Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Планування розвитку техніки та організації виробництва

Планування розвитку техніки та організації виробництва

Назва:
Планування розвитку техніки та організації виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,51 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ПЛАНУВАННЯ РОЗВИТКУ ТЕХНІКИ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА
Основна мета вивчення теми полягає в оволодінні механізмом складання планів організаційно-технічного розвитку, зорієнтованих на підвищення ефективності, зміцнення конкурентоспроможності підприємства.
Основні поняття: комплексне планування технічного розвитку, створення та освоєння нових видів продукції, впровадження прогресивної технології, механізація та автоматизація виробництва, вдосконалення організації виробництва та управління, наукова організація праці, модернізація основних засобів, оптимізація умов праці, технічний рівень, організаційний рівень,концепція життєвого циклу, ефективність виробництва.
3.1 Технічний та організаційний розвиток підприємства
Підвищення ефективності діяльності підприємства грунтується на досягненнях науки і техніки, передового, вітчизняного та зарубіжного досвіду. Наскільки цілеспрямованіше та ефективніше використовуються новітні досягнення науки і техніки, які є першоджерелами розвитку продуктивних сил, настільки успішніше вирішуються пріоритетні соціальні завдання життєдіяльності суспільства.
Планування організаційно-технічного розвитку повинне базуватися на наступних принципах: цілеспрямованість, високий науковий рівень, комплексність, безперервність.
Перший принцип означає, що план підприємства повинен бути спрямованим на досягнення високих кінцевих результатів, тобто на максимізацію прибутку в довгостроковій перспективі. Він зобов’язує концентрувати прибуток ресурсів на найважливіших інноваційних проектах.
Принцип високого наукового рівня вимагає вносити до плану ті заходи, що відповідають сучасному рівню розвитку науки і техніки, перевищують його, забезпечують різке підвищення ефективності виробництва.
Принцип комплексності означає охоплення всіх підрозділів підприємства та усіх напрямків розвитку науки і техніки, впровадження нових і підвищення якості видів продукції, що виробляються підприємством, комплексної механізації та автоматизації виробництва, удосконалення організації виробництва, праці та управління. Він передбачає узгодженість в часі та просторі всіх стадій процесу: науки-виробництва-збуту.
Принцип безперервності обумовлює обов’язкове забезпечення стратегічних та поточних планів, їх взаємозв’язок. [24. С.108].
Система планування організаційно-технічного розвитку на підприємстві містить комплекс різноманітних планів, які взаємодіють один з одним та спрямовані на здійснення за цілями, предметом, рівнями, змістом та періодом планування. Важливо знати фактори, які визначають склад та зміст цього комплексу:
організаційна структура та профіль інноваційної діяльності підприємства;
склад інноваційних процесів, які здійснюються;
рівень кооперації при їх проведенні, масштаби та постійність інноваційної діяльності.
Основним завданням організаційно-технічного розвитку є забезпечення прискореного впровадження перерахованих вище елементів у діяльність підприємства в рамках стратегічних та поточних планів. Комплексне планування розвитку і підвищення ефективності діяльності висвітлюватись в плані організаційно-технічного розвитку підприємства, показниках ефективності виробництва та планах капітальних вкладень і капітального будівництва.
План технічного розвитку та організації виробництва повинен охоплювати наступні основні питання:
створення й освоєння нових видів продукції та підвищення якості продукції, що випускається;
впровадження прогресивної технології, механізації й автоматизації виробництва;
вдосконалення планування, організації, контролю та управління в цілому;
впровадження прогресивної організації праці;
капітальний ремонт та модернізація основних засобів;
заходи щодо економії сировини, матеріалів та всіх енергетичних ресурсів;
науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи;
основні техніко-економічні показники рівня виробництва та продукції, що випускається;
соціальний розвиток підприємства.
Створення нових видів продукції та підвищення якості продукції, що випускається, забезпечують заходи щодо створення й освоєння випуску нових видів продукції, зняття з виробництва застарілих та підвищення якості продукції, що випускається, її модернізації та підготовка продукції до сертифікації, розробка і впровадження нових прогресивних стандартів і технічних умов.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Планування розвитку техніки та організації виробництва

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок