічної промисловості на більш повне задоволення потреб міжгалузевої кооперації;*
спеціалізація в міжнародному розподілі праці, прискорений розвиток виробництв, які здатні поліпшити експортний потенціал України.
Через те, що структурна перебудова економіки — довготривалий і капіталомісткий процес, здійснення практичних заходів та найбільш суттєвих змін в основних секторах і галузях економіки доцільно проводити в три етапи.
Перший етап — стабілізація економіки. Головна мета — призупинення спаду виробництва та інфляційних процесів. До пріоритетних завдань структурної перебудови належать такі, які здатні в найближчий час зламати негативні тенденції розвитку економіки й стабілізувати соціально-економічний стан України.
Другий етап — активізація економічного розвитку. Головна мета — відродження позитивних тенденцій в інвестиційній діяльності та науково-технічній перебудові виробництва, розвиток господарських зв'язків за більш ефективною схемою формування активного торговельного балансу та зміцнення бюджетно-фінансової й кредитно-грошової незалежності України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Планування темпів, структури та пропорцій економіки. України в умовах її реформування

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок