Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Психологічний аналіз управлінської діяльності

Психологічний аналіз управлінської діяльності

Назва:
Психологічний аналіз управлінської діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,50 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
Психологічний аналіз управлінської діяльності


Відомим російським психофізіологом І.П.Павловим були виділені специфічні типи людини, позначені в його працях як ху-дожній, розумовий і середній тип. Дана типологія пов'язана з навчан-ням, відповідно до якого вища нервова діяльність людини характери-зується наявністю в ній двох сигнальних систем: першої сигнальної системи — образної, емоційної і другої, пов'язаної з відображенням цих образів за допомогою слова — сигналом сигналів. Відносна пе-ревага першої сигнальної системи характеризує художній тип, відносна перевага другої — середній тип людей. При цьому в «ху-дожників» діяльність великих півкуль головного мозку стосується найменше лобової частки і зосереджується, головним чином, в інших відділах, у «мислителів», навпаки, — переважно в перших.
Наявність двох сигнальних систем у психіці людини пов'язана з діяльністю правої чи лівої півкуль мозку, перша з яких більш відповідальна за продукування образів і емоцій, а друга — слів і мо-ви в цілому. Відносна перевага діяльності правої півкулі мозку люди-ни дозволяє судити про перевагу першої сигнальної системи, а пере-вага лівої півкулі — про домінування другої.
При цьому ліва півкуля мозку керує правою стороною людини, а права — лівою (так звана асиметрія мозку). Найпростіший тест для виявлення відносної переваги тієї чи іншої сигнальної системи поля-гає в кількаразовому «схрещуванні» чи переплетенні пальців: якщо зверху завжди виявляється великий палець лівої руки, то говорять про віднесення даної людини до художнього типу (друга сигнальна система).За спостереженнями директора Центру консультування з про-фесійної зайнятості Тоні Мілі (США) «правопівкульні» і «лівопів-кульні» мають наступні відносні здібності: ті, що обробляють інфор-мацію за допомогою лівої півкулі, люблять мати справу з проблемами, які розв'язуються логічним шляхом, і є активними і говіркими людь-ми. Скоріше конформісти, вони шукають точні факти і люблять кон-структивні розпорядження (завдання). Вони скоріше роблять виснов-ки, ніж створять нові ідеї, і, по суті, вони скоріше поліпшать існуючий процес чи продукт, ніж винайдуть щось нове. їм подобається працю-вати в проблемно-орієнтованих організаціях, що мають чітку структу-ру, налагоджений контроль і ясно окреслене коло відповідальності. Раніше організації і системи роботи були, переважно, «правомозкови-ми». Багато систем, можливо, почали перетворюватися в «лівомоз-кові» після Ф.Тейлора, засновника наукового менеджменту.
Ті, що обробляють інформацію за допомогою правої півкулі, з іншого боку, сильні в питаннях, що розв'язуються інтуїтивним шля-хом, і дуже гарні в образному мисленні. їм подобається винахід, до-сягнення головної мети, відкриття через проблемну ситуацію. Вони частіше не є конформістами (тобто тими, що пристосовуються).
Ті, що обробляють інформацію за допомогою правої півкулі, ча-сто надають перевагу організації, що має ідеалістичні цілі, і такій, де вони можуть виявити особисту ініціативу, їм подобаються гнучкі правила.
Відомо, що в основі поведінки людини лежать стійкі характеристики її особистості, які визначають вибір, прийняття рішень людиною з приводу її поведінки. Природно, на такі рішення дуже впливають цілі, які переслідує людина, умови, у яких розвертаються дії, її можливості, динаміка процесів, що відбуваються, настрій і низка інших факторів. Однак при всій різноманітності факторів поведінка кожної конкретної людини має певну стабільність і передбачуваність, які визначаються властивими їй принципами поведінки, критеріями вибору і переваги, табу і іншими подібними моментами. Більше того, у цілком однакових ситуаціях, якщо тільки такі взагалі існують, різні люди можуть прийняти різні рішення [12].
Усі люди в чомусь схожі один на одного. І це дозволяє говорити про людину взагалі, міркувати про її риси, особливості поведінки і т.п. Однак жодна конкретна людина не є знеособленою "людиною взагалі". Кожний несе в собі щось, що робить його унікальним, винятковим, тобто людиною, що володіє індивідуальністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Психологічний аналіз управлінської діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок